• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تجهیز بیمارستان شیمیایی حلبچه‌/آمادگی کمک پزشکی به‌ کردهای سوریه‌
  کد خبر : 2017500

  تجهیز بیمارستان شیمیایی حلبچه‌/آمادگی کمک پزشکی به‌ کردهای سوریه‌

  تجهیز بیمارستان شیمیایی حلبچه‌/آمادگی کمک پزشکی به‌ کردهای سوریه‌Reviewed by on Mar 7Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، در چند روز گذشته‌ دفتر دانشگاه‌ علوم پزشکی تهران با حضور مسئولین ایرانی و اقلیم کردستان عراق در شهر سلیمانیه‌ به‌ صورتی رسمی بازگشایی شد. سید مالک هاشـمی، رایزن فرهنگی کنسولگری ایران در…

  تجهیز بیمارستان شیمیایی حلبچه‌/آمادگی کمک پزشکی به‌ کردهای سوریه‌Reviewed by on Mar 7Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، در چند روز گذشته‌ دفتر دانشگاه‌ علوم پزشکی تهران با حضور مسئولین ایرانی و اقلیم کردستان عراق در شهر سلیمانیه‌ به‌ صورتی رسمی بازگشایی شد.

  سید مالک هاشـمی، رایزن فرهنگی کنسولگری ایران در سلیمانیه‌ در این رابطه‌ به‌ خبرنگار مهر گفت: این دفتر بنا به‌ درخواست خود وزارت علوم اقلیم کردستان عراق دایر شده‌ است و هدف آن نیز در ابتدا تبادل دانشجو و اساتید در حوزه‌ های سلامت و پزشکی است و در آینده‌ نیز بسترهای لازم برای ایجاد شاخه‌ دانشگاه‌ علوم پزشکی تهران در اقلیم کردستان عراق را فراهم خواهد کرد.

  وی در رابطه‌ با برگزاری همایش و کنفرانس های حوزه‌ سلامت و پزشکی با همکاری این دفتر و اساتید ایرانی در اقلیم کردستان عراق گفت: هنوز به‌ صورتی واضح برنامه‌ های این دفتر مشخص نشده‌ است. د دانشگاه‌ علوم پزشکی ایران یکی از بهترین دانشگاه‌ های ایران در حوزه‌ سلامت است و بخش بزرگی از موفقیت جامعه‌ پزشکی ایران مدیون این دانشگاه‌ است، دانشگاهی که‌ دارای رده‌های معتبر جهانی نیز هست، پس برگزاری همایش های علمی مابین این دانشگاه‌ و نهادهای دولتی اقلیم کردستان عراق امری کاملا عادی است و حوزه‌ گسترش این همکاری ها به‌ خود فعالیت مسئولین و اساتید اقلیم هم بازخواهد گشت که‌ چه‌ پیشنهاداتی دارند و بر اساس نیاز خود اقلیم برنامه‌ های خویش را مدون کنند.

  هاشمی در پاسخ به این پرسش که‌ در حال حاضر اقلیم کردستان عراق بیشتر نیازمند چه‌ کمک هایی در حوزه‌ سلامت و بهداشت است، گفت: می توان به‌ دو حوزه‌ تجهیزات پزشکی و کادر فنی بیمارستان های اقلیم اشاره‌ کرد، دفتر دانشگاه‌ علوم پزشکی این امر را هم منوط به‌ نوع درخواست خود مسئولین اقلیم کردستان عراق کرده‌ است و آنها هم اعلام کردند که‌ در حوزه‌ تامین کادر فنی چون پرستار و دکترا و فوق تخصص نیازمند کمک از تهران هستند و به‌ همین دلیل هم بورسیه‌ دادن به‌ دانشجویان اقلیم اولین گام این همکاری هاست.

  رایزن فرهنگی کشورمان در سلیمانیه‌ افزود: برای مثال خود وزیر علوم اقلیم کردستان عراق در دیدار با دکتر علی جعفریان، رئیس دانشگاه‌ علوم پزشکی تهران اعلام کرده است که‌ برای تکمیل بیمارستان شیمیایی حلبچه‌ نیازمند کادری فنی از جمله‌ پرستاران متخصص در زمینه‌ بیماری های شیمیایی و دکترهای فوق تخصص در رشته‌ ریه‌، پوست و چشم هستند که‌ این کار در اولویت برنامه‌ های دفتر قرار گرفته‌ است، اگر برای تجهیزات هم اعلام نیاز کنند، بی شک کمک خواهیم کرد.

  وی در ادامه‌ تاکید کرد: هدف کلی این دفتر خدمت و کمک رسانی حوزه‌ سلامت به شهروندان عراقی است، بی گمان آرام آرام سطح همکاری ها ارتقاء بیشتری پیدا خواهد کرد.

  هاشمـی در جواب به‌ این سئوال که‌ آیا ایران برای کردهای سوریه‌ هم زمینه‌ چنین همکاری های فراهم خواهد کرد، گفت: در حال حاضر شما آگاهید که‌ ایران یکی از بزرگترین بیمارستان های خویش را در سنندج با کادر و تجهیزاتی عالی افتتاح کرده‌ است، بی شک این بیمارستان به‌ دلیل نزدیکی به‌ کردستان عراق و مردم سوریه‌، می تواند از سوی آنها مورد استفاده‌ قرار بگیرد، اما در خصوص کمک مستقیم و خدمات بهداشتی به‌ کردهای سوریه‌ و شهرهای آنها، ما در صورت درخواست خود آنها اقدام خواهیم کرد، اگر آنها هم درخواست کنند ایران آمادگی کمک به‌ آنها را هم در حوزه‌ سلامتی و بهداشت دارد و بی شک از کمک به‌ مظلومان دریغ نخواهد کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.