• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اخبار پربازدید , سیاسی » صادق زیباکلام: امروز جامعه ایران دچار یک شکاف دولت-ملت شده است
  کد خبر : 2017818

  صادق زیباکلام: امروز جامعه ایران دچار یک شکاف دولت-ملت شده است

  فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: امروز جامعه ایران دچار یک شکاف دولت- ملت شده است و اگر در سال‌های آینده پروژه وحدت ملی را به صورت جدی پیگیری نکنیم، دچار خسران و ضرر خواهیم شد. صادق زیباکلام استاد دانشگاه و فعال سیاسی اصلاح‌طلب یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشته که بخش‌هایی از آن را در ادامه…

  فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: امروز جامعه ایران دچار یک شکاف دولت- ملت شده است و اگر در سال‌های آینده پروژه وحدت ملی را به صورت جدی پیگیری نکنیم، دچار خسران و ضرر خواهیم شد.

  ۱۳۹۵۰۶۰۲۰۰۰۲۷۷_PhotoA

  صادق زیباکلام استاد دانشگاه و فعال سیاسی اصلاح‌طلب یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشته که بخش‌هایی از آن را در ادامه می‌خوانید:

  – سال ۹۵ به لحاظ اهمیت رخدادهای سیاسی و اجتماعی سالی تاثیرگذار در سرنوشت ملت ایران بود. مهم‌ترین اتفاقی که در سال ۹۵ در عرصه سیاست داخلی رخ داد، فوت ناگهانی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی بود که بسیار برای جریان اصلاحات و اعتدال تاسف آور بود.

  – دیگر رخداد مهم تشکیل مجلس دهم بود که اگرچه امیدها و انتظارات زیادی که از فراکسیون امید می‌رفت تا به اینجا تحقق پیدا نکرده است اما این مجلس را باید نقطه عطفی بعد از مجلس ششم به شمار آورد.

  – امروز جامعه ایران دچار یک شکاف دولت- ملت شده است و اگر در سال‌های آینده پروژه وحدت ملی را به صورت جدی پیگیری نکنیم، دچار خسران و ضرر خواهیم شد.

  – سال ۹۵ از نظر اقتصادی و معیشت مردم سال چندان خوبی نبود. رکود همچنان ادامه داشت و بیکاری اگر نگوییم افزایش اما کاهش نیز پیدا نکرد.

  – مهم‌ترین گامی که در سال ۹۶ دولت آقای روحانی باید بردارد، در بعد اقتصادی است.

  – اگر پیشرفتی در زمینه توسعه سیاسی، آزادی بیان و آزادی اندیشه رخ نداد اما پسرفتی نیز شاهد نبودیم. سال ۹۶ در حالی از راه می‌رسد که دولت دوازدهم روی کار خواهد آمد.

  – شواهد و قراین حاکی از آن است که ترازوی انتخابات ریاست‌جمهوری در اردیبهشت ماه سال آینده بیشتر به سمت آقای روحانی متمایل است و در شرایط کنونی آقای روحانی می‌تواند رای قاطعی در انتخابات بیاورد.

  – مساله بسیار مهمی که دولت باید در سال آینده به آن توجه داشته باشد، این است که ایران را سیبل ترامپ نکند. ترامپ تحت فشارهای زیادی از طرف متحدین ارضی خود، ناتو و اروپا است از این رو نباید بهانه به دست او داد.

  منبع: ف
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.