• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » نرخ بیکاری در استان خراسان شمالی کاهش یافته است
  کد خبر : 2018098

  نرخ بیکاری در استان خراسان شمالی کاهش یافته است

  نرخ بیکاری در استان خراسان شمالی کاهش یافته استReviewed by on Mar 9Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جاجرم، جلسه شورای اداری شهرستان با حضور مهندس صالحی استاندار محترم خراسان شمالی ، دکتر قربانی نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی فرماندار و امام جمعه و…

  نرخ بیکاری در استان خراسان شمالی کاهش یافته استReviewed by on Mar 9Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جاجرم، جلسه شورای اداری شهرستان با حضور مهندس صالحی استاندار محترم خراسان شمالی ، دکتر قربانی نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی فرماندار و امام جمعه و دیگر مدیران و مسئولین استانی و شهرستانی در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

  استاندار خراسان شمالی در این جلسه ابراز داشت: باید تمام توان خود را بکار گیریم تا استعداد ها و ظرفیت های بالقوه استان خراسان شمالی را در سطح ملی معرفی کنیم.

  محمدرضا صالحی افزود: ما به دنبال معرفی پتانسیل ها و استعدادهای خراسان شمالی نه تنها در کشور هستیم بلکه این هدف را دنبال می کنیم تا این قابلیت ها به دنیا نشان داده شود که در سفر اخیر هیئت تجاری به کشورهای آلمان و فرانسه اقدامات خوبی در این زمینه انجام شد.

  استاندار اظهار داشت: بعد از انتشارخبر نشست مدیران شورای اقتصادی ایالت هسن آلمان با هئیت اقتصادی خراسان شمالی سرمایه گذاران اسپانیایی ضمن دعوت برای حضور درآن کشور اعلام آمادگی کردند خط تولید پنل های خورشیدی را دراستان احداث کنند.

  وی خاطر نشان کرد: در سفر اخیر توسعه آلومینا، پتروشیمی و فولاد خراسان و صنایع پایین دستی انها به بحث گذاشته شد که مورد توجه طرف مقابل قرار گرفت که در آینده نزدیک هیئتی جهت بازدید از استان به خراسان شمالی خواهند آمد. 

  مقام عالی دولت در خراسان شمالی در ادامه گفت: خوشبختانه برجام فضای مناسبی برای ایجاد تبادل با کشورهای دیگر فراهم کرد و با توجه به اختلاف بوجود آمده در بین اروپا و آمریکا باید از این موقعیت استفاده کنیم و جهت جذب سرمایه گذاران خارجی اقدام کنیم.

  محمد رضا صالحی ابراز  داشت: نرخ بیکاری در خراسان شمالی از ۱۲ و۴ درصد سال ۹۲ به ۱۱و۱ درصد در پایان سال ۹۴ ، و ۹و۷ درصد در تابستان امسال کاهش یافته است.

  وی افزود:منتقدین وموافقین برجام بدانند در شرایط کنونی مذاکره و برجام بهترین راه حل برای ما بود و همه مراحل برجام با کسب اجازه از مقام معظم رهبری و تایید مجلس و شورای امنیت ملی بوده است.

  صالحی در ادامه به سال نو اشاره کرد و گفت: با توجه به انتخابات ریاست جمهوری و شوراها سال پرکاری را آغاز خواهیم کرد که این انتخابات دو موج را ایجاد خواهد کرد که موج اول از بالا به پایین که انتخابات ریاست جمهوری است و موج دوم از پایین به بالا می باشد که انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا می باشد که امیدواریم که این موجها به درستی مدیریت شود تا شاهد حضور پرشور مردم در صحنه باشیم.

  امام جمعه جاجرم نیز در این جلسه ضمن گرامیداشت روز احسان و نیکوکاری گفت: همه وظیفه داریم در آستانه سال نو شرایطی فراهم کنیم تا همه خانواده ها بتوانند شاد و خوشحال باشند.

  حجت الاسلام موسوی افزود: شادی و نشاط جز اصولی ترین شرایط اخلاقی حکومت اسلامی است و در این زمینه باید بتوانیم فرهنگ شادی اسلامی را نهادینه نماییم.

  وی افزود: پیامبر اکرم(ص)و حضرت علی (ع)همیشه به دنبال شادی امت اسلام بودند و با شرایط مختلف اسباب شادی مردم را فراهم می کردند.

  موسوی خاطر نشان کرد:یکی از عواملی که در برهه کنونی باعث شادی و نشاط مردم می شود ایجاد اشتغال است که امیدواریم با همراهی مسئولین شاهد راه اندازی کارخانه شمش آلومینا در آینده نزدیک باشیم و بتوانیم تا حدودی این معظل را برطرف نماییم.

  وی گفت:نگاه صرف به کار دولتی درست نیست وامیدواریم مسولین شرایطی فراهم کنند تا کارهای غیر دولتی، کشاورزی، دامداری و مشاغل خانگی توسعه پیدا کند تا خانواده ها بتوانند زمینه اشتغال فرزندان خود را فراهم کنند.

   

  فرماندار جاجرم نیز در ادامه این جلسه گفت:با توجه به نزدیکی سال نو جلسات مختلفی با دستگاه های اجرایی برگزار شده تا بتوانیم در نوروز امسال شاهد حضور مهمانان و گردشگران بیشتری به شهرستان باشیم.

  محبی افزود:نظارت بر اصناف، نظارتهای بهداشتی و اصلاح معابر نیز برنامه هایی است که تا آغاز سال نو در شهرستان اجرایی خواهد شد.

  وی در ادامه خاطر نشان کرد:با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید کارهای بسیار بزرگی در سطح شهرستان و کشور انجام شد و نگاه ویژه بین الملل را به ایران تغییر داد.

  محبی افزود:همبستگی ایجاد شده در دولت تدبیر و امید باعث شد که به یک تحول بزرگ سازمانی برسیم که مهم ترین ان برجام بود که توانست تغییرات زیادی در کشور و دنیا ایجاد کند.

  علی اکبر محبی گفت: منشور حقوق شهروندی موجب افزایش سرمایه اجتماعی وارتقاءمنزلت مردم شده است.

  فرماندار در ادامه ابراز داشت: امیدواریم این فضای نقد بوجود آمده به حوزه های دیگر برسد تا مردم به راحتی بتوانند خواسته های خود را مطرح کنند.

  محبی خاطر نشان کرد:در انتخابات سال گذشته شهرستان جاجرم در میزان مشارکت رتبه نخست را به خود اختصاص داد که امیدواریم با عملکرد مناسب مسئولین شرایط حضور همه جانبه مردم در انتخابات مجددا فراهم گردد.

  نماینده مردم بجنورد،جاجرم،مانه و سملقان،راز وجرگلان و گرمه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت:متاسفانه بحث حقوقهای مدیران که طبق ماده ۳۸ پیش بینی شده به درستی به مردم اطلاع داده نشد که باعث بوجود آمدن نقد و گاها تهمت های زیادی به مسئولین دولت و کشور شد.

  قربانی افزود: ما نباید با اطلاعات غلط مردم را نسبت به نظام و دولت بدبین کنیم که در این صورت آسیب های زیادی متوجه کشور خواهد شد.

  علی قربانی عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس ابراز داشت :سفر هئیت اقتصادی خراسان شمالی به آلمان وفرانسه دستاوردهای خوبی داشته وامیدواریم توسعه این قبیل ارتباطات با کشور های دیگر راشاهد باشیم.

  وی گفت: دولت یازدهم کارهای بزرگی کرده در حالیکه کشور با شرایط گذشته و تحریم ها قفل شده بود.

  نماینده پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: یکی از اقدامات خوبی که با هماهنگی مجلس و دولت انجام شده ۴ برابرکردن مستمری مددجویان کمیته امداد وبهزیستی است.

  وی گفت: با لایحه ارسالی دولت به مجلس ۱ و نیم میلیارد دلار برای اشتغال زایی در روستاها اختصاص می یابد.

  وی خاطر نشان کرد: در راستای خدمت به محرومان جامعه برای اولین بار حقوق مدد جویان کمیته امداد و بهزیستی ۴۰۰ درصد رشد پیدا کرد که امیدواریم با این روند شاهد از بین رفتن فقر و محرومیت در جامعه باشیم.

  قربانی در ادامه به نقد منتقدان به بودجه نظامی کشور اشاره کرد و گفت: بودجه در نظر گرفته شده جهت امنیت کشور ۴۰۰ میلیارد ریال است که این مبلغ نسبت به بسیاری از کشورها ناچیز است، همچنان که بودجه نظامی آمریکا بیست برابر کل بودجه کشور ماست.

  وی افزود:بودجه در نظر گرفته شده برای استان خراسان شمالی در سال آینده ۶۶۰ میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته رشد صددرصدی داشته است.

   

  پایان خبر/

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.