• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بین الملل , سیاسی » ترامپِ هلند در انتخابات ناکام ماند
  کد خبر : 2019769

  ترامپِ هلند در انتخابات ناکام ماند

  نتایج نظرسنجی درون شعب حاکی از پیشتازی حزب حاکم و شکست حزب راست افراطی به رهبری «خیرت ویلدرز» که به ترامپِ هلند شهرت یافته، می‌باشد. با به پایان رسیدن زمان رای‌گیری انتخابات سراسری در هلند، نتایج نظرسنجی‌های درون شعبه اعلام شد که حکایت از شکست سیاستمداری که به «ترامپِ هلند» شهرت یافته، دارد. بر اساس…

  نتایج نظرسنجی درون شعب حاکی از پیشتازی حزب حاکم و شکست حزب راست افراطی به رهبری «خیرت ویلدرز» که به ترامپِ هلند شهرت یافته، می‌باشد.

  ۱۳۹۵۱۲۲۶۰۰۰۰۱۶_PhotoA

  با به پایان رسیدن زمان رای‌گیری انتخابات سراسری در هلند، نتایج نظرسنجی‌های درون شعبه اعلام شد که حکایت از شکست سیاستمداری که به «ترامپِ هلند» شهرت یافته، دارد.

  بر اساس نظرسنجی درون شعب، حزب (راست مرکزی) حاکم هلند – که رهبری آن را «مارک روته» نخست وزیر فعلی این کشور برعهده دارد – پیشتاز است و حزب راست افراطی آزادی به رهبری «خیرت ویلدرز» در رتبه دوم است.

  بر اساس نظرسنجی درون شعب، حزب حاکم احتمالا با ۳۱ کرسی از مجموع ۱۵۰ کرسی پارلمان در صدر خواهد بود. سه حزب هم هریک با ۱۹ کرسی، مشترکا دوم‌اند.

  با وجود آنکه حزب حاکم لیبرال در مقایسه با گذشته ۱۰ کرسی از دست داده، اما به نظر می‌رسد بتواند با ائتلاف با دیگر احزاب دولت تشکیل دهد اما حزب ویلدرز عملکردی ضعیف‌تر از آنچه پیشتر تصور می‌شد داشته است.

  در اولین واکنش خارجی به نتایج اولیه نظرسنجی درون شعب انتخابات هلند، دولت آلمان با استقبال از پیروزی حزب حاکم اعلام کرد: «اکثریت رای دهندگان هلندی پوپولیست‌های ضد اروپایی را رد کردند. این خبر خوبی است.»

  انتخابات سراسری هلند، برای انتخاب اعضای پارلمان این کشور که در نهایت منجر به تعیین نخست وزیر از سوی حزب دارای اکثریت کرسی‌ها می‌شود، از صبح روز چهارشنبه آغاز و تا نیمه شب ادامه داشت.

  «مارک روته» نخست‌وزیر هلند از حزب راست‌ مرکزی و «خیرت ویلدرز» با گرایش‌های ضد مهاجرت رقبای اصلی در انتخابات هستند. روته از انتخابات امروز به عنوان فرصتی برای مردم یاد کرده است تا نشان دهند که با پوپولیسم مخالفند.

  ویلدرز در اولین واکنش به نتایج نظرسنجی گفت: «این انقلاب وطن‌پرستانه، در هر صورت امروز یا فردا اتفاق خواهد افتاد.»

  وی از خروج هلند از اتحادیه اروپا حمایت می‌کند وی می‌خواهد همه مساجد هلند را تعطیل کند و قرآن را ممنوع کند. حزب آزادی به رهبری وی تاکنون از حمایت بیشتری برخوردار بوده اما پیش‌بینی شده است که این حمایت احتمالا کاهش می‌یابد.

  انتخابات امروز در بحبوحه تنش در روابط میان ترکیه و هلند و همچنین با توجه به اینکه اولین انتخابات مهم از ۳ انتخابات مهم در سال جاری در اروپاست، اهمیت دارد.

  در سال جاری، فرانسه و آلمان هم شاهد برگزاری انتخابات خواهند بود و در این کشورها هم خطر روی کار آمدن پوپولیست‌ها دیگر موضوعی است که موجب نگرانی‌‌ است.

  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.