• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصاد داخلی » نعمت زاده: خودروسازان سال آینده مونتاژکاری را کنار بگذارند
  کد خبر : 2017390

  نعمت زاده: خودروسازان سال آینده مونتاژکاری را کنار بگذارند

  وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خودروسازان کشور باید از سال جدید مونتاژ خودروهای خارجی را کنار بگذارند و به سمت خودروسازی کاملاً داخلی با تیراژ بالا حرکت کنند. محمدرضا نعمت‌زاده در نشستی با مدیران عامل خودروساز، قطعه‌ساز و بازرسان کیفیت خودرو اظهار داشت: باید چهره خودرو در کشور عوض شود و این موضوع میسر…

  محمد+رضا+نعمت+زاده

  وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خودروسازان کشور باید از سال جدید مونتاژ خودروهای خارجی را کنار بگذارند و به سمت خودروسازی کاملاً داخلی با تیراژ بالا حرکت کنند.

  محمدرضا نعمت‌زاده در نشستی با مدیران عامل خودروساز، قطعه‌ساز و بازرسان کیفیت خودرو اظهار داشت: باید چهره خودرو در کشور عوض شود و این موضوع میسر نمی‌شود مگر با جدی گرفتن کیفیت ساخت قطعات مورد نیاز خودروسازان که راه طولانی از طراحی تا خدمات پس از فروش را طی می‌کند.

  به گفته وی باید نتیجه و اثربخشی آموزش‌های انجام شده برای بازرسان کیفی خودرو همچنین قطعه‌سازان برای مشتریانی که سرمایه‌ خود را برای خرید خودرو اختصاص می‌دهند به خوبی احساس شود و اثربخشی در بازرسی و فرایندهای مربوطه آن مهم تلقی شود.

  وزیر صنعت گفت: به جای اینکه فرایندهای بازرسی را افزایش دهیم، باید نتیجه آن را در قطعات ساخته شده به طور محسوس مشاهده کنیم.

  وزیر صنعت با  تاکید بر اینکه صنعت خودرو صنعتی پیشران است،‌ افزود:‌ خودروسازان باید از قطعه سازان حمایت همه جانبه کنند که در این صورت هم به سهم خود اشتغال زا است و هم از توان تکنیسین و طراحان داخلی استفاده می شود.

  وی با بیان اینکه شرکت‌های قطعه‌ساز در تعامل با شرکت‌های خارجی باید به شفافیت قراردادها و طولانی نشدن آنها توجه ویژه داشته باشند، افزود: به طور معمول شرکت‌های قطعه‌ساز خارجی و حتی خودروسازان آنها در صدد هستند تا مدت قرارداد را طولانی کنند که این موضوع نباید اتفاق بیفتد و در گزارش‌هایتان به من اطلاع دهید تا پیگیری لازم را در این خصوص انجام دهم.

  نعمت‌زاده افزود: کارفرما که همان خودروسازان هست باید سرمایه لازم برای تهیه ابزار مخصوص و مورد نیاز قطعه‌سازان را در اختیار آنها قرار دهد و در صورت نبود رضایت پس از اتمام کار آن قالب و ابزار مربوطه را در اختیار قطعه‌ساز دیگری قرار دهد که در دنیا نیز این روش معمول است.

  وزیر صنعت با اشاره به اینکه بدعت‌های غلط گذشته در صنعت خودروسازی باید فراموش شود، افزود: اتخاذ روش‌های معمول در تولید خودرو و قطعات می‌بایست پس از بومی‌سازی در کشور پیاده‌سازی شود.

  وی با بیان اینکه بحث خدمات پس از فروش همواره باید مهم تلقی شود،افزود: تنها در این میان، بازرسی کافی نبوده بلکه باید در صورت نبود کیفیت و نقص قطعه خودرو، خط تولید مربوطه را تا زمان بازیابی و نوسازی متوقف کرد.

  وزیر صنعت یادآور شد: داشتن انضباط کاری شرط کار بوده و پیگیری مطالبات قطعه‌سازان از خودروسازان و سایر کارفرمایان باید مستمر باشد چرا که در انتهای سال مشکلات بازار سرمایه مانع از وصول مطالبات در زمان تعیین شده می‌شود.

  وی با بیان اینکه جلسه یاد شده باید با تشکیل کارگروه‌های مختلف استمرار داشته باشد، افزود: توجه به بهبود و کیفیت، نوآوری، سرمایه‌گذاری، نوسازی، کیفیت، بازرسی، صادرات و خدمات پس از فروش از موضوعاتی هستند که باید به آن توجه خاص شود.

  نعمت‌زاده گفت: قطعه‌سازان باید توجه داشته باشند که چه چیزی را می‌توانند جایگزین قطعه خارجی کرده که حتی عملکرد آن از مشابه خارجی بهتر باشد.

  * صادرات خودرو نسبت به سال گذشته رضایت‌بخش نیست

  محسن صالحی‌نیا، معاون امور صنایع وزیر صنعت نیز گفت: در سال جاری شاخص‌های کیفی صنعت خودرو شرایطی را طی می‌کند که با یک رضایت نسبی روبرو است.

  وی افزود: صادرات خودرو نسبت به سال گذشته رضایت‌بخش نبوده و در این جلسه که مختص به موضوعات قطعه‌سازان و برنامه‌های آتی آنها است، مواردی مانند میزان تولید، میزان بدهی‌ها، انعقاد قرارداد محصولات جدید، بحث نظارت کیفی شرکت‌های بازرسی همچنین وضعیت صادرات و پیش‌بینی سال آینده مورد بررسی قرار می‌گیرد.

  منبع: اقتصاد آنلاین
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.