• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » هشدار رئیس پارلمان عراق درباره کشمکش سیاسی پس از آزادی موصل
  کد خبر : 2018037

  هشدار رئیس پارلمان عراق درباره کشمکش سیاسی پس از آزادی موصل

  هشدار رئیس پارلمان عراق درباره کشمکش سیاسی پس از آزادی موصلReviewed by on Mar 9Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «سلیم الجبوری» رئیس پارلمان عراق خواستار تشکیل دادگاه ویژه کشف پرونده های فساد به دور از مسائل سیاسی شد. الجبوری در جریان همایش فرهنگی «السلیمانیه» در کردستان عراق،…

  هشدار رئیس پارلمان عراق درباره کشمکش سیاسی پس از آزادی موصلReviewed by on Mar 9Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «سلیم الجبوری» رئیس پارلمان عراق خواستار تشکیل دادگاه ویژه کشف پرونده های فساد به دور از مسائل سیاسی شد.

  الجبوری در جریان همایش فرهنگی «السلیمانیه» در کردستان عراق، تأکید کرد که باید این دادگاه برای مشخص شدن دارایی‌های عراق که طی ۱۴ سال گذشته از بین رفته، تشکیل شود.

  خبرگزاری «أین» عراق به نقل از وی گزارش داد که باید مقدمات آشتی ملی با اقدامات اجرایی اصلاحاتی در زمینه های اداری، اقتصادی و خدماتی فراهم شود.

  رئیس پارلمان عراق افزود: داعش ما را مجبور کرد که که باز تعریفی از بیشتر اصطلاحات سیاسی و اداری قدیمی از جمله تعریف حاکمیت داشته باشیم.

  وی با تأکید بر اینکه جنگ با داعش بزودی به پایان خواهد رسید، اظهار داشت که مرحله کشمکش و درگیری سیاسی در پوشش سلاح آغاز خواهد شد و باید برای این مرحله آماده بود.

  الجبوری با بیان اینکه باید همه آوارگان به مناطق خود بازگردند، اعلام کرد که ضرورتا باید یک کنفرانس ویژه بازسازی و آشتی ملی برگزار شود؛ چرا که ثبات سیاسی با ثبات جامعه پیوند دارد.

  این مسئول عراقی در پایان اظهار داشت که باید در قانون انتخابات این کشور بازنگری شود تا نماینده های واقعی بتوانند وارد پارلمان شوند و قانون بتواند مانع از نفوذ احزاب بر نتایج انتخابات شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.