• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » استفاده از ظرفیت گردشگری مذهبی قم برای افزایش تعاملات با عراق
  کد خبر : 2018368

  استفاده از ظرفیت گردشگری مذهبی قم برای افزایش تعاملات با عراق

  استفاده از ظرفیت گردشگری مذهبی قم برای افزایش تعاملات با عراقReviewed by on Mar 10Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از استانداری قم، سید مهدی صادقی در دیدار ایرج مسجدی سفیر جدید ایران در کشور عراق طی سخنانی ضمن تبریک انتصاب وی به این سمت، اظهار کرد: ایجاد ارتباطی…

  استفاده از ظرفیت گردشگری مذهبی قم برای افزایش تعاملات با عراقReviewed by on Mar 10Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از استانداری قم، سید مهدی صادقی در دیدار ایرج مسجدی سفیر جدید ایران در کشور عراق طی سخنانی ضمن تبریک انتصاب وی به این سمت، اظهار کرد: ایجاد ارتباطی مستمر و دائمی بین استان قم و سفارت ایران در عراق برای تبادل مسائل فرهنگی اهمیتی ویژه دارد.

  استاندار قم مجاورت دو کشور ایران و عراق و قرابت مذهبی و فرهنگی این دو کشور را مورد توجه قرار داد و افزود: تبیین وحدت و همدلی مردم دو کشور اصلی مهم است که با تقویت پیوندهای عاطفی بین مردم ایران و عراق بویژه در ایام خاص مذهبی و مناسبات تعمیق یافته است.

  وی به تتوجه مردم و خصوصاً شیعیان عراق به شهر مقدس قم اشاره و تصریح کرد: حضور سالانه دو میلیون زائر عراقی ظرفیت بسیار خوبی است که می‌توان در راستای افزایش دوستی و تعاملات دو کشور از آن بهره برد.

  صادقی در ادامه بر افزایش حجم مراودات اقتصادی بین دو کشور تأکید و خاطرنشان کرد: با ساماندهی ساز و کارهای موجود در مسیرهای تجاری می‌توانیم بسترهای توسعه اقتصادی و افزایش حضور بخش خصوصی جهت انتفاع هر دو طرف را ایجاد کنیم.

  نماینده عالی دولت در استان با اشاره به ظرفیت‌های فنی و مهندسی در بین گروه‌های تخصصی در استان قم، ادامه داد: می‌توانیم با ایجاد ارتباط بین این بخش‌ها زمینه فعالیت متخصصین استان در عراق را فراهم نماییم.

  لازم به ذکر است در این جلسه ایرج مسجدی سفیر جدید ایران در کشور عراق نیز با ابراز خرسندی از حضور در بین مدیران استان قم، خدمت در نظام جمهوری اسلامی را توفیق الهی دانست و اظهار کرد: لازمه افزایش تعاملات ایران و عراق همکاری همه گروه‌ها و دستگاه‌های فرهنگی و اقتصادی در مسیر سیاست‌های خارجی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

  در این جلسه برخی از مدیران اجرایی استان به گزارش ایران ویج به نقل از ی از اهم فعالیت‌های خود در توسعه روابط با کشور عراق و برخی چالش‌های موجود در این حوزه‌ها پرداختند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.