• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » خدا نیاورد آن روزى را که سیاست مسئولین کشور حمایت از سرمایه‌دارها گردد/کاری نکنید که مردم از شما بترسند
  کد خبر : 2016479

  خدا نیاورد آن روزى را که سیاست مسئولین کشور حمایت از سرمایه‌دارها گردد/کاری نکنید که مردم از شما بترسند

  خدا نیاورد آن روزى را که سیاست مسئولین کشور حمایت از سرمایه‌دارها گردد/کاری نکنید که مردم از شما بترسندReviewed by Iranvij-2 on Mar 4Rating: گروه سیاسی ـ از برگ های افتخار آمیز  انقلاب اسلامی در ۳۸ سال گذشته حضور و حمایت مردم از انقلاب و آرمان هایی آن بوده است ؛ بطوریکه هرگاه دشمنان انقلاب…

  خدا نیاورد آن روزى را که سیاست مسئولین کشور حمایت از سرمایه‌دارها گردد/کاری نکنید که مردم از شما بترسندReviewed by Iranvij-2 on Mar 4Rating:

  گروه سیاسی ـ از برگ های افتخار آمیز  انقلاب اسلامی در ۳۸ سال گذشته حضور و حمایت مردم از انقلاب و آرمان هایی آن بوده است ؛ بطوریکه هرگاه دشمنان انقلاب نقشه شومی برای نظام اسلامی تدارک دیده اند با سد محکم ملت آگاه و بیدار ایران اسلامی مواجهه شده اند .

  آخرین  باری که حضور حماسی ملت ایران  نقشه های نظام استکبار را نقش بر آب کرد حضور گسترده ملت ایران در راه پیمایی ۲۲بهمن بود که جواب دندان شکنی به تهدیدات رئیس جمهور جدید امریکا دادند .

  در این میان نگاه بلند حضرت امام به جایگاه مردم همراه با کرامت واحترام است و شدیدا با نگاه ارباب رعیتی نسبت به مردم مخالف بودند و بنظر می رسد بازخوانی نظرات امام در مورد جایگاه و وظایف مسئولان در قبال مردم ضروری است .

  ملت ایران بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله(ص)
  من با جرأت مدعی هستم که ملت ایران و توده میلیونی آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله ـ صلی الله علیه وآله ـ  و کوفه و عراق در عهد امیرالمؤمنین و حسین بن علی ـ صلوات الله و سلامه علیهما ـ می‌باشند. آن حجاز که در عهد رسول الله ـ صلی الله علیه وآله ـ مسلمانان نیز اطاعت از ایشان نمی‌کردند و با بهانه‌هایی به جبهه نمی‌رفتند، که خداوند تعالی در سوره «توبه» با آیاتی آن‌ها را توبیخ فرموده و وعده عذاب داده است. و آنقدر به ایشان دروغ بستند که به حسب نقل در منبر به آنان نفرین فرمودند. و آن اهل عراق و کوفه که با امیرالمؤمنین آنقدر بدرفتاری کردند و از اطاعتش سر باز زدند که شکایات آن حضرت از آنان در کتب نقل و تاریخ معروف است.
   و آن مسلمانان عراق و کوفه که با سیدالشهدا ـ علیه السلام ـ آن شد که شد. و آنان که درشهادت دست آلوده نکردند، یا گریختند از معرکه و یا نشستند تا آن جنایت تاریخ واقع شد. اما امروز می‌بینیم که ملت ایران از قوای مسلح نظامی و انتظامی و سپاه و بسیج تا قوای مردمی از عشایر و داوطلبان و از قوای در جبهه‌ها و مردم پشت جبهه‌ها، با کمال شوق و اشتیاق چه فداکاری‌ها می‌کنند و چه حماسه‌ها می‌آفرینند. و می‌بینیم که مردم محترم سراسر کشور چه کمکهای ارزنده می‌کنند. و می‌بینیم که بازماندگان شهدا و آسیب‌دیدگان جنگ و متعلقان آنان با چهره‌های حماسه آفرین و گفتار و کرداری مشتاقانه و اطمینان‌بخش با ما و شما روبه‌رو می‌شوند. و اینها همه از عشق و علاقه و ایمان سرشار آنان است به خداوند متعال و اسلام و حیات جاویدان. در صورتی که نه در محضر مبارک رسول اکرم ـ صلی الله علیه وآله وسلم ـ هستند، و نه در محضر امام معصوم ـ صلوات الله علیه ـ. و انگیزه آنان ایمان و اطمینان به غیب است. و این رمز موفقیت و پیروزی در ابعاد مختلف است. و اسلام باید افتخار کند که چنین فرزندانی تربیت نموده، و ما همه مفتخریم که در چنین عصری در پیشگاه چنین ملتی می‌باشیم.  (1)

  کاری نکنید که مردم از شما بترسند

  شما کاری نکنید که مردم از شما بترسند. شما کاری بکنید که مردم به شما متوجه بشوند. شما کاری بکنید که مردم مَحبّت به شما بکنند؛ پشتیبان شما باشند.(۲)

  دولت خدمتگزار مردم باید باشد. مثل سابق نباشد که فرمانفرما بود، حالا باید فرمانبردار مردم باشد.(۳)
  امروز که اسلام و جمهوری اسلامی در دست شما و ما و همه ملت ایران امانت است، اگر چنانچه خلاف بکنیم، خلاف مصالح جمهوری اسلامی بکنیم، خلاف مصالح اسلام بکنیم، به این امانت خیانت کردیم، و در پیشگاه مقدس حق تعالی مجرم و خائن هستیم.(۴)

  بیان این حقیقت که صاحبان مال و منال در حکومت اسلام هیچ امتیاز و برتری‌ای از این جهت بر فقرا ندارند و ابداً اولویتی به آنان تعلق نخواهد گرفت، مسلّم راه شکوفایی و پرورش استعدادهای خفته و سرکوب شده‌ی پابرهنگان را فراهم می‌کند.(۵)

  خدا نیاورد آن روزی را که سیاست ما و سیاست مسؤولین کشور ما پشت کردن به دفاع از محرومین و رو آوردن به حمایت از سرمایه‌دارها گردد و اغنیا و ثروتمندان از اعتبار بیشتری برخوردار شوند.(۶)

  زاغه‌نشینان ولى‌نعمت ما هستند

  حضرت امام همواره از پابرهنه‌ها و زاغه نشینان به عنوان «ولی نعمت» یاد می کردند و خواهان خدمت گزاری بیشتر به آنها بودند. ایشان در سخنانی نغز و زیبا در این‌باره فرمودند: «به مستضعفان و مستمندان و زاغه ‏نشینان که ولى نعمت ما هستند خدمت کنید.» (7)

  «شما این انقلاب را به ثمر رساندید و گروههایى که در سرتاسر این کشور این انقلاب را به ثمر رساندند، همان زن و مرد محروم [بودند] و همانهایى که مستضعف هستند و کاخ‏نشینها آنها را استضعاف مى‏کنند و اینها ثابت کردند که کاخ‏نشینها هستند که ضعیفند و پوسیده‏اند و براى این ملت هیچ کارى نکرده‏اند و نخواهند کرد » (8)

  «تنها آنهایى تا آخر خط با ما هستند که درد فقر و محرومیت و استضعاف را چشیده باشند. فقرا و متدینین بى‏بضاعت گردانندگان و برپادارندگان واقعى انقلابها هستند. ما باید تمام تلاشمان را بنماییم تا به هر صورتى که ممکن است خط اصولى دفاع از مستضعفین را حفظ کنیم‏… ما براى احقاق حقوق فقرا در جوامع بشرى تا آخرین قطره خون دفاع خواهیم کرد.» (9)

  بار سنگین انقلاب اسلامی بر دوش قشر مستضعف است

  «بار سنگین انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی بر دوش قشر مستضعف است و همین گروه هستند که در جبهه و پشت جبهه فداکاری می کنند و نه طبقات بالا: «شما باید توجهتان به این توده‏هاى مستضعفى که با زحمت خودشان و رنج خودشان الآن در جبهه‏ها مشغول فداکارى هستند که خداوند تأییدشان کند و در پشت جبهه هم مشغول فداکارى هستند و مستضعف‏اند، آن بالاها اینها را ضعیف مى‏شمارند و مى‏شمردند… برای اینها کار کنید.»(10)

  ملت عزیز ما که مبارزان حقیقی و راستین ارزشهای اسلامی هستند، به خوبی دریافته‌اند که مبارزه با رفاه طلبی سازگار نیست؛ و آنها که تصور می‌کنند مبارزه در راه استقلال و آزادی مستضعفین و محرومان جهان با سرمایه‌داری و رفاه‌طلبی منافات ندارد با الفبای مبارزه بیگانه‌اند.(۱۱)
  آنهایی هم که تصور می‌کنند سرمایه‌داران و مرفهان بی درد با نصیحت و پند و اندرز متنبه می‌شوند و به مبارزان راه آزادی پیوسته و یا به آنان کمک می‌کنند آب در هاون می‌کوبند. بحث مبارزه و رفاه و سرمایه، بحث قیام و راحت طلبی، بحث دنیاخواهی و آخرت جویی دو مقوله‌ای است که هرگز با هم جمع نمی شوند.(۱۲)
  تنها آنهایی تا آخر خط با ما هستند که درد فقر و محرومیت و استضعاف را چشیده باشند. فقرا و متدینین بی بضاعت گردانندگان و برپادارندگان واقعی انقلابها هستند.(۱۳)

  و در جای دیگر می فرمایند: «خدا نیاورد آن روزى را که سیاست ما و سیاست مسئولین کشور ما پشت کردن به دفاع از محرومین و رو آوردن به حمایت از سرمایه دارها گردد و اغنیا و ثروتمندان از اعتبار و عنایت بیشترى برخوردار شوند. معاذ اللَّه که این با سیره و روش انبیا و امیر المؤمنین و ائمه معصومین- علیهم السلام- سازگار نیست.» (14)

  امام خمینی(س) در خصوص ِانتخاب کارگزاران و مسئولان نظام اسلامی در تصدی پست های مختلف، نیز توصیه هایی داشتند که در این خصوص می فرمایند: «ثروتمندان هر گز به خاطر تمکن مالى خود نباید در حکومت و حکمرانان و اداره کنندگان کشور اسلامى نفوذ کنند و مال و ثروت خود را به بهانه فخرفروشى و مباهات قرار بدهند و به فقرا و مستمندان و زحمتکشان، افکار و خواسته‏هاى خود را تحمیل کنند.» (15)

  منابع :

  صحیفه امام؛ ج ۲۱، ص ۳۲۷٫
  صحیفه امام،ج۸،ص ۳۷۲
  صحیفه امام، ج۶،ص ۳۹۷
  صحیفه امام، ج۱۹، ص ۶۶
  صحیفه امام، ج۲۰،ص ۳۴۰
  صحیفه امام، ج۲۰،ص ۳۴۱
  صحیفه امام، ج‏18، ص ۳۸

        10-صحیفه امام، ج‏14، ص ۲۶۱

  ۱۱- صحیفه امام، ج‏21، ص: ۸۶ و ۸۷

  ۱۲- صحیفه امام، ج ‏15، ص: ۷۵

  ۱۳- صحیفه امام، ج۲۱،ص ۸۶

  ۱۴- صحیفه امام،ج۲۱،ص ۸۶

  ۱۵- صحیفه امام، ج۲۱،ص ۸۶

  ۱۶- صحیفه امام، ج‏20، ص ۳۴۱

  ۱۷- صحیفه امام، ج‏20، ص: ۳۴۰

  مهدی تیماجی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.