• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اخبار پربازدید , سیاسی » مردم از خرید گونه های جانوری برای نوروز خودداری کنند
  کد خبر : 2016687

  مردم از خرید گونه های جانوری برای نوروز خودداری کنند

  رییس اداره محیط زیست شهر تهران بااشاره به اینکه گونه ای که از زیست گاه خود جدا می شود سرانجام تلخی دارد و محکوم به فنا است گفت: مردم از خرید گونه های جانوری، برای هفت‌سین و نوروز خودداری کنند. محمدحسین بازگیر گفت: متاسفانه هر ساله در ایام پایانی سال عده ای از افراد سودجو و کسانی…

  ۵۷۴۴۸۷۵۱

  رییس اداره محیط زیست شهر تهران بااشاره به اینکه گونه ای که از زیست گاه خود جدا می شود سرانجام تلخی دارد و محکوم به فنا است گفت: مردم از خرید گونه های جانوری، برای هفت‌سین و نوروز خودداری کنند.

  محمدحسین بازگیر گفت: متاسفانه هر ساله در ایام پایانی سال عده ای از افراد سودجو و کسانی که به داشته های طبیعی این سرزمین احترام نمی گذارند اقدام به صید و زنده گیری غیر مجاز برخی گونه ها مانند مارآبی،  لاک پشت، سمندر لرستانی و … کرده و این ها را در کنار ماهی قرمز به فروش می رسانند.

  وی ادامه داد: یکی از وظایف اداره محیط زیست پیشگیری، نظارت و در صورت لزوم برخورد با تخلفات مربوط به قاچاق، فروش و عرضه غیر مجاز حیات وحش است. ما پیگیری های لازم را انجام داده ایم و دراین خصوص اطلاعیه صادر کرده ایم.  از کسانی که در میادین میوه و تره بار و غیره اقدام به فروش گونه های جانوری می کنند خواهشمندیم از این اقدام غیرقانونی که نوعی جرم است و مجازات برای آن تعیین شده است خودداری کنند.

  رییس اداره محیط زیست شهر تهران بااشاره به اینکه از همکارانمان درنیروی انتظامی تقاضای همکاری دررابطه با این موضوع را داریم اظهار کرد: از مردم می خواهیم از خرید گونه های آبزی و جانوری در ایام پیش از نوروز خودداری کرده و به این بازار رونق ندهند و درصورت مشاهده فروش آبزیان نیز با سامانه ۱۵۴۰ تماس گرفته و به مسئولان محیط زیست اطلاع دهند.

  بازگیر با بیان اینکه وقتی گونه ای را از زیستگاه آن جدا میکنیم  آسیب جبران ناپذیری را به زیستگاه طبیعی وارد می کنیم افزود: گونه ای که از زیست گاه خود جدا می شود سرانجام تلخی دارد و محکوم به فنا است.

  به استناد بند ج ماده ۱۰ قانون شکار و صید حمل ، عرضه، فروش و صدور جانوران وحشی زنده یا کشته و اجزای آن ها بدون کسب پروانه یا مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست جرم بوده و مجازات آن جزای نقدی از یکصدهزار تا یک میلیون ریال یا حبس از یک ماه تا شش ماه تعیین شده است و ضرر و زیان بابت هر سمندر لرستانی ، مارآبی و لاک پشت بر اساس مصوبه سال ۹۴ شورایعالی حفاظت محیط زیست ۳ میلیون ریال است.

  منبع: ایسنا
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.