• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تحولات سوریه خواب نیروهای خارجی برای سقوط این کشور را پریشان کرد/ موضع منفعل سازمان ملل در برابر بزرگترین نقض حقوق بشر رخ داده در بحرین
  کد خبر : 2018531

  تحولات سوریه خواب نیروهای خارجی برای سقوط این کشور را پریشان کرد/ موضع منفعل سازمان ملل در برابر بزرگترین نقض حقوق بشر رخ داده در بحرین

  تحولات سوریه خواب نیروهای خارجی برای سقوط این کشور را پریشان کرد/ موضع منفعل سازمان ملل در برابر بزرگترین نقض حقوق بشر رخ داده در بحرینReviewed by on Mar 11Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد سادات در گفتگو با ناب نیوز در خصوص تحولات سوریه  با اشاره…

  تحولات سوریه خواب نیروهای خارجی برای سقوط این کشور را پریشان کرد/ موضع منفعل سازمان ملل در برابر بزرگترین نقض حقوق بشر رخ داده در بحرینReviewed by on Mar 11Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد سادات در گفتگو با ناب نیوز در خصوص تحولات سوریه  با اشاره به اینکه پس از ۶ سال کشورهای همگام با محور غربی، عربی و عبری نتوانستند به هدف خود یعنی تجزیه سوریه و سرنگونی بشار دست یابند، گفت: این کشورها طرح های مختلفی برای اهداف خود در سوریه داشتند که شکست خورد.

  آزادسازی حلب؛ نقطه عطف تحولات سوریه در سالی که گذشت

  مدیر شبکه تلویزیونی الکوثر آزادسازی حلب را نقطه عطف تحولات سوریه در سالی که گذشت، دانست و تصریح کرد: آزادسازی حلب در واقع خواب های محور غربی، عربی و عبری را برای ایجاد منطقه امن در داخل سوریه و سپس حرکت به سمت دمشق، پریشان کرد و با پیروزی حلب، بزرگترین پیروزی حکومت، ارتش ومردم سوریه و هم پیمانانشان رقم خورد.

  وی عنوان کرد: براین اساس شاهد بودیم کسانی که همواره صحبت از سرنگونی بشار اسد می کردند ومعتقد بودند اولویت  در حل بحران سوریه، سرنگونی و رفتن بشار اسد است، مجبور شدند این پیش فرض را کنار بگذارند چرا که عملا با شکست مواجه شدند لذا پیروزی ارتش سوریه و هم پیمانانش را می توان نطقه عطف تحولات سوریه دانست.

  سادات به نشست های برگزار شده در آستانه و ژنو اشاره کرد و اظهار داشت:  در این مذاکرات معارضین مسلح و غیرمسلح که در سوریه مشارکت داشتند،با توجه به اینکه در میدان در نقطه ضعف بودند، از پیشرفت های خود چشم پوشی کرده و سر میز مذاکره کوتاه آمدند.

  Image result for ‫آزادسازی حلب‬‎

  نشست آستانه از موفق ترین مذاکرات در خصوص بحران سوریه بود

  وی افزود: همچنین برای اولین بار شاهد بودیم ترکیه، که محل آموزش، مداوا و فروش کالاهای داعش و گروه های تکفیری و به دنبال سقوط حکومت سوریه بود، در مذاکرات به همراه ایران و روسیه شرکت کرده و از طرف معارضین مسلح، آتش بس را ضمانت می کند؛ نشست آستانه جزو موفق ترین مذاکراتی بود که تاکنون در خصوص سوریه برگزار شد که این جز با آزادسازی حلب میسر نشد.

  این استاد دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: در سوریه همچنین شاهد تحولات میدانی در برخی مناطق از جمله قنیطره از طریق رژیم صهیونیستی و درعا از طریق حکومت اردن و هم پیمانان آنها بودیم که تا حد زیادی در صحنه میدان نتوانست موفق شود وارتش سوریه باآنها مقابله کرد.

  تحولات سوریه خواب نیروهای خارجی برای سقوط سوریه را پریشان کرد

  سادات ابراز کرد: با توجه به حوادث رخ داده در سوریه، خواب نیروهای خارجی و هم پیمانان آنان در کشورهای عربی برای دستیابی به اهداف خود پریشان شده و امکان تحقق آنها صفر است به گونه ای که امروزه نمایندگان کشورهای اروپایی نیز با بشار اسد دیدار می کنند و از اولویت مبارزه با تروریست سخن می گوید.

  مدیر شبکه الکوثر تاکید کرد: این موارد شاهد این است که جمهوری اسلامی ایران به عنوان حامی اسلامی مردم و ارتش سوریه و هم پیمان خود در مبازه با رژیم صهیونیستی بود و پیروز از صحنه سیاسی خارج شد.

  انقلاب بحرین؛ مظلوم ترین انقلاب کشورهای عربی/ سانسور بزرگترین نقض حقوق بشر توسط رسانه های جهان

  سادات در ادامه به اشاره تحولات بحرین وبیداری اسلامی در سالی که گذشت، اذعان داشت: در بین انقلاب های عربی و بیداری اسلامی که در منطقه رخ داد، انقلاب بحرین یک موضوع منحصر به فرد است؛ بسیاری از کسانی که تحولات منطقه را دنبال می کنند، انقلاب بحرین را انقلاب مظلوم یاد می کنند زیرا رسانه های گروهی در جهان که همواره کوچکترین تحولات منطقه را پوشش می دهند، از بزرگترین نقض حقوق بشر که در بحرین رخ می دهد، چشم پوشی کرده و به سانسور اخبار وحوادث بحرین می پردازند.

  وی یادآور شد: تا این لحظه شاهدیم که انقلاب بحرین پس از گذشت ۶ سال انقلاب مردمی مسالمت آمیزی بوده است؛ در سایر انقلاب ها و کشورهایی که شاهد تحولات بیداری بودیم، از سلاح استفاده کردند اما در بحرین انقلابی مسالمت آمیز در جریان است که توسط اکثریت مردم محروم شده از حقوق خود و بدون دست زدن به خشونت صورت گرفت.

  بن بست آل خلیفه در محاکمه شیخ عیسی قاسم/ حضور همیشگی مردم بحرین در صحنه انقلاب

  این کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: نیروهای عربستان در قالب نیروهای سپر جزیره وارد شده و بحرین را اشغال کردند و با توجه به اینکه بسیاری از نیروهای امنیتی که با مردم مقابله می کنند، غیربحرینی بوده  و از اردن، عربستان سعودی، سودان، مصر و…. به صورت مزدور با مردم مقابله می کنند، از آنجا که برخی از آنها از کشورهای جنوب شرق آسیا و پاکستان وارد شده اند و عربی نمی فهمند، بیشترین قساوت را دربرابر مردم انجام می دهند اما مردم بحرین دست به خشونت نزدند.

  سادات تصریح کرد: با توجه به اینکه رهبریت انقلاب به دست علما به ویژه شیخ عیسی قاسم به عنوان مرجع تقلید مردم بود، حکومت به نتیجه رسید نمی تواند این انقلاب را سرکوب کند و روز به روز حضور مردم در صحنه بیشتر می شود، لذا با فشار عربستان سعودی تصمیم گرفت از شیخ عیسی قاسم سلب تابعیت کرده و اورا از بحرین اخراج کند اما تاکنون هربار که حکومت خواسته محاکمه شیخ عیسی قاسم را انجام دهد، حضور پرشور مردم در اطراف خانه وی مانع از این امر شده و حکومت در بن بست عجیبی گیر کرده است.

  Image result for ‫حقوق بشر در بحرین‬‎

  احتمال درگیری خونین دیگری در بحرین دور از انتظار نیست/ با حضور مردم در صحنه و تمسک به مرجعیت، حکومت بحرین قادر به خروج از این بحران نیست

  این استاد دانشگاه تهران با ابراز تاسف از اینکه مجامع حقوق بشری چشم خود را به انقلاب بحرین بسته اند و تنها به انتشار بیانیه های بدون پشتوانه بسنده می کند، بیان کرد: امروز شاهد هستیم که برخی از پارلمان ها در اروپا به نوعی اعلام موضع کرده و از حکومت بحرین خواسته اند فشار را از شیعیان بحرین کم کند و حقوق آنها را به رسمیت بشسناسد.

  وی ادامه داد: اما با توجه به اینکه حکومت بحرین تحت سلطه عربستان است، بنا دارد با مردم مقابله کند و تا این لحظه نخواسته است که با خواسته های مردم کنار آمده و مماشات داشته باشد؛ لذا با توجه به حضور مردم در صحنه احتمال اینکه درگیری خونین دیگری در بحرین رقم خورده و حکومت در مقابل مردم دست به خشونت بزند دور از انتظار نیست اما در نهایت حکومت بحرین به این نتیجه می رسد که با توجه به حضور مردم در صحنه و تمسک به مرجعیت، نمی تواند از این بحران به راحتی عبور کند.

  موضع منفعل سازمان ملل در برابر بزرگترین نقض حقوق بشر رخ داده در بحرین

  سادات با اشاره به استفاده حکومت بحرین از سلاح های ممنوعه و گلوله های ساچمه ای گفت: حکومت بحرین به طور کامل منطقه ای که عیسی قاسم قرار دارد، محاصره کرده و باتوجه به سلاح های ممنوعه ای که به کار می برد، عملا بزرگترین نقض حقوق بشر در حال رخ دادن است در حالیکه تاکنون از سازمان ملل و مجامع حقوق بشری، موضع مناسبی که مانع از استمرار وضع فعلی و دست کشیدن حکومت از استعمال سلاح های ممنوعه شود، ندیده ایم.

  این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به حضور نیروهای انگلیسی وآمریکایی در بحرین عنوان کرد: این امر نشان می دهد سرکوب مردم بحرین که خواست عربستان سعودی است، مورد حمایت کشورهای غربی از جمله آمریکا و انگلیس می باشد کمااینکه مسئولیت آموزش و فرماندهی بسیاری از ماموران و افسران امنیتی بحرین در اختیار انگلیسی هاست.

  مدیر شبکه تلویزیونی الکوثر خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه انگلیس به دنبال حضور پررنگ در منطقه ما بوده و طبق توافقی که با آمریکا صورت گرفته، انگلیسی ها نیز به سرکوب مردم بحرین تمایل دارند چرا که مردم بحرین به صورت سنتی با مردم و انقلاب ایران پیوند خورده اند و غربی ها به دنبال برخورد با محور مقاومت، جمهوری اسلامی و تفکر شیعی و انقلابی در منطقه هستند.

   

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.