• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » عربستان با پشتوانه آمریکا به‌دنبال پیاده‌سازی پروژه ایران‌هراسی است
  کد خبر : 2016675

  عربستان با پشتوانه آمریکا به‌دنبال پیاده‌سازی پروژه ایران‌هراسی است

  یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «عربستان به عنوان جیره‌خوار آمریکا پروژه ایران هراسی را دنبال می‌کند» گفت: عربستان به دنبال راهی برای خروج از بحران خودساخته‌اش است که قطعا موفق نخواهد شد و چنین توطئه‌هایی در ایران کارساز نخواهد بود. ولی‌الله نانواکناری در تحلیلی درباره مواضع…

  ۵۷۴۰۵۳۷۴

  یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «عربستان به عنوان جیره‌خوار آمریکا پروژه ایران هراسی را دنبال می‌کند» گفت: عربستان به دنبال راهی برای خروج از بحران خودساخته‌اش است که قطعا موفق نخواهد شد و چنین توطئه‌هایی در ایران کارساز نخواهد بود.

  ولی‌الله نانواکناری در تحلیلی درباره مواضع اخیر ضد ایرانی عربستان، ترکیه و آمریکا گفت:‌ برای بررسی موضوع باید تفاوت‌هایی ببین آمریکا، عربستان و ترکیه قائل شد چرا که مواضع و اهداف پشت سر با یکدیگر متفاوت است.

  وی توضیح داد: عربستان به دنبال معرفی خود به عنوان ژاندارم منطقه است که این کار را با نگاه تکفیری و داعشی دنبال می‌کند. آمریکا نیز با آگاهی از این موضوع تلاش می‌کند تا عربستان را برای اقدامات تروریستی تحریک کند تا در نهایت همه چیز را به گردن عربستان بیندازد به همین علت است که ما عربستان را جیره‌خوار و برده آمریکا می‌دانیم.

  نانواکناری ادامه داد: ترکیه نیز به دنبال به دست آوردن جایگاهی برای خروج کشورش از بحران‌های داخلی است و آمریکا را منجی خود می‌داند به همین دلیل برای برون رفت از بحران‌های اجتماعی اظهاراتی همچون اظهارات اخیر در کنفرانس مونیخ را مطرح می‌کند آن هم از طرف فردی همچون اردوغان که با شعار دینی و اسلامی روی کار آمد و امروز برخلاف این شعارها عمل می‌کند.

   اردوغان به دنبال آن است که جایگاهی در سوریه پیدا کند و خود را از بحران نجات دهد.

  این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت:‌ آمریکا نیز با خوی سلطه‌گری‌ خود به دنبال حاکمیت در منطقه است که مردم با او همراه نیستند و قطعا در آینده نزدیک سیلی محکمی را به کسانی می‌زنند که به دنبال سلطه‌گری هستند. این اتفاق در ترکیه نیز خواهد افتاد به طوری که ترکیه در آینده‌ای نزدیک در مسیری گام بر می‌دارد که بر خلاف نظرات اردوغان است پس بهتر است اردوغان با مردمان خود همراهی کرده و از حرکات خودشیفتگی دست بردارد تا بتواند با عقل و منطق و خرد مشکلات داخلی کشورش را حل کند.

  وی در جمع بندی با بیان اینکه «عربستان و آمریکا پروژه ایران هراسی را به عنوان اقدام راهبردی دنبال می‌کند» گفت: عربستان به دلیل قرار گرفتن در موقعیت بحرانی از لحاظ سیاسی و دیپلماسی می‌خواهد کاری کند که از بحران‌های خودساخته‌اش به خصوص در یمن نجات پیدا کند به همین دلیل تلاش می‌کند تا خود را به آمریکا وصل کرده و ایران را هدف قرار دهد که قطعا نمی‌تواند در این راه گام بردارد چون  نظام جمهوری اسلامی ایران از هوشیاری خوب با پشتوانه مردمی برخوردار است که در آن توطئه‌ها کارساز نخواهد بود.

  منبع: ایسنا
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.