• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » بعد از برجام نیز دو برابر گذشته نفت صادر می کنیم
  کد خبر : 2017604

  بعد از برجام نیز دو برابر گذشته نفت صادر می کنیم

  بعد از برجام نیز دو برابر گذشته نفت صادر می کنیمReviewed by on Mar 7Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حسن روحانی در شصت و چهارمین سالگرد استقلال کانون وکلای دادگستری حضور یافت. وی در این مراسم با بیان اینکه وکیل نامی مقدس و از نام های خداوند است،…

  بعد از برجام نیز دو برابر گذشته نفت صادر می کنیمReviewed by on Mar 7Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حسن روحانی در شصت و چهارمین سالگرد استقلال کانون وکلای دادگستری حضور یافت.

  وی در این مراسم با بیان اینکه وکیل نامی مقدس و از نام های خداوند است، گفت: مسوولان جمهوری اسلامی باید به وکالت برخاسته از رای مردم، افتخار کنند.

  روحانی افزود: وکالت، دفاع از حق مردم و حراست از حق است و امنیت قضایی با حضور وکیل به امنیت اجتماعی می انجامد.

  رئیس جمهور با بیان اینکه حضور وکیل در فرایند دعاوی اعتماد مردم به حکم دادگاه را ارتقا می دهد، گفت: احساس امنیت قضایی در جامعه، گاه اثر بخش تر از خود امنیت قضایی است.

  وی تاکید کرد: توضیح وکیل در کنار حکم قضایی به اعتبار دستگاه قضایی می افزاید.

  روحانی با بیان اینکه در دولت یازدهم با تکیه بر کارشناسان از حق ملت در عرصه جهانی دفاع کردیم، ادامه داد: مصدق از حق مردم در ملی شدن صنعت نفت دفاع کرد؛ بعد از برجام نیز دو برابر گذشته نفت صادر می کنیم. باز پس گیری سهم ملت ایران از بازار نفت احقاق حق ملت بود. دیپلماسی نفتی باعث شد همه تولید کنندگان از تولید نفت بکاهند به جز جمهوری اسلامی ایران.

  وی با بیان اینکه قدرت انتخاب در روابط اقتصادی و باز پس گیری پول ملت ایران که بواسطه تحریم محدود شده بود، از آثار برجام است، گفت: حق را حقوقدان باید پس گیرد.

  روحانی با تاکید براینکه به حقوقدانان برجسته برای دفاع از حقوق مردم و تحقق امنیت اجتماعی نیازمندیم، گفت: امنیت قضایی و اجتماعی در گرو در امنیت بودن وکیل است.

  رئیس جمهور تصریح کرد: وکیل باید هم وزن قاضی استقلال داشته باشد، استقلال دستگاه قضا حق حکومت است و استقلال وکیل نیز حق مردم است. کانون وکلا باید همتای دستگاه قضا مستقل باشد؛ هم بر کار قاضی و هم وکیل باید نظارت شود.

  وی با اشاره به این مطلب که وجدان عمومی باید نسبت به عملکرد ما بخوبی قضاوت کند، گفت: سرمایه اجتماعی موقعی حاصل می شود که مردم عدالت را احساس کنند.

  روحانی ادامه داد: تناسب جرم و مجازات قاعده مسلم حقوقی و ضامن عدالت است. وکالت، عرصه علم و استدلال و هنر است

  رئیس جمهور با بیان اینکه مساله استقلال وکلا برای همه مردم ما مهم است، تاکید کرد: اطمینان مردم به استقلال وکلا زمینه ساز آرامش جامعه است.

  ادامه دارد…

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.