• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , دانشگاه » شاخص‌های بودجه‌بندی دانشگاه‌ها اعلام شد
  کد خبر : 2017129

  شاخص‌های بودجه‌بندی دانشگاه‌ها اعلام شد

  معاون وزیر علوم از تحقق ۸۶ درصد بودجه این وزارت خانه در سال جاری خبر داد و گفت: اگر طی هفته آینده مبلغ دیگری از بودجه وزارت علوم داده شود می توان گفت حدود ۹۸ درصد بودجه این وزارت خانه در سال جاری تحقق یافته است. دکتر محمد حسین امید با اعلام این مطلب با بیان…

  omid asli-th3

  معاون وزیر علوم از تحقق ۸۶ درصد بودجه این وزارت خانه در سال جاری خبر داد و گفت: اگر طی هفته آینده مبلغ دیگری از بودجه وزارت علوم داده شود می توان گفت حدود ۹۸ درصد بودجه این وزارت خانه در سال جاری تحقق یافته است.

  دکتر محمد حسین امید با اعلام این مطلب با بیان اینکه بودجه سال ۹۶ دانشگاه‌ها بر اساس مدل توزیع عملکرد انجام گرفت، اظهار کرد: در تقسیم بندی و اختصاص بودجه دانشگاه‌های وزارت علوم در سال ۹۶ شاخص‌هایی نظیر نسبت دانشجو به استاد،‌ تعداد طرح‌های پژوهشی، میزان درآمدهای حاصل از طرح‌های پژوهشی نسبت به کل درآمدها، ارتباطات بین المللی و غیره یک مرحله ارتقاء پیدا می‌کند برای سال ۹۷ شاخص های قوی تری از کیفیت ملاک تقسیم بندی بودجه قرار خواهد گرفت.

  سرپرست معاونت اداری و مالی وزارت علوم  درخصوص بدهی‌های بازمانده از سال‌های قبل اظهار داشت: این امر از ابتدای دولت پیگیری شد تا کسری‌های به جا مانده از قبل از سال ۹۲ که عمدتاً مربوط به تخصیص ناچیز سال ۹۱ است جبران شود و خوشبختانه با پیگیری های انجام شده در اواخر تابستان، دولت مصوب کرد هزار میلیارد تومان از محل اوراق صکوک به وزارتخانه پرداخت کند.

  دکتر امید تصریح کرد: پیگیری انتشار اوراق صکوک در مراحل نهایی قرار دارد و قرار است ۴۰۰۰ میلیارد ریال نقدی باشد که ۵۰۰ میلیارد ریال برای طرح‌های ۵۰ درصد و بقیه برای پرداخت بدهی‌های پیمانکاران جاری اختصاص می‌یابد.

  وی با بیان اینکه درسال آینده بودجه دانشگاه‌ها بر اساس شاخص‌های عملکردی خواهد بود، عنوان کرد: تثبیت این شیوه بودجه‌ریزی که مبتنی بر یک مدل علمی است، بزرگ‌ترین دستاورد مالی محسوب می‌شود.

  سرپرست معاونت اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با اشاره به اینکه در لایحه بودجه سال آینده ۱۳ درصد رشد نسبت به سال ۹۵ در نظر گرفته شده است خاطرنشان کرد: افزایش ۳ درصدی بودجه دانشگاه‌ها در مجلس شورای اسلامی پیش‌بینی شده به گونه‌ای است که میانگین رشد بودجه از ۱۳ درصد به ۱۶ درصد خواهد رسید.

  وی افزود: علاوه بر این افزایش ۳ درصدی، ۴۷ میلیارد تومان نیزبه صورت متمرکز برای دانشگاه‌هایی که رشد زیر ۱۶ درصد دارند اختصاص می یابد و به این ترتیب رشد میانگین به حدود ۱۷ تا ۱۸ درصد می‌رسد.

  منبع: ایسنا
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.