• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » مصرف بنزین در استان سمنان ۵درصد رشد داشت/ افتتاح ۵پمپ بنزین جدید
  کد خبر : 2019453

  مصرف بنزین در استان سمنان ۵درصد رشد داشت/ افتتاح ۵پمپ بنزین جدید

  مصرف بنزین در استان سمنان ۵درصد رشد داشت/ افتتاح ۵پمپ بنزین جدیدReviewed by on Mar 14Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، سبحان رجب پور پیش از ظهر سه شنبه به مناسبت سالروز ملی شدن صنعت نفت ضمن تشریح عملکرد سالجاری شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه شاهرود با بیان اینکه سال…

  مصرف بنزین در استان سمنان ۵درصد رشد داشت/ افتتاح ۵پمپ بنزین جدیدReviewed by on Mar 14Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، سبحان رجب پور پیش از ظهر سه شنبه به مناسبت سالروز ملی شدن صنعت نفت ضمن تشریح عملکرد سالجاری شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه شاهرود با بیان اینکه سال اقتصاد مقاومتی این مهم را می طلبید که عزم ملی بر سایه صرفه جویی مصرف فرآورده های نفتی، گسترانیده شود، ابراز داشت: از نظر سرانه مصرف بنزین در استان سمنان نزدیک به متوسط کشوری قرار داریم و با توجه به اینکه این استان در مسیر ترانزیتی غرب به شرق قرار دارد مصرف بنزین در استان معمولا بالا است که نسبت به سال گذشته رشد پنج درصدی را نشان می دهد.

  وی با بیان اینکه در سال جاری ۱۰۶میلیون مترمکعب معادل ۷۴هزار و ۲۰۰میلیون کیلوگرم سی، ان، جی و در مجموع ۸۲۱میلیون لیتر انواع فرآورده های نفتی در استان سمنان توزیع شده است، افزود: ۲۷۵میلیون لیتر بنزین، ۱۶میلیون لیتر نفت سفید، ۵۲۲میلیون لیتر نفتگاز، ۹میلیون لیتر نفت کوره و ۱۸میلیون کیلوگرم گاز مایع در استان توزیع شده است.

  راه اندازی ۵ جایگاه جدید بنزین و نفتگاز در استان سمنان

  مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی شاهرود گفت: در سطح استان سمنان ۵۸ محل عرضه بنزین، ۳۹محل عرضه سی، ان، جی، یک جایگاه ال، پی، جی و شش تاسیسات گاز مایع، ۱۲۳نمایندگی شهری و روستایی و همچنین ۱۰۷ فروشندگی نفت سفید و نفتگاز شهری و روستایی وجود دارد.

  رجب پور با اشاره به خدمات صورت گرفته در دوران سه ساله دولت یازدهم در این شرکت ابراز داشت: ۱۳باب جایگاه بنزین، نفتگاز و دو باب جایگاه سی، ان، جی با ۵۱نازل با سرمایه گذاری معادل ۲۰میلیارد ریال توسط وزارت نفت و ۲۴۰میلیارد ریال توسط بخش خصوصی با استفاده از تسهیلات بانکی و آورده شخصی سرمایه گذاری شده است.

  وی همچنین با بیان اینکه در سالجاری چهار جایگاه بنزین و نفتگاز با ۷۲نازل با سرمایه گذاری ۱۱۰میلیارد ریال توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شد که با راه انداری این جایگاه ۷۵ مورد اشتغال در سطح استان سمنان ایجاد شد، افزود: تافروردین سال آینده پنج جایگاه جدید به عرضه بنزین و نفتگاز در شهرهای بسطام، لاسجرد، ایوانکی و دهملا راه اندازی و همچنین بزرگترین جایگاه سی، ان، جی محور میامی به عباس آباد به بهره برداری خواهد رسید.

  توزیع ۸۲۱ میلیون لیتر انواع فرآورده نفتی

  مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی شاهرود بابیان اینکه تعداد ۹هزار و ۵۲۲مشترک نفت سفید در استان سمنان وجود دادر، ابراز داشت: تاکنون دوهزار و ۵۶۰لیتر برای هر خانوار نفت سفید توزیع شده است که مشکلی در ارائه خدمات شامل تامین و توزیع در این بخش وجود ندارد و معتقد هستیم میزان اعلام شده برابر با استان های سردسیر کشور و پاسخگوی نیاز کشور خواهد بود.

  رجب پور در ادامه تصریح کرد: با توزیع ۸۲۱میلیون لیترانواع فراورده های نفتی طی یازده ماهه سالجاری در استان سمنان ۷۵۸میلیاردتومان یارانه پرداخت شد که اگر بتوانیم این میزان مصرف با جایگزینی گاز طبیعی کاهش دهیم میتوانیم مازاد آن را به ارزآوری و صادرات تبدیل کنیم.

  وی افزود: به ارزای هرلیتر فراورده شامل بنزین ۴۸۸تومان، نفت سفید یک هزار و ۳۲۷تومان، نفتگاز یک هزار و ۱۴۵تومان، نفت کوره ۶۹۴تومان، بنزین سوپر ۳۳۹تومان و گاز مایع یک هزار و ۳۳۸تومان یارانه پرداخت می شود که آمار ها نشان می دهد در بخش نفتگاز، گاز مایع، نفت کوره و نفت سفید دولت هزینه هنگفتی را برای یارانه پرداخت می کند که با سیاست های تدبیر شده امیدواریم تا پایان سال ۹۷بخش عمده ای از مصرف کنندگان گاز مایع کاهش و جایگزین گاز طبیعی شود.

  ضرورت صرفه جوی در مصرف فرآورده های نفتی برای جلوگیری از خروج ارز

  مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی شاهرود هچنین ابراز داشت: روزانه در استان سمنان معادل دو میلیون ۴۵۰هزار لیتر انواع فرآورده های نفتی مایع و ۳۰۰هزار مترمکعب گاز سی، ان، جی توزیع می شودکه برای این میزان سوخت روزانه دو میلیارد تومان یارانه پرداخت می شود.

  رجب پور ضمن بیان اینکه باتوجه به افزایش مسافرت های نوروزی پیش بینی می شود متوسط مصرف بنزین در سطح کشور از  ۷۵میلیون لیتر در روز به ۸۰میلیون لیتر برسد، افزود: با این روند مصرف روزانه ۱۲میلیون لیتر بنزین وارد کشور می شود که اگر متوسط قیمت هرلیتر یک هزار و ۴۸۸تومان در نظر بگیریم قطعا ارز زیادی از کشور خارج می شود که اگر هر مصرف کننده ای دو لیتر صرفه جویی کند می توانیم با ۲۰میلیون لیتر صرفه جویی نیاز به واردات را کاهش دهیم.

  وی افزود: معتقد هستیم که اگر هر مصرف کننده ای تنها یک لیتر در مصرف فرآورده های نفتی صرفه جویی کند نه تنها هیچ آسیبی به رفاه او وارد نمی شود بلکه کشور را از واردات بسیار زیاد فرآورده های نفتی به ویژه بنزین بی نیاز می کند و در کاهش آلودگی هوا نیز موثر خواهد بود.

  ۲۹ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شد

  مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی شاهرود با بیان اقدامات این شرکت در حوزه مبارزه با قاچاق و عرضه خارج از شبکه سوخت، ابراز داشت: بیش از ۲۹هزار و ۱۰۰لیتر سوخت قاچاق با همکاری دستگاه های ذیربط در امر مبارزه با قاچاق در سطح استان که عمده آنها را خودروهای عبوری تشکیل می دهند از جمله مهم ترین اقدامات صورت گرفته طی سالجاری محسوب می شود.

  رجب پور در ادامه تصریح کرد: هفت هزار و ۷۴۷مورد بازدید از مصرف کنندگان واحدهای صنعتی و کشاورزی، جایگاه ها و مجاری عرضه سوخت در سطح استان سمنان و همچنین ۱۹۵مورد بازدید مشترک از این واحدها توسط کارشناسان شرکت و سازمان های ذیربط طی سالجاری صورت گرفت.

  وی افزود: پیگیری گازرسانی به شهرکهای صنعتی و کاهش چشمگیر مصرف فرآورده های نفتی و همچنین عضویت در کمیسون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان، دبیری کارگروه فرعی مبارزه با قاچاق و عرضه خارج از شبکه و همچنین برگزاری چهار جلسه هماهنگی با مسئولان نیروگاه های استان و … از جمله اقدامات این شرکت در سال جاری محسوب می شود.

  آماده پاسخگویی مشکلات و سئوالات مسافران نوروزی خواهیم بود

  مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی شاهرود بابیان انتظارات این نهاد از مردم و زائران علی بن موسی الرضا(ع)، ابراز داشت: باتوجه به افزایش سفرهای نوروزی از مردم تقاضامندیم تا مواردی مانند استفاده بهینه و صرفه جویی در مصرف سوخت، روشن نگه نداشتن بی مورد خودرو، رعایت الزامات هنگام سوختگیری، عدم استفاده از تلفن همراه و دخانیات در جایگاه های سوختگیری، استقرار مسافران در ضلع خروجی جایگاه، انجام سوختگیری توسط اپراتور و عدم استفاده از گاز مایع در خودرو سفر خوبی را برای خود و دیگر هموطنان فراهم کنند.

  رجب پور بابیان اقدامات به عمل آمده برای تعطیلات پایان سال و ایام نوروز، تصریح کرد: راه اندازی جایگاه های جدید در ورودی و خروجی دامغان، لاسجرد، سرخه و گرمسار تا قبل از پایان سال، اعلام لیست جایگاه های استان به دبیرخانه ستاد خدمات سفر، نصب بنرهای اطلاع رسانی آمار جایگاه های عرضه سوخت مایع و سی، ان، جی در ورودی های استان و نواحی تابعه و آماده کردن تجهیزات و ادوات ایمنی و مهندسی برای مواقع بحران و آمادگی نفتکش های سوخت رسان و هماهنگی کشیک تعطیلات از جمله اقداماتی است که برای ایام نوروز پیش بینی و منظور شده است.

  وی بابیان اینکه ۲۶اسفند جاری لغایت ۱۵فروردین سال آینده کشیک های نوروزی شرکت ملی نفت برقرار خواهد بود، افزود: کشیک ۱۲ساعته در تمام نواحی استان سمنان از ساعت هشت الی ۱۶و همچنین از ساعت هشت الی ۱۰شب در مرکز منطقه با شماره تماس ۳۲۳۳۳۱۸۰و سامانه ۰۹۶۲۷ آماده پاسخگویی به سئوالات و مشکلات مردم و زائران خواهد بود.

  جایگاه سوخت فرودگاه شاهرود تکمیل می شود

  مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی شاهرود در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر، مبنی بر راه اندازی جایگاه سوخت فرودگاه شاهرود نیز ابراز داشت: احداث مراکز سوختگیری در فرودگاه ها بر عهده وزارت راه و شهرسازی گذاشته شده است اما فرودگاه شاهرود با پیگیری های انجام شده توسط نماینده مردم شاهرود و میامی و قول مساعد وزیر نفت در راستای تسریع در اجرای پروژه این امر به صورت مشارکتی توسط مردم و وزارت نفت محقق خواهد شد.

  رجب پور در ادامه تصریح کرد: از روز گذشته عملیات اجرایی پروژه کلید خورد در بخش تجهیزات با اتمام عملیات ساختمانی راه اندازی خواهد شد و پیش بینی می شود با تامین اعتبار لازم طی ماه های آینده این پروژه مهم به عنوان یکی از دغدغه های مردم شهرستان به اتمام خواهد رسید.

  وی همچنین اشاره ای نیز به راه اندازی جایگاه عرضه سوخت میامی با بیش از دو میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان سرمایه گذاری داشت و  افزود: افزایش ظرفیت سی، ان، جی در شهمیرزاد نیز ظرفیت ۵۰۰ مترمکعبی این شهر را به یک هزار مترمکعب ارتقا می دهد که از نظر کارکرد در زمره پرکارکردترین جایگاه در استان سمنان به شمار می رود و همچنین جایگاه زائرسرای امام جواد(ع)، افزایش ظرفیت جایگاه انقلاب شاهرود و نیز افزایش ظرفیت جایگاه سرخه تا پایان سال تکمیل خواهد شد.

  شرکت نفت شاهرود پیشتاز در بهینه سازی مصرف انرژی

  مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی شاهرود بابیان اینکه در سطح استان سمنان ۹هزار و ۵۲۲مشترک نفت سفید وجود دارد، ابراز داشت: طی سالجاری پنج مرحله کالابرگ با دو هزار و ۶۵۰لیتر برای هر نفر سوخت توزیع شد، اما چالش اصلی در این مناطق عدم امکان ذخیرع سازی سوخت است و این مهم باعث شده تا هر دو ماه یکبار اقدام به سوخت رسانی به این مناطق شود و بررسی کارشناسان ما نشان می دهد میزان سوخت توزیع شده از میزان سرانه کشوری نیز بالاتر است.  

  رجب پور بابیان اینکه در حوزه بهینه سازی مصرف انرژی در استان سمنان اقدامات خوبی صورت گرفته است، تصریح کرد: نصب آبگرمکن های خورشیدی، تعویض شیرهای معمولی با شیرهای ترموستاتیک، نصب سیستم کنترل هوشمند برموتورخانه ها و … از جمله اقداماتی محسوب می شود که تاثیر بسزایی در کاهش مصرف انرژی داشته که در این راستا همچنین اقدام به ساخت انیمیشن با پیام کاهش مصرف سوخت در صدا و سیمای استان سمنان شد و در تفاهم نامه ای با آموزش و پرورش شاهرود نیز برای فرهنگ سازی و کاهش مصرف سوخت اقدام شده است.

  گفتنی است در این نشست از منشور اخلاق رسانه ای از لسان رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز رونمایی شد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.