• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » پرستار «گلمراد حلیم‌اف» سرهنگ فراری تاجیک به «دوشنبه» مسترد شد
  کد خبر : 2019310

  پرستار «گلمراد حلیم‌اف» سرهنگ فراری تاجیک به «دوشنبه» مسترد شد

  پرستار «گلمراد حلیم‌اف» سرهنگ فراری تاجیک به «دوشنبه» مسترد شدReviewed by on Mar 14Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه به نقل از «رادیو آزادی»، مقامات ترکیه «محمد محمدی‌اف» شهروند ۲۶ ساله تاجیکستان را به اتهام پرستاری و معالجه «گلمراد حلیم‌اف» سرهنگ فراری تاجیک که در سال ۲۰۱۵ در…

  پرستار «گلمراد حلیم‌اف» سرهنگ فراری تاجیک به «دوشنبه» مسترد شدReviewed by on Mar 14Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه به نقل از «رادیو آزادی»، مقامات ترکیه «محمد محمدی‌اف» شهروند ۲۶ ساله تاجیکستان را به اتهام پرستاری و معالجه «گلمراد حلیم‌اف» سرهنگ فراری تاجیک که در سال ۲۰۱۵ در درگیری‌های سوریه زخمی شده بود، به «دوشنبه» استرداد کردند.

  بنا بر اطلاع منابع امنیتی تاجیکستان، این شهروند در اواخر سال ۲۰۱۶ در حوالی شهر «منبج» سوریه توسط سربازان ترک بازداشت و ۴ مارس سال جاری به تاجیکستان استرداد شد.

  بررسی‌ها ثابت کرده محمدی‌اف در سوریه در عمل جراحی حلیم‌اف پس از صدمه در درگیری‌های این کشور حضور داشته و حدود یک ماه از وی پرستاری کرده است.

  محمدی‌اف سال ۲۰۱۴ دوشنبه را به مقصد «مسکو» ترک کرد و در ماه دسامبر همان سال به ترکیه سفر کرد.

  این جوان به طور خاص با هدف پیوستن به گروه داعش به سوریه سفر کرده است.

  وی قبل از سفر به سوریه در مؤسسه پزشکی شهر دوشنبه تحصیل کرده و پس از پیوستن به داعش به ارائه کمک‌های اولیه پزشکی مشغول بوده است.

  پس از زخمی شدن حلیم‌اف در عملیاتی در سوریه در تاریخ ۲۲ ژوئن سال ۲۰۱۵ یک پزشک آلمانی تبار که در گروه داعش حضور داشت وی را جراحی کرده و گویا این جوان تاجیک نیز در این جراحی شرکت داشته است.

  در بازپرسی‌های انجام شده محمدی‌اف گفت: در جراحی انجام شده ۴ سانتی متر از استخوان پای حلیم‌اف را بریدند و وی در حال حاضر می‌لنگد.

  این جوان تاجیک اقرار کرده است که حدود یک ماه پس از جراحی به پرستاری حلیم‌اف مشغول بوده است.

  استرداد این جوان تاجیک از ترکیه به دوشنبه در حالی صورت می‌گیرد که عکس وی در سال گذشته در وب سایت وزارت کشور تاجیکستان در کنار دیگر جوانانی که به سبب پیوستن به داعش مورد پیگرد قرار گرفتند، منتشر شده بود.

  گلمراد حلیم‌اف فرمانده ویژه وزارت کشور تاجیکستان ماه آوریل سال ۲۰۱۵ ناپدید شد و در پایان ماه می همین سال از حضور خود در سوریه خبر داد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.