• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی , مطالب برگزیده سایت » دریافت شماره‌حساب از مردم برای واریز سود سهام عدالت از ۲۰فروردین/سامانه ۳۰اسفند از دسترس خارج می‌شود
  کد خبر : 2019404

  دریافت شماره‌حساب از مردم برای واریز سود سهام عدالت از ۲۰فروردین/سامانه ۳۰اسفند از دسترس خارج می‌شود

  رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به اینکه سامانه سهام عدالت از ۳۰ اسفند ۹۵ تا ۱۴ فروردین ۹۶ از دسترس خارج می‌شود، گفت: از روز ۲۰ فروردین برای واریز سود سهام عدالت از مردم شماره حساب دریافت می‌شود. به گزارش ایران ویج؛ پوری حسینی صبح امروز در آخرین نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره…

  ۳۲

  رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به اینکه سامانه سهام عدالت از ۳۰ اسفند ۹۵ تا ۱۴ فروردین ۹۶ از دسترس خارج می‌شود، گفت: از روز ۲۰ فروردین برای واریز سود سهام عدالت از مردم شماره حساب دریافت می‌شود.

  به گزارش ایران ویج؛ پوری حسینی صبح امروز در آخرین نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به رونمایی از سامانه سهام عدالت در ۱۷ اسفند امسال گفت: از ۱۷۱۳ بنگاهی که در ۱۶ سال گذشته برای واگذاری آنها به سازمان خصوصی سازی تکلیف شده است تا به امروز ۳۲۳ شرکت باقی مانده و بقیه آنها تعیین تکلیف شده‌اند.

  رئیس کل سازمان خصوصی‌‌سازی افزود: بر این اساس اوایل سال آینده گزارشی به هیئت واگذاری ارائه خواهد شد تا بر اساس آن تعیین تکلیف ۳۲۳ شرکت باقی‌مانده صورت بگیرد تا در سال ۹۶ آنها را واگذار کنیم.

  کارنامه ۹۵

  پوری حسینی در ادامه در خصوص عملکرد این سازمان در سال ۹۵ اذعان داشت: از ۵۳۴ بنگاهی که در ابتدای سال ۹۵ برای واگذاری وجود داشت حدود ۲۷۳ شرکت تاکنون تعیین تکلیف و واگذار شده‌اند که این اتفاق به‌نوبه خود یک رکود در سالهای گذشته محسوب می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه تعیین تکلیف شرکتها انحلال، خروج موفق یا دائم آنها از لیست واگذاری و نیز فروش آنها را شامل می‌شود، افزود: از ۱۸۸ بنگاهی که در سال ۹۵ به‌صورت بلوکی عرضه شده‌اند ۱۴۳ بنگاه به فروش رسیده است.

  جایگاههای سوخت خصوصی‌سازی را نجات داد

  رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی اذعان داشت: بخش قابل توجهی از رشد چشمگیر واگذاریهای سازمان خصوصی‌سازی در سال ۹۵ مرهون واگذاری و فروش جایگاههای سوخت است که البته کار دشوار و پردردسری هم بود؛ با این حال یکی از باشکوه‌ترین مزایده‌های تاریخ خصوصی سازی در کشور، واگذاری جایگاههای سوخت است چرا که به‌طور متوسط برای هر جایگاه بیش از ۵ پاکت و در مجموع برای ۲۰۰ جایگاه سوخت حدود ۸۰۰ پاکت پیشنهادی ارائه شد.

  وی اضافه کرد: خوشبختانه اقدام این سازمان در واگذاری جایگاههای سوخت به‌قدری شفاف بود که تاکنون هیچ شکوه و شکایتی از سوی خریداران یا متقاضیان از این سازمان در خصوص سازوکار واگذاری جایگاههای سوخت صورت نگرفته است.

  باز هم داستان مقاومت در برابر واگذاریها!

  رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی تصریح کرد: بر این اساس سازمان خصوصی سازی در اجرای قانون مصمم است و یکی از درخشان‌ترین اقدامات این سازمان در سالهای گذشته استقامت آن در برابر مقاومت کنندگان در برابر واگذاریها است که موجب توفیق در واگذاریها شده است.

  پوری حسینی با اشاره به اینکه اوج مقاومتها در برابر واگذاریهای دولت در سالهای ۹۴ و ۹۵ اتفاق افتاده است، گفت: در این مدت تقریباً هیچ مزایده‌ای برگزار نشده که با مقاومت از طرف دستگاههای مختلف مواجه نبوده باشد.

  وی با ابراز اینکه با وجود همه مشکلات و کمبود نقدینگی بخش خصوصی، واگذاریها از توفیق نسبی در سال ۹۵ برخوردار بوده است، اظهار داشت: تا به امروز از ۱۶.۵ هزار میلیارد تومان تکلیف بودجه‌ای به این سازمان حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان حاصل شده است که تا پایان سال این رقم افزایش خواهد یافت.

  رئیس کل سازمان خصوصی سازی همچنین با یادآوری اظهار گله‌مندی مقام معظم رهبری از کندی روند واگذاریها در کشور اظهار داشت: این موضوع نکته بسیار مهم، درست و سنجیده‌ای است و بر این اساس برای سرعت بخشیدن به روند واگذاریها تلاش خواهیم کرد.

  سهام عدالت هر فرد یک‌میلیون و ۵۰هزار تومان می‌ارزد

  پوری حسینی در ادامه گفت: بر اساس طرح توزیع سهام عدالت، یک میلیون تومان سهم به مشمولین به این شرط داده شده است که طی ۱۰ سال از محل سود این سهام، اقساط آن پرداخت شود که تا به امروز حدود ۵۳۰ هزار تومان از این اقساط تسویه شده است، بنابراین طبق مصوبه شورای عالی اصل ۴۴ قرار شد تا پایان شهریور ۹۶ به مشمولین فرصت داده شود تا در صورت تمایل از محل آورده نقدی خود اقدام به پرداخت باقی‌مانده اقساط خود کنند.

  رئیس کل سازمان خصوصی سازی اضافه کرد: در حال حاضر ارزش بازار ۵۳۰ هزار تومان سهام عدالت مشمولین حدود یک میلیون و ۵۰ هزار تومان است و بر این اساس کسانی که اقدام به واریز ۴۷۰ هزار تومان بدهی باقی‌مانده به حساب دولت کنند، در زمان آزادسازی سهام عدالتشان حدود ۲ میلیون تومان ارزش خواهد داشت، به همین جهت به مشمولین سهام عدالت پیشنهاد می‌کنیم نسبت به واریز مانده بدهی خود اقدام کنند که البته این موضوع کاملاً اختیاری است و اجباری در آن نیست.

  وی ادامه داد: در سامانه سهام عدالت هم به مشمولین پیشنهاد داده‌ایم که می‌توانند بین رقم ۱۰ هزار تا ۴۷۰ هزار تومان به حساب دولت بابت تسویه باقی‌مانده اقساط خود واریز کنند؛ که این موضوع به این معنی است که حداقل مبلغ واریزی ۱۰ هزار تومان و حداکثر مبلغ واریزی ۴۷۰ هزار تومان است.

  پوری حسینی با بیان اینکه مشمولین تا پایان سال ۹۵ مهلت دارند این مبلغ را به حساب دولت واریز کنند، اذعان داشت: البته در سال آینده و تا پایان شهریور نیز این امکان فراهم خواهد بود تا مشمولین نسبت به تسویه اقساط خود که البته اختیاری است اقدام کنند.

  واریزی بیشتر مساوی با سود بیشتر

  رئیس کل سازمان خصوصی سازی در مورد تفاوت میان کسانی که اقساط خود را تا پایان سال ۹۵ تسویه کنند و کسانی که در سال آینده این کار را انجام دهند اظهار داشت: افرادی که در سال ۹۵ اقدام به تسویه سهام خود کنند به‌میزان پولی که به حساب دولت واریز کرده‌اند از سود سهام در سال آینده برخوردار خواهند شد.

  از ۲۰ فروردین شماره حساب بدهید

  پوری حسینی اضافه کرد: بر اساس مصوبه دوم اسفندماه امسال سازمان خصوصی سازی باید سود سال مالی ۹۵ سهام شرکتهای سرمایه‌پذیر را در اواخر سال آینده میان مشمولین تقسیم کند، از این رو در آینده فراخوانی را منتشر خواهیم کرد که بر اساس آن مشمولین با مراجعه به سامانه سهام عدالت شماره حساب و شماره تلفن همراه خود را وارد سامانه کنند تا در زمستان سال آینده سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۹۵ شرکتها به حسابشان واریز شود.

  وی گفت: البته از روز ۲۰ فروردین و با پایان یافتن تعطیلات نوروز، در این زمینه اطلاع رسانی گسترده‌ای خواهد شد، بنابراین مشمولین در این زمینه نباید فعلاً اقدامی انجام دهند.

  سود واریزی، حداقل ۹۰هزار تومان

  رئیس کل سازمان خصوصی سازی همچنین با اعلام اینکه در سه سال گذشته به‌طور متوسط سالی ۴۵۰۰ میلیارد تومان از شرکتهای سرمایه پذیر بابت سود سهام عدالت پول دریافت شده است، گفت: از این رو پیش‌بینی می‌شود برای سال مالی ۹۵ در اواخر سال آینده حدود ۹۰ هزار تومان سود میان ۴۹ میلیون نفر از مشمولین سهام عدالت توزیع شود که این عدد برای افرادی که تا پایان امسال نسبت به تسویه بدهی خود بابت اقساط سهام عدالت اقدام کنند بیشتر خواهد بود.

  وی گفت: البته برای دو دهک اول مشمولین سهام عدالت که مددجویان کمیته امداد و مستمری بگیران سازمان بهزیستی را شامل می‌شود و از تخفیف ۵۰درصدی در پرداخت سهام عدالت برخوردارند، سود توزیعی در اواخر سال ۹۶ حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود.

  شمارش معکوس برای خروج سامانه سهام عدالت از دسترس

  رئیس کل سازمان خصوصی سازی ادامه داد: مهلت مراجعه به سامانه سهام عدالت در سال ۹۵ از روز ۲۹ اسفند پایان خواهد یافت و سامانه تا ۱۴ فروردین سال ۹۶ از دسترس خارج خواهد شد؛ بنابراین مشمولین در سال جاری تنها تا ۲۹ اسفند فرصت دارند تا به سامانه مراجعه کنند و از سال آینده نیز از ۱۴ فروردین تا پایان شهریورماه این سامانه در دسترس خواهد بود.

   

  منبع: تسنیم
  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.