• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ترکیه ۱۵۰۰ کیلومتر مربع از خاک سوریه را اشغال کرده است
  کد خبر : 2017494

  ترکیه ۱۵۰۰ کیلومتر مربع از خاک سوریه را اشغال کرده است

  ترکیه ۱۵۰۰ کیلومتر مربع از خاک سوریه را اشغال کرده استReviewed by on Mar 7Rating: «سیهانوک دیبو»، یکی از رهبران حزب اتحاد دموکراتیک در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوریه اظهارات آنکارا مبنی بر اینکه سوریه به سوری ها تعلق دارد نامعتبر خواند و گفت: قول و عمل ترکیه با هم تناقض دارد….

  ترکیه ۱۵۰۰ کیلومتر مربع از خاک سوریه را اشغال کرده استReviewed by on Mar 7Rating:

  «سیهانوک دیبو»، یکی از رهبران حزب اتحاد دموکراتیک در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوریه اظهارات آنکارا مبنی بر اینکه سوریه به سوری ها تعلق دارد نامعتبر خواند و گفت: قول و عمل ترکیه با هم تناقض دارد.

  دیبو گفت: کسی که می گوید خاک سوریه متعلق به سوری هاست نباید آن را اشغال کند در حالی که ترکیه قریب به یک هزار و پانصد کیلومتر مربع از خاک سوریه را تنها  از ۲۴ آگوست گذشته تاکنون اشغال کرده و با این شهرهای اشغالی مثل مناطق واقع در حوزه استحفاظی خود تعامل می کند به گونه ای که در مسائل اقتصادی یا حتی گزارش آب و هوایی ترکیه جا باز کرده برای مثال نام شهر الراعی هم به جوبان بای تغییر داده است.

  رهبر حزب اتحاد دموکراتیک سوریه با بیان اینکه شوراهای نظامی و مدنی منبج هنوز در این شهر حاضر بوده و مسئول اداره شهر هستند، گفت: به زودی کانتون کوبانی از لحاظ جغرافیایی به کانتون عفرین در شمال غرب سوریه متصل می شود به گونه ای که نیروهای سپر فرات و ارتش اشغالگر ترکیه در نقطه جغرافیایی واحدی محاصره می شوند.

  دیبو گفت: محاصره نیروهای سپر فرات و ارتش ترکیه این فرصت را به دولت سوریه و معارضان ملی گرا می دهد که نیروهای اشغالگر ترکیه را بیرون کرده و گروه های تروریستی را منزوی کنند و روسیه هم خواهد توانست ضامن مهمی برای پیروزی در این عملیات باشد و این قضیه مکمل چیزی است که شورای نظامی منبج آغاز کرده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.