• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , بین الملل » کشف تونل‌های مخفیانه داعش برای ورود به یک کاخ زیرزمینی ۲۶۰۰ ساله
  کد خبر : 2018882

  کشف تونل‌های مخفیانه داعش برای ورود به یک کاخ زیرزمینی ۲۶۰۰ ساله

  نیروهای عراقی از کشف تونل‌های زیرزمینی عناصر داعش برای غارت آثار باستانی خبر دادند. به نقل از دیلی میل، نیروهای عراقی موفق شدند چندین تونل زیرزمینی مخفی را در زیر مسجد قدیمی “یونس” در موصل عراق کشف کنند که بدست عناصر گروه تروریستی داعش برای غارت آثار باستانی حفر شده است. مسجد یونس در ژوئیه ۲۰۱۴…

  نیروهای عراقی از کشف تونل‌های زیرزمینی عناصر داعش برای غارت آثار باستانی خبر دادند.

  به نقل از دیلی میل، نیروهای عراقی موفق شدند چندین تونل زیرزمینی مخفی را در زیر مسجد قدیمی “یونس” در موصل عراق کشف کنند که بدست عناصر گروه تروریستی داعش برای غارت آثار باستانی حفر شده است.
  مسجد یونس در ژوئیه ۲۰۱۴ بدست عناصر گروه تروریستی داعش ویران شد؛ اما کارشناسان پس از بازپس گیری آن از تروریستها در ماه ژانویه، چندین تونل زیرزمینی زیر آن کشف کردند که به کاخ آشوری ها متعلق به قرن هفتم پیش از میلاد مسیح منتهی می شد.
  “مصعب محمد جاسم”، کارشناس آثار باستانی در این خصوص گفت: حفر این شبکه های زیرزمینی نشان می دهد تروریستهای داعش قصد داشته اند آثار باستانی را برای خود حفظ کنند. آنها از ابزارهای ساده ای برای حفر تونل استفاده کرده اند که آثار باستانی را سالم نگه داشته و بتوانند آنها را به غارت ببرند.
  با وجود اینکه اشغال ۳۰ ماهه مسجد یونس بدست عناصر گروه تروریستی داعش آسیب زیادی به این مکان مقدس زد، فرصت‌های تحقیق و تفحص را برای باستان شناسان بیشتر کرد.
  در سال ۲۰۰۴ در زمان حمله آمریکا به عراق، فقط راه ورودی به این کاخ آشوری ۲۶۰۰ ساله حفاری شده بود. اما از آنجایی که حفاری های بیشتر به ساختمان مسجد آسیب می رساند، عملیات متوقف شد.
  این کارشناس آثار باستانی گفت: این کاخ زیرزمینی مجسمه ها و آثار باستانی بسیار ارزشمندی در اندازه ها و اشکال مختلف دارد.
  ال
  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.