• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » 10 شرکت برتر نفتی جهان
  کد خبر : 201720

  10 شرکت برتر نفتی جهان

  10 شرکت برتر نفتی جهانReviewed by Aryan on Dec 13Rating: به نقل از یوروآسیا، موسسه خصوصی انرژی اینتلیجنس استرالیا امروزبر اساس ذخایر نفت و گاز، استخراج موادهیدروکربوری، فروش و ظرفیت پالایش، 10 شرکت برتر نفتی جهان را معرفی کرد که شرکت ملی نفت ایران در رده دوم این فهرست قرار دارد. بنا بر اعلام این…

  10 شرکت برتر نفتی جهانReviewed by Aryan on Dec 13Rating:

  به نقل از یوروآسیا، موسسه خصوصی انرژی اینتلیجنس استرالیا امروزبر اساس ذخایر نفت و گاز، استخراج موادهیدروکربوری، فروش و ظرفیت پالایش، 10 شرکت برتر نفتی جهان را معرفی کرد که شرکت ملی نفت ایران در رده دوم این فهرست قرار دارد.
  بنا بر اعلام این موسسه، شرکت آرامکو سعودی عربستان در رده نخست، شرکت آمریکایی اکسون موبیل در رده سوم، شرکت ملی نفت ونزوئلا (پی وی دی) در رده چهارم قرار دارد.

  بنا بر این گزارش، شرکت سینوپک چین، بی پی انگلیس، شرکت انگلیسی-هلندی شل، شورون آمریکا، توتال فرانسه و گازپروم روسیه نیز به ترتیب در رده‌های 5 تا 10 فهرست موسسه انرژی اینتلیجنس قرار دارند.
  در این گزارش، شرکت گازپروم برای نخستین بار جایگاه خود را از رده دوازده به رده دهم تغییر داد.

  شرکت روسی لوک اویل نیز از رده 17 به رده 13 و شرکت روسی روسنفت نیز از رده 16 به رده 13 تغییر مکان داد.
  شرکت ملی نفت ایران شامل 17 شرکت تولیدی، هشت شرکت فنی مهندسی، هفت شرکت مدیریتی و پنج واحد سازمانی است. ظرفیت تولید نفت این شرکت هم اکنون بیش از 4 میلیون بشکه در روز می رسد.

  شرکت ملی نفت ایران هم اکنون مسئولیت همه فعالیت های نفتی در داخل و خارج از ایران را در اختیار دارد. این شرکت هم اکنون نقش و جایگاهی مهم در صحنه های سیاسی کشورهای صنعتی پیشرفته خلق کرده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.