• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ورود ارتش ترکیه به شمال عراق
  کد خبر : 2019141

  ورود ارتش ترکیه به شمال عراق

  ورود ارتش ترکیه به شمال عراقReviewed by on Mar 13Rating:  دولت ترکیه روز یکشنبه شماری از یگان های نظامی خود را با تسلیحات سنگین نظامی همچون تانک و توپ به همراه ۸۰۰ تن از نیروهای نظامی در اقلیم کردستان عراق مستقر کرد.منابع محلی در این خصوص به ایرنا در اربیل گفتند: این نیروها بوسیله تریلی…

  ورود ارتش ترکیه به شمال عراقReviewed by on Mar 13Rating:

   دولت ترکیه روز یکشنبه شماری از یگان های نظامی خود را با تسلیحات سنگین نظامی همچون تانک و توپ به همراه ۸۰۰ تن از نیروهای نظامی در اقلیم کردستان عراق مستقر کرد.
  منابع محلی در این خصوص به ایرنا در اربیل گفتند: این نیروها بوسیله تریلی هایی که تانکها را حمل می کردند، از مرز ابراهیم خلیل در شمال دهوک عبور کرده و در مناطق مختلفی در اقلیم کردستان عراق مستقر شدند.
  به گفته این منابع این تانکها از وسط شهرهای اقلیم عبور کرده و در منطقه شیلادزی مستقر شدند.
  با اینحال هنوز منابع رسمی در این خصوص اظهار نظر نکرده اند.
  برخی کارشناسان سیاسی در اقلیم کردستان عراق معتقدند، انتقال این نیروها به منظور انجام حملات زمینی بر علیه نیروهای پ.ک.ک در اقلیم کردستان عراق می باشد، اما هنوز اهداف ترکیه از سوی منابع رسمی این کشور اعلام نشده است.
  ارتش ترکیه در حالی شمار زیادی از نیروهای خود را به اقلیم کردستان عراق منتقل می کند که نزدیک به ۱۸ پایگاه نظامی در این منطقه دارد.
  برغم تصویب قانون خروج این نیروها از سوی پارلمان اقلیم کردستان عراق، اما ارتش ترکیه کماکان در حال افزایش نیرو در اقلیم کردستان عراق است.
  کارشناسان عراقی معتقدند که حضور نیروهای ارتش ترکیه در عمق خاک عراق در زمره مهمترین عوامل تنش ها میان عراق و ترکیه در یک سال گذشته می باشد.
  دولت عراق هنوز در این خصوص واکنشی نداشته است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.