• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » مدیریت آب و خاک را سیاسی نکنیم
  کد خبر : 2019144

  مدیریت آب و خاک را سیاسی نکنیم

  مدیریت آب و خاک را سیاسی نکنیمReviewed by on Mar 13Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، جمال انصاری صبح دوشنبه در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال که در سالن جلسات اداره کل منابع طیبعی برگزار شد، بیان کرد: آنچه اتفاق افتاده وبه عنوان عملکرد ارائه می شود، نتیجه تلاش  فردی…

  مدیریت آب و خاک را سیاسی نکنیمReviewed by on Mar 13Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، جمال انصاری صبح دوشنبه در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال که در سالن جلسات اداره کل منابع طیبعی برگزار شد، بیان کرد: آنچه اتفاق افتاده وبه عنوان عملکرد ارائه می شود، نتیجه تلاش  فردی و جمعی است.

  وی ادامه داد: در حوزه مرتبط با شورای حفظ حقوق بیت المال نیز اقدامات خوبی صورت گرفته به طوری که شاهد کاهش تصرفات و تعرضات به منابع طبیعی در استان هستیم.

  رئیس کل دادگستری استان قزوین اضافه کرد: کارنامه حاضر نشان از اهتمام صورت گرفته در استان دارد که باید اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار خود قرار دهیم تا زمینه بروز تخلف کاهش یابد.

  وی افزود: دستگاه های مرتبط در شورای حفظ حقوق بیت المال نیازمند توجه امکاناتی هستند البته استاندار محترم در این خصوص نگاه مثبت  داشته ولی اگر حمایت های سخت افزاری و نرم افزاری بیشتر و شایسته صورت گیرد می توانیم شاهد دستاوردهای بیشتری در این حوزه باشیم.

  انصاری خاطرنشان کرد: انتظار داریم  که هماهنگی و هم افزایی ها افزایش یابد تا شاهد کاهش دغدغه ها در این حوزه مهم و تأثیرگذار در زندگی امروز و فردا باشیم.

  وی با اشاره به وجود برخی آسیب ها در حوزه دستگاه های دولتی تصریح کرد: دستگاه های دولتی در زمینه تأمین منابع حقوقی با گرفتاری هایی روبرو هستند از این رو در طرح دعاوی حقوقی مشکل دارند که نیازمند توجه ویژه است.

  رئیس کل دادگستری استان قزوین اعلام کرد: شورای حفظ حقوق بیت المال مهمترین کارش ایجاد هماهنگی و فراهم آوردن سازوکار لازم برای حفاظت از منابع طبیعی و انفال است.

  وی توضیح داد: باید تلاش کنیم با استفاده ازظرفیت های قانونی گام های بیشتری برای حفظ عرصه های ملی برداریم و تدابیر لازم را برای این مهم جاری و ساری کنیم.

  انصاری عنوان کرد: تا زمانی که سازماندهی و ساماندهی مناسب و بسترهای لازم را فراهم نکنیم، قادر به جلوگیری از تخلفات و انحرافات نخواهیم بود و همچنان شاهد تخلفات خواهیم بود.

  وی گفت: نگاه ما در حفاظت از منابع طبیعی باید گسترده باشد از این رو وقتی در روستایی به رفع تداخل و یا حل مشکلی می پردازیم باید نگاهمان استانی و صیانت از منابع طبیعی باشد.

  رئیس کل دادگستری استان قزوین لزوم اتخاذ تدابیر قانونی و منسجم را یادآورشد و بیان کرد: وقتی سازمان یافتگی همراه با تدبیر وجود داشته باشد، مانعی نمی تواند در برابر دستگاه اجرایی برای انجام تکالیف به عنوان مشکل ببینیم.

  وی ادامه داد: در حوزه انفال اعم از آب، خاک، زمین و هوا تکلیف همه صیانت و حفاظت از این منابع است یعنی همه دولت ها و دستگاه قضایی در این زمینه مکلف به اجرای وظایف خود هستند از این رو اقدامات این حوزه باید به دور از ترسیم های سیاسی و جناحی باشد تا نتایج اثربخش را شاهد باشیم  تا دستاوردهای بزرگ و ملموس حاصل شود.

  انصاری اعلام کرد: دلیلی ندارد اقدامات ما متأثر از نگاه های سیاسی باشد چراکه هر تفکر و اندیشه ای در حوزه انفال باید به تکلیف قانونی خود عمل کند و البته افراط و تفریط به هر صورتی خطاست چراکه باید حقوق مردم و دولت مورد غفلت قرار نگیرد.

  رئیس کل دادگستری استان قزوین توضیح داد: انتظار ما این است که اجازه داده شود تا کارها بدون مداخله و ورود حاشیه ای صورت گرفته و مدیریت شود تا صلاح و مصلحت استان اجرا شود والا ما مجبور خواهیم بود برای روان سازی امور وارد شویم و البته دستگاه قضایی وظیفه خود می داند در موارد لازم ترسیم های قانونی را اِعمال کند.

  وی یادآورشد: انتظار از مدیران عضو شورای حفظ حقوق بیت المال این است که در عرصه مدیریت خویش با جدیت به تکالیف شرعی و قانونی خویش پایبند باشند

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.