• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » ارتقاء ایستگاه هواشناسی دهگلان
  کد خبر : 2016732

  ارتقاء ایستگاه هواشناسی دهگلان

  ارتقاء ایستگاه هواشناسی دهگلانReviewed by on Mar 5Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از دهگلان شیدا، شهرستان دهگلان تاکنون ازایستگاه هوا شناسی که بسیار برای شهرستان ضروری است محروم بوده و دلیل آنهم نبود مکان بوداست.    حدود چندین ماهه که ایستگاه هواشناسی دهگلان در هنرستان کشاورزی…

  ارتقاء ایستگاه هواشناسی دهگلانReviewed by on Mar 5Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از دهگلان شیدا، شهرستان دهگلان تاکنون ازایستگاه هوا شناسی که بسیار برای شهرستان ضروری است محروم بوده و دلیل آنهم نبود مکان بوداست.
   

   حدود چندین ماهه که ایستگاه هواشناسی دهگلان در هنرستان کشاورزی روستای کروندان مستقر شده  و فاقد مکان مستقل می باشد.

   برای ارتقاء این ایستگاه  نیاز به زمین بود که درجلسه ای شورای هم اندیش نخبگان فرزاد حسین پناهی قول مساعد داد  اگر رئیس دانشکده موافقت نماید زمین در اختیار ایستگاه هواشناسی قرار می  گیرد.

    در همین راستا جلسه ای با حضور ریاست دانشکده کشاورزی دانشگاه کردستان،  فرماندار دهگلان و دبیر شورای هم اندیشی دهگلان در فرمانداری برگزارشد.

   
  در این جلسه نظری فرماندار دهگلان از ریاست دانشکده کشاورزی خواست که طی بازدیدی با مدیر کل هواشناسی کرد ستان در قالب تفاهم نامه  اینکار صورت گیرد و ایستگاه هوا شناسی دهگلان ارتقاء یابد.

   
  اسعد وزیری رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه کردستان ما آمادگی این را داریم که از زمین مزرعه دانشگاه روبروی روستای سراب حاجی پمق زمین مورد نظر را در اختیار سازمان هواشناسی قرا دهیم.

   وی افزود: این مجموعه با ۵۵ هکتاری زمین مجموعه تحقیقاتی با آزمایشگاه، مجموعه تحقیقاتی مرغ تخم گذار و گوشتی و تحقیقات آب است.

  وزیری گفت: ما درنظر داریم که از ایستگاه هواشناسی دهگلان برای کارهای علمی هم استفاد شده و از طرف دیگر مشکل  هواشناسی شهرستان نیز با ارتقاء آن حل شود.

   وزیری گفت: ایستگاه سینوپتیک درنظر ماست  و این ایستگاه  کاملترین مجموعه تجهیزات هواشناسی را دارا بوده و به صورت شبانه روزی و هر ساعت نسبت به ثبت اطلاعات و ارسال گزارشات هواشناسی اقدام می نمایند.

   وی افزود: در ایستگاه سینوپتیک علاوه بر موارد ایستگاههای تکمیلی شدت تابش آسمان، خورشید و بازتابش سطح زمین اندازه گیری می شود و همچنین دمای اعماق زمین از ۵ سانتی متری تا عمق ۱ متری سطح زمین اندازه گیری و ثبت شده  و میزان تبخیر ۲۴ ساعته نیز در این ایستگاهها اندازه گیری می شود.

  وزیری گفت: دانشکده کشاورزی کردستان برای تحویل زمین جهت جابجایی و ارتقاء ایستگاه هواشناسی دهگلان پیش قدم شده است.

   درادامه حیدری مدیر کل هوا شناسی کردستان طی تماس تلفنی با فرماندار و رئیس دانشکده کشاورز دانشگاه کردستان گفت: در صورت موافت برای تحویل زمین به این سازمان تفاهم نامه صورت گیرد.

   وی از فرماندار دهگلان خواست که برای جابجایی ایستگاه کروندان به مزرعه دانشگاه باید اعتبار لازم به آن تعلق گیرد.

   حیدری گفت:  ما حاضریم  که این ایستگاه دو مظوره  هم آب و هوایی و هم علمی باشد و از نظر فنی یوزری برای دانشکده تعریف می شود  که از نظر آموزش مورد استفاده دانشکده قرار گیرد تا دانشکده  نیز  از آب و هوا اطلاعات کافی را داشته باشد.

  درپایان فرزاد حسین پناهی دبیر شورای هم اندیشی دهگلان گفت اگر دستگاهها هماهنگی کنند خیلی کاررا میی شود در شهرستان  انجام داد که لازمه پیشرفت شهرستان  دهگلان تلاش همه جانبه دستگاههای اجرایی است.
   
   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.