• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » یمن از نگاه یک یمنی بازگشته از عربستان
  کد خبر : 2018868

  یمن از نگاه یک یمنی بازگشته از عربستان

  یمن از نگاه یک یمنی بازگشته از عربستانReviewed by on Mar 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عبدالله علی صبری» کارشناس یمنی در یکی از یادداشت‌های خود به وصف شرایط یک یمنی بازگشته از عربستان پرداخته و نوشت که از وجود سرزندگی و روحیه مقاومت مردم در مقابل جنگ…

  یمن از نگاه یک یمنی بازگشته از عربستانReviewed by on Mar 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عبدالله علی صبری» کارشناس یمنی در یکی از یادداشت‌های خود به وصف شرایط یک یمنی بازگشته از عربستان پرداخته و نوشت که از وجود سرزندگی و روحیه مقاومت مردم در مقابل جنگ عربستان شگفت زده شده است.

  در این یادداشت آمده است: [آن شهروند یمنی که در عربستان کار و زندگی می‌کرد] او یک مزدور یا خائن نبود بلکه فقط یکی از مهاجران یمنی در ریاض پایتخت عربستان بود و خودش را در بین دو راهی جنگ در یمن و جنگ رسانه‌ای که هر دو شر بود، می‌دید. روزها، ماهها و سالها گذشت و مجبور شد در یک سفر سخت به کشور بازگردد اما آنچه تصور می‌کرد با واقعیتی که از صنعا و مردمانش می‌دید ، کاملا متفاوت بود؛ خودش را آماده کرده بود که بر ویرانه‌های صنعا گریه کند اما مشاهده کرد که صنعا ساکنانی حتی بیشتر از قبل دارد و بالاتر از این، پر از جلوه‌های زندگی و ایستادگی و مقاومت علیرغم محاصره و جنگ [عربستان] است.

  در ادامه این یادداشت آمده است: مهاجران در خارج از یمن همچنان در یک جنگ روانی زندگی می‌کنند؛ اتفاقات کنونی یمن را مانند صحنه پایانی از زندگی یک ملتی می‌دانند که از هول یک توفان سهمگین منتظر نجات و فرج هستند. شکی نیست که محاصره و جنگ تبعاتی دارد و قلم از توصیف آن عاجز است اما الطاف الهی شامل این مردم شده و صنعا را به «نماد ایستادگی» تبدیل کرده است و این مردم طوری زندگی می‌کنند گویا جنگ یک متغیر گذراست.

  این کارشناس یمنی سپس نوشت: اما ساکنان ریاض –که این مهمتر است- در اوضاعی اقتصادی به سر می‌برند که روز به روز در حال عقبگرد است و این در طول چند دهه وضعیت اینچنین نبوده است و اکنون واقعیتی تلخ برای شهروندان سعودی و مهاجران است. علاوه اینکه شهروندان با توجه به نظامی سیاسی و اقتصادی حق شکایت و اظهارنظر ندارند.

  در پایان این گزارش آمده است: این بدان معناست که جنگ علیه یمن «دو پایان‌ بازی» داشته؛ این پایان در صنعا «پیروزی و افتخار» و در ریاض «ذلت شکست» بوده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.