• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » وزیر علوم ۳۰ درصد اختیار دارد/ نقض برجام طبیعی است
  کد خبر : 2017975

  وزیر علوم ۳۰ درصد اختیار دارد/ نقض برجام طبیعی است

  وزیر علوم ۳۰ درصد اختیار دارد/ نقض برجام طبیعی استReviewed by on Mar 9Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، محمود صادقی شامگاه چهارشنبه در همایش ایران فردا که توسط انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد با اشاره به اینکه برای ارزیابی عملکرد و دستاوردهای این دولت باید شرایط شکل…

  وزیر علوم ۳۰ درصد اختیار دارد/ نقض برجام طبیعی استReviewed by on Mar 9Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، محمود صادقی شامگاه چهارشنبه در همایش ایران فردا که توسط انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد با اشاره به اینکه برای ارزیابی عملکرد و دستاوردهای این دولت باید شرایط شکل گیری دولت را در نظر بگیریم که کشور در چه وضعیتی قرار داشت و دولت چه تحویل گرفت و بعد با  آن چه کرد؟ اظهار داشت: بعد از گذشت سه سال و نیم از دولت روز به روز وضعیت خاصی که در انتهای هشت سال دو دولت قبل بود برای همه روشن شد.

  در ارزیابی دولت قبل خیلی نباید بی انصافی کنیم

  وی با بیان اینکه در ارزیابی دولت قبل هم خیلی نباید بی انصافی کنیم و واقعیت ها را باید در نظر بگیریم، ان شاء الله قصد خدمت داشتند اما مسیر درستی انتخاب نکردند، تصریح کرد: آنچه که در یک جمله از وضع دولت گذشته بتوانیم بگوییم این است که یک نوع آشفتگی در وضع مدیریتی کشور بود، علی رغم اینکه قصد مهرورزی داشتند اما مسیری را انتخاب کردند که در سال ۹۲ که دولت تحویل داده شد با بالای ۴۰ درصد تورم مواجه بودیم.

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت قبل خدماتی از قبیل مسکن مهر و یارانه ها را داشته و آنها هم نا به سامانی زیادی به دنبال خود داشته است و وقتی از بانک استقراض می کنی برای مسکن به دنبال آن تورم ایجاد می شود و پرداخت یارانه به شکلی است که در یک جیب بگذارند و از جیب دیگر بردارند.

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کم سابقه است که سه سال حالت تنزل تورم داشته ایم، اظهار داشت: این موضوع به این معنا نیست جنس ها گران نشده بلکه شتاب آن کم شده است و همه بخش های اقتصاد با رشد مواجه بودیم و این امر به خاطر آن توافق هسته ای که با سختی و با یک تیم ورزیده دیپلماسی و با هدایت های رهبر معظم انقلاب و پیگیری های دولت و تیم متعهد و متخصص دولت به دست آمد.

  اعمال نظر واحدهای موازی در وزارت علوم

  صادقی با بیان اینکه از شرایطی که اجماع جهانی علیه ایران بود به شرایطی رسیدیم که اجماع شکسته شد و تصور کنید آن اجماع به دست نمی آمد و آدمی مثل ترامپ سر کار می آمد چه وضعیتی داشتیم، این توافق در شرایطی به دست آمده که با شش قدرت جهانی توافق کردیم و اگر آمریکا بخواهد زیرش بزند برایش سخت است، تصریح کرد: اگر توافق به دست نمی آمد و چنین دولت دیوانه ای در آمریکا سر کار می آمد چه وضعیت داشتیم.

  وی یادآور شد: مهم ترین دستاورد دولت آرامش، خروج از وضعیت ایران هراسی در سطح بین المللی و ثبات در عرصه سیاست و اقتصاد است.

  وی با اشاره به اینکه در ملاقات خصوصی شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان با دکتر روحانی مسائلی مطرح شد که بیان می کنم، اظهار داشت: ما یک تجربه ای در سال ۹۲ داشتیم و در سال ۹۴ این تجربه رشد کرد و گام سوم را در انتخابات  ۹۶ مستحکم تر برمی داریم.

  وی ادامه داد: در ابتدا می گفتند این دولت یکساله است و عمر اش به یک سال نمی رسد و امروز فشار می گذارند که روحانی دیگر کاندید نشود و فضا را خالی کند، الان هم طرحی که دارند این است ۵-۶ نفره بیایند و در مناظره ها با تاکتیک تخریب دولت عمل کنند که دکتر روحانی پیش بینی کردند این کاملا اثر معکوس خواهد داشت.

  وی با اشاره به موضوع احتمال رد صلاحیت دکتر روحانی اظهار داشت: دلیلی وجود ندارد برای رد صلاحیت ایشان اما تحلیل دکتر روحانی این است که ایشان رئیس جمهور دولت مستقر است و اصلا احتمال رد کردن نیست.

  وی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان گفت: قبول دارم وضع ایده آلی در دانشگاه نداریم و در وزارت علوم به تعبیر بعضی از بزرگان وزیر علوم ۳۰ درصد اختیار دارد و ۷۰ درصد آن خارج از نهاد است و نهادهای موازی وجود دارد و اعمال نظر می کنند.

  نقض برجام طبیعی است

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در خیلی از دانشگاه ها ضعف مدیریت وجود دارد اظهار داشت: خودم تاکنون در کمیسیون آموزش بارها این مطالبات دانشجویان را برای وزیر علوم گفته ام و انتظار است در وضع برابری حامیان دولت با دیگر دوستان قرار بگیرند و اینکه مشاهده می شود برای برگزاری یک برنامه دانشجویان با مشکلات رو به رو باشند ناراضی کننده است.

  وی ادامه داد: به تبع انتقاد به همه دولت ها وارد است و مهم این است با فساد مقابله کنیم.

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال یکی دیگر از دانشجویان پیرامون برجام گفت: یک قرارداد بین المللی بین ایران و ۶ قدرت بسته شده و طبیعی است احتمال نقض عهد وجود دارد، نقض عهد خیلی عادی است و مکانیزمی پیش بینی شده است و این موضع باعث نمی شود بخواهیم توی سر دولت بزنیم چرا دولت توافق کرده است.

  صادقی با بیان اینکه اگر آمریکا عهد شکنی کند ماهم از راه های مقابله به مثل و نقض در مقابل او با قاطعیت استفاده می کنیم، تصریح کرد: در رابطه با منع ورود ایرانی ها به آمریکا بحث این است این همه ایرانی، آمریکا می خواهند بروند چه کنند و چرا باید این همه ایرانی در آمریکا داشته باشیم که الان با مشکل مواجه شویم.

  وی ادامه داد: راهکار این است امنیت ایجاد کنیم و امنیت سیاسی، اقتصادی و فکری به وجود آوریم، البته نمی گویم همه کسانی که خارج شده اند به خاطر ضعف های ما بوده اما میل به مهاجرت در ایران بسیار است.

  روحانی کاملا گفتمان اصلاح طلبی ندارد

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری فضا باید باز باشد برای همه کسانی که شایستگی را در خود می بینند، حتی شخصا با نیامدن رئیس دولت سابق موافق نبودم و کاش فضایی باشد هرکس توان حضور در عرصه را دارد بیاید رقابت کنند و باید از افراد استقبال شود.

  صادقی اظهار داشت: امکان رد صلاحیت دکتر روحانی صفر است و اینطور هم از اوضاع بر می آید و طرح مطلب رد صلاحیت جنگ روانی است.

  وی با بیان اینکه در مورد ورود دیگر اصلاح طلبان به انتخابات نیز بعضی اصلاح طلبان نظرشان این است و خوب است رقبایی وجود داشته باشد باتوجه به اینکه دکتر روحانی کاملا گفتمان اصلاح طلبی ندارد و باید فردی بیاید و مطالبات مردم را با این رویکرد بیان کند و یک نوع هم افزایی در رقابت شکل بگیرد، تصریح کرد: این موضوع هنوز قطعی نشده و ظرف یکی دو هفته آینده بحث ها در شواری سیاست گذاری تمام می شود و تمایل بیشتر افراد این است کسی با دکتر روحانی رقابت نکند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.