• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » حمله داعش از القلمون به تدمر ناکام ماند/ میانجیگری روسیه برای پاکسازی حمص
  کد خبر : 2016850

  حمله داعش از القلمون به تدمر ناکام ماند/ میانجیگری روسیه برای پاکسازی حمص

  حمله داعش از القلمون به تدمر ناکام ماند/ میانجیگری روسیه برای پاکسازی حمصReviewed by on Mar 5Rating: یک منبع میدانی سوریه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در این کشور اظهار داشت: یگان های مهندسی نظامی ارتش سوریه همه بمب های دستی و مین های کاشته در محله غربی شهر تدمر در حومه حمص…

  حمله داعش از القلمون به تدمر ناکام ماند/ میانجیگری روسیه برای پاکسازی حمصReviewed by on Mar 5Rating:

  یک منبع میدانی سوریه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در این کشور اظهار داشت: یگان های مهندسی نظامی ارتش سوریه همه بمب های دستی و مین های کاشته در محله غربی شهر تدمر در حومه حمص را پس از آزادی کامل از چنگ داعش خنثی کردند.

  وی با اشاره به ادامه پیشروی یگان های مهندسی به عمق تدمر، گفت: این یگان ها هم اینک به محله های شرقی رسیدند که وجود صدها بمب کاشته شده در این منطقه توسط تروریست ها کار پاکسازی آن را به نسبت دیگر محله ها پیچیده تر کرده است.

  این منبع گفت: وضعیت کنونی در قلب تدمر مشابه وضعیت آزادسازی قبلی این شهر است به گونه ای که داعش خیابان ها، نهادهای دولتی و همه زیربناها را بمب گذاری کرده حتی اطراف ساختمان امنیت مرکزی و موزه تاریخی و صحن آن که محل اعدام های میدانی بسیاری از غیرنظامیان و نظامیان اسیر دست داعش بود هم بمب گذاری شده است.

  این منبع گفت: اهالی محله های غربی تدمر برای بازدید از خانه هایشان در حال بازگشت هستند و تدابیر امنیتی شدیدی برای حفاظت از اموال عمومی و خصوصی در برابر هر گونه حمله جدیدی اتخاذ شده است.

  منبع سوری گفت: درگیری بین پیاده نظام ارتش سوریه و متحدانش با داعش  در خارج از شهر تدمر در شرق این شهر و هفت کیلومتری منطقه «الصوامع» جریان دارد جایی که عناصر داعش پس از فرار تدمر به آنجا عقب نشینی کردند.

  وی افزود: از سوی دیگر یگان های ارتش سوریه تلاش تروریست های داعش برای نفوذ از منطقه القلمون به سمت تدمر را ناکام گذاشت این تروریست ها تلاش داشتند از طریق حمله به مواضع نظامی پیرامون تدمر به این شهر حمله کنند.

  منبع سوری گفت: داعش پس از تلفات سنگینی که در نبرد شهر تدمر متحمل شده هم اینک در حال روشن کردن آتش جنگ در جبهه المخرم و جب الجراح است به گونه ای که روستاهای پیرامون آن را هدف راکت پراکنی شدید قرار داده و به چندین پست نظامی در تل القطری حمله کردند تا با قطع مسیر حمص به السلمیه بر شکست های بزرگ خود سرپوش گذارند.

  وی ادامه داد: اما در قلب شهر حمص تروریست ها به همه مواضع نظامی اطراف حی الوعر حمله کردند تا فضا را متشنج کرده و مخالفت خود را با هر روند سیاسی در آنجا اعلام کنند اما یگان های ارتش سوریه این حملات آنها را دفع و مانع پیشروی تروریست ها به داخل شهر شدند.

  یک منبع امنیتی در داخلی حی الوعر شهر حمص نیز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوریه اظهار داشت: کمیته مذاکره در حی الوعر ظرف هفته جاری با هیاتی روسی دیدار خواهد کرد تا مذاکرات در خصوص تخلیه حی الوعر از حضور تروریست ها را پیگیری کند.

  وی افزود: هیات مرکز آشتی های «حمیمیم» در بیست و سوم فوریه گذشته با کمیته مذاکره حی الوعر دیدار داشته و به آن برای بازگشت به میز مذاکره پیشنهاد داده است.

  منبع سوری گفت: دیداری که احتمالا امروز در داخل محله الوعر برگزار می شود آرامش میدانی را برای همه محورهای این منطقه به همراه خواهد آورد به گونه ای که جلوی حمله تروریست ها به محله های شهر حمص به هر طریقی گرفته شود.

  وی افزود: این اقدام در راستای تلاش مرکز حمیمیم برای نهایی کردن توافق تخلیه الوعر از حضور تروریست ها صورت می گیرد آن هم به دنبال اینکه گروه های طرفدار جبهه النصره و جنبش احرار الشام در داخل این محله که آخرین نقطه حضور تروریست ها در شهر حمص در مرکز سوریه است، سعی در کارشکنی برای نهایی نشدن اجرای این توافق داشتند.

  منبع سوری گفت: شروط دولت سوریه در پای میز مذاکرات الوعر مشابه شروطی است که برای تروریست های حاضر در مناطق پیرامون پایتخت همچون داریا، خان الشیح و اطراف آن، قدسیا و الهامه،  التل و وادی بردی مطرح شد که در آن تروریست هایی که حاضر به تسویه وضعیت خود نبودند به اراضی استان إدلب منتقل شدند.

  وی افزود: توافق تخلیه الوعر بارها به دلیل مانع تراشی عمدی گروه های مرتبط با جبهه النصره و تروریست ها جنبش احرار الشام متوقف شده است چرا که این ۲ گروه بر سر توزیع تروریست هایی که به إدلب منتقل می شوند اما عضو هیچ کدام از این دو گروه نیستند با یکدیگر اختلاف داشتند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.