• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصاد داخلی , اقتصادی » تکمیل ۹۸ درصدی توسعه فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی
  کد خبر : 2017713

  تکمیل ۹۸ درصدی توسعه فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی

  سرپرست طرح توسعه فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی از تکمیل ۹۸ درصدی توسعه فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی خبر داد. محمدرضا چلیپا   با بیان اینکه طرح فازهای ۱۷ و ۱۸ مانند سایر طرح های پارس جنوبی جهت برداشت ۵۶ میلیون مترمکعب گاز غنی در روز طراحی شده است، افزود: از این فازها…

  ۵۷۳۳۹۷۰۴

  سرپرست طرح توسعه فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی از تکمیل ۹۸ درصدی توسعه فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی خبر داد.

  محمدرضا چلیپا   با بیان اینکه طرح فازهای ۱۷ و ۱۸ مانند سایر طرح های پارس جنوبی جهت برداشت ۵۶ میلیون مترمکعب گاز غنی در روز طراحی شده است، افزود: از این فازها ۵۰ میلیون مترمکعب گاز شیرین برای انتقال  به شبکه سراسری، یک میلیون تن اتان، یک میلیون تن LPG و روزانه ۸۰ هزار بشکه میعانات برداشت خواهد شد.

  وی درمورد میزان پیشرفت پروژه توضیح داد: در حال حاضر پیشرفت کل پروژه ۹۸ درصد است و ۹۵ درصد محصولات مذکورتولید می شود. گاز شیرنی این فاز به خط هفتم سراسری منتقل می‌شود، این خط از عسلویه آغاز شده و به شرق کشور می رود.

  سرپرست طرح توسعه فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی در ادامه با بیان اینکه طرح توسعه فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی متشکل از چندین پیمانکار مختلف است، تصریح کرد: کنسرسیومی متشکل از سازمان گسترش و نوسازی صنایع، شرکت مهندسی و ساختمان نفت و شرکت مهندسی و تاسیسات دریایی جهت ساخت دو سکوی اصلی پروژه، دو خط لوله و تاسیسات خشکی در این پروژه فعالیت می‌کنند. دو سکوی دیگر و خطوط لوله میانی توسط شرکت ایزو ایکو ساخته شده، شرکت ملی حفاری ایران ۲۲ حلقه چاه و شرکت دانا انرژی ۲۲ حلقه چاه حفاری کردند و تحویل پروژه داده اند.

  منبع: ایسنا
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.