• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » نشانه هایی از تمدید برجام وجود دارد/ مذاکره برای قرارداد ۸۰ میلیارد دلاری در صنعت نفت
  کد خبر : 2016445

  نشانه هایی از تمدید برجام وجود دارد/ مذاکره برای قرارداد ۸۰ میلیارد دلاری در صنعت نفت

  نشانه هایی از تمدید برجام وجود دارد/ مذاکره برای قرارداد ۸۰ میلیارد دلاری در صنعت نفتReviewed by on Mar 4Rating: به گزراش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس  سید عباس عراقچی در همایش برجام و اقتصاد مقاومتی که صبح امروز در وزارت امور خارجه در حال برگزاری است با تاکید به اینکه در برجام یکی از حوزه‌هایی…

  نشانه هایی از تمدید برجام وجود دارد/ مذاکره برای قرارداد ۸۰ میلیارد دلاری در صنعت نفتReviewed by on Mar 4Rating:

  به گزراش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس  سید عباس عراقچی در همایش برجام و اقتصاد مقاومتی که صبح امروز در وزارت امور خارجه در حال برگزاری است با تاکید به اینکه در برجام یکی از حوزه‌هایی که کمک زیادی به ما کرد نفت و گاز کشور بود، گفت: برجام کاری که باید انجام می‌داد را انجام داد و موانع و مین‌گذاری‌هایی را که بر سر راه اقتصاد کشور بود، پاکسازی کرد و اجازه داد اقتصاد پیشروی داشته باشد.

  به گفته این مقام مسئول: در حال حاضر برجام تمام موانعی را که باید بر می‌داشت از سر راه برداشته است و کسی نمی‌تواند خلاف این را ادعا کند اما ما نیز مدعی نیستیم که موانع غیربرجامی وجود ندارد.

  وی با اشاره به اینکه یکی از بهترین وزارتخانه‌هایی که از فرصت پسابرجام استفاده کرد وزارت نفت بود، گفت: اینکه در عرض یک سال میزان تولید و صادرات نفت را به حالت قبل باز گرداندیم شاهکار بود.

  معاون وزیر امور خارجه ادامه داد: ما طی مدت تحریم‌ها مشتریان خود را از دست داده بودیم و آنان با فروشندگان جدید قراردادهای بلندمدت امضا کرده بودند لذا وقتی می‌بینیم طی مدت یک سال پس از اجرای برجام توانستیم مشتریان خود را به بازار نفت کشور باز گردانیم کاری ارزشمند است.

  عراقچی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۸۰ میلیارد دلار قرارداد در حال مذاکره است و معطلی آن نیز به این خاطر است که روی آی پی سی باید اجماع ملی صورت گیرد.

  وی تصریح کرد: به اعتقاد من برجام حالش خوب است و به رغم برخی دعواها که می‌دانیم منظورشان چیز دیگری است برجام اوضاعش خوب است. به گفته معاون امور بین الملل نفت حال نفت و گاز کشور نیز خیلی خوب است.

  معاون وزیر امور خارجه در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر ترامپ در حال ارزیابی برجام است که تا آخر اردیبهشت بیشتر طول نمی‌کشد و تا آن زمان مشخص می‌شود که سیاست دولت جدید آمریکا چیست.

  این مقام مسئول ادامه داد: در هر صورت نشانه‌ها حاکی از آن است که برجام ادامه پیدا می‌کند.

  به گفته عراقچی اگر برجام نبود، ترامپ علیه ایران اجماع بین‌المللی تشکیل می‌داد. در حالی که در شرایط کنونی اجماع علیه ترامپ است لذا چاره‌ای جز تمدید برجام ندارد مگر اینکه سیاست‌هایش به گونه‌ای باشد که بخواهد ما از برجام خارج شویم.

  وی خاطرنشان کرد: اگر ترامپ بخواهد برجام را پاره کند هزینه‌های آن به خودش تحمیل می‌شود بنا بر این در این شرایط ما نیز باید هوشمندانه و هنرمندانه حرکت کنیم که هزینه‌ها شامل حال ما نشود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.