• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اوضاع آرام امنیتی در اغلب مناطق حماه/ چشم‌انداز سرمایه‌گذاری‌ها روشن است
  کد خبر : 2018149

  اوضاع آرام امنیتی در اغلب مناطق حماه/ چشم‌انداز سرمایه‌گذاری‌ها روشن است

  اوضاع آرام امنیتی در اغلب مناطق حماه/ چشم‌انداز سرمایه‌گذاری‌ها روشن استReviewed by on Mar 9Rating: «محمد حزوری»، استاندار حماه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوریه با تاکید بر اینکه امنیت و ثبات در اغلب مناطق استان و بخصوص مرکز استان برقرار است، افزود: زندگی روزمره به طور عادی و آرام در حماه…

  اوضاع آرام امنیتی در اغلب مناطق حماه/ چشم‌انداز سرمایه‌گذاری‌ها روشن استReviewed by on Mar 9Rating:

  «محمد حزوری»، استاندار حماه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوریه با تاکید بر اینکه امنیت و ثبات در اغلب مناطق استان و بخصوص مرکز استان برقرار است، افزود: زندگی روزمره به طور عادی و آرام در حماه و بخش های وسیعی از حومه آن جریان دارد و مردم در کمال آرامش به فعالیت های اقتصادی و تولیدی متنوع در زمینه های کشاورزی، صنعتی، تجاری و خدمات رسانی مشغولند.

  وی افزود: تنها برخی روستاها در حومه های شمالی، شمال غربی و شرقی حماه به دلیل پراکندگی عناصر گروه های تروریستی مثل داعش و جبهه النصره گهگاه شاهد بروز ناامنی است اما ارتش سوریه با ادامه عملیات نظامی خود آنها را متحمل خسارات جانی و تجهیزاتی سنگینی کرده است.

  حزوری گفت: غیرنظامیانی که از حملات گروه های تکفیری به مناطق مذکور در حومه شمال غربی و شرقی حماه فرار کرده‌اند به مرکز استان پناه آورده اند، استانداری، شورای شهر و نهادهای مختلف خدمات رسان حماه را تحت فشار قرار داده به گونه ای که شمار آوارگان با اهالی حماه برابری می کند.

  استاندار حماه افزود: زباله های شهری نیز که هر روز باید بیرون برده شود و همچنین مصرف آب، برق و سوخت هم به طول قابل توجهی در حماه زیاد شده است.

  وی تاکید کرد: با این حساب کمک های غذایی، امداد و پزشکی دولت و صلیب سرخ و برخی نهادهای بین المللی نیز برای رفع نیاز روز افزون ساکنان حماه نیز باید بیشتر شود.

  حزوری در خصوص اوضاع خدمات رسانی در حماه گفت: استانداری کارهای خوبی در زمینه خدمات رسانی انجام داده که مهم ترین آن تامین نیازهای اساسی شهروندان از جمله نان، سوخت مازوت و گاز و علاوه بر آن پیشرفت پروژه های ساخت راه شوسه، بهداشت و درمان و مخابرات است.

  استاندار حماه گفت: در همین راستا در حال حاضر پروژه زهشکی در روستای دیر الصلیب با هزینه بالغ بر ۲۰۰ میلیون لیره سوری جریان دارد علاوه بر اینکه اخیرا هم قراردادی با کمیته بین المللی صلیب سرخ برای اجرای طرح ازسرگیری کار سیستم های زهکشی در برخی محله های شهر حماه و روستای قمحانه به ارزش هفتصد میلیون لیره سوریه منعقد شده که از اوایل نیسان آینده به اجرا درخواهد آمد.

  وی همچنین پروژه ساخت اتوبان شمال به جنوب حماه را با هزینه چند صد میلیارد لیره ای در دست اجرا خواند و گفت: این طرح نتایج مثبت و مفیدی برای تردد در همه مناطق حماه به همراه خواهد داشت.

  حزوری با اعلام آمادگی استانداری حماه برای برگزاری اولین کنفرانس تجارت و سرمایه گذاری در ماه مارس جاری گفت: این کنفرانس با هدف فعال‌سازی بخش سرمایه گذاری در زمینه های گردشگری، صنعت و کشاورزی استان برگزار می شود.

  استاندار حماه با اشاره به ظرفیت مناطق و شهرهای استان حماه در سطوح مختلف اعم از وجود آثار تاریخی، و همچنین زمین های حاصلخیز کشاورزی گفت: امروز محصولات زراعی حماه مواد اولیه مهم صنایع غذایی سوریه را تشکیل می دهند.

  حزوری گفت: ما از سرمایه گذاران و صاحبان سرمایه می خواهیم همه تسهیلات و مشوق ها را برای تاسیس پروژه های مختلف در استان حماه در اختیار ما گذارند و در این خصوص از هر طرح و ایده ای از سوی هر طرفی استقبال می کنیم.

  وی وضعیت آموزش و پروش استان حماه را نیز با بهبود قابل توجهی روبرو دانست و گفت: مسئولین ذیربط همه تلاش خود را برای فراهم کردن فضای مناسب آموزشی در مدارس حماه به کار بسته اند علاوه بر اینکه تدابیر خوبی برای ارتقای سطح نظافت و همچنین ورزش دانش آموزان هم در مدارس اتخاذ شده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.