• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اهانت هیات ترکیه به هیات سوریه در اجلاس مجمع مجالس آسیایی
  کد خبر : 2019677

  اهانت هیات ترکیه به هیات سوریه در اجلاس مجمع مجالس آسیایی

  اهانت هیات ترکیه به هیات سوریه در اجلاس مجمع مجالس آسیاییReviewed by on Mar 15Rating: همزمان با برگزاری اجلاس مجمع مجالس آسیایی به میزبانی پایتخت پاستان، اهانت هیات ترکیه به هیات سوری در این اجلاس، سبب نزاع کلامی دو طرف و حمایت هیات عراقی از طرف سوری شد. به گزارش ایران ویج به نقل از…

  اهانت هیات ترکیه به هیات سوریه در اجلاس مجمع مجالس آسیاییReviewed by on Mar 15Rating:

  همزمان با برگزاری اجلاس مجمع مجالس آسیایی به میزبانی پایتخت پاستان، اهانت هیات ترکیه به هیات سوری در این اجلاس، سبب نزاع کلامی دو طرف و حمایت هیات عراقی از طرف سوری شد.

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، هیات ترکیه متشکل از دو نفر از نمایندگان پارلمان این کشور نسبت به حضور قانونی، رسمی و معمول هیات سوری متشکل از خانم ‘هدیه عباس’ رئیس مجلس ملی و دو نفر از اعضای مجلس سوریه در این اجلاس به عنوان ‘عضو رسمی’ مجمع مجالس آسیایی، اعتراض کرد و مدعی شد که این اجلاس، جای سوری ها نیست.

  در این جلسه که پشت درهای بسته و بدون حضور رسانه های برگزارشد، خبرنگار ایرنا همراه هیات پارلمانی کشورمان برای تهیه عکس حضور داشت از نزدیک شاهد عصبانیت و اهانت هیات ترک به حضور قانونی و معمول سوری های در این اجلاس بود.

  متقابلا هیات سوری به اهانت هیات ترک در جلسه واکنش نشان داد. خانم هدیه عباس گفت: اگر کشور ما گرفتار تروریسم است، ترکیه باید به این سوال پاسخ دهد که چه کشورهایی مرزهای خود را به روی ورود تروریست ها به سوریه باز گذاشته اند؟

  رئیس مجلس ملی سوری پس از پاسخگویی به اهانت هیات ترک، به ترتیب از جمهوری اسلامی ایران و روسیه به عنوان حامیان دولت و مردم سوریه در شرایط سخت کنونی نام برد و از این دو کشور قدر دانی کرد.

  دو نماینده از مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس حضور داشتند. همچنین یک هیات از روسیه نیز به عنوان عضو ناظر در اجلاس یاد شده حضور داشت.

  پس از واکنش رئیس مجلس ملی سوریه به اهانت هیات ترکیه، هیات عراقی هم در این اجلاس به حمایت از سوریه پرداخت و گفت: اگر قرار است کسی از این اجلاس خارج شود، اتفاقا هیات ترکیه است که باید اجلاس را ترک کند. این اجلاس جای این بحث ها نیست و کسی حق ندارد به حضور عضو رسمی مجمع مجالس آسیایی در این اجلاس اعتراض کند.

  سپس رضا ربانی رئیس مجلس سنای پاکستان، به عنوان میزبان اجلاس و رئیس جلسه، طرفین را به آرامش دعوت کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.