• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , اخبار پربازدید » «امور تربیتی» فاقد یک اتاق نظریه پردازی و هدایت علمی است/ امور پرورشی متناسب با شرایط امروز تغییر چشمگیری نداشته است
  کد خبر : 2016360

  «امور تربیتی» فاقد یک اتاق نظریه پردازی و هدایت علمی است/ امور پرورشی متناسب با شرایط امروز تغییر چشمگیری نداشته است

  اولین مدیرکل مشاوره و امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امور تربیتی هیچ تغییر چشمگیری با توجه به شرایط روز نکرده است، گفت: متأسفانه امور تربیتی فاقد یک اتاق نظریه‌پردازی و هدایت علمی و نظری فعالیت‌هاست. علی اصغر احمدی اولین مدیرکل مشاوره و امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش است که در…

  اولین مدیرکل مشاوره و امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امور تربیتی هیچ تغییر چشمگیری با توجه به شرایط روز نکرده است، گفت: متأسفانه امور تربیتی فاقد یک اتاق نظریه‌پردازی و هدایت علمی و نظری فعالیت‌هاست.

  ۱۳۹۵۰۷۲۷۰۰۰۶۱۹_PhotoA

  علی اصغر احمدی اولین مدیرکل مشاوره و امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش است که در سال ۶۴، این مسئولیت را عهده‌دار بوده است. 

  وی اظهار داشت: در آن زمان دفتری به نام دفتر تحقیقات و آموزش امور تربیتی ایجاد شد که یکی از فعالیت‌های آن، به سمت نهاد مشاوره و مشاوران سوق داده شد تا مدارس را در این خصوص تجهیز کند.

  احمدی در خصوص «وضعیت فعلی امور تربیتی آموزش و پرورش»، اظهار داشت: امور تربیتی هیچ تغییر چشمگیری با توجه به شرایط روز نکرده است؛ به اعتقاد بنده رویکرد، باید با نظریه‌های تربیتی به روز و بومی خودمان هدایت شود که متأسفانه امور تربیتی فاقد یک اتاق نظریه‌پردازی، هدایت علمی و نظری فعالیت‌هاست و بدون هدایت علمی کارهای خود را انجام می‌دهد.

  اولین مدیرکل مشاوره و امور تربیتی آموزش و پرورش در خصوص «تفاوت‌های موجود در مسائل امور تربیتی دانش‌آموزان در گذشته و حال»، تصریح کرد: شرایط اجتماعی دگرگون شده است و اولاً فضای فرهنگی جامعه از منابع گوناگون تأثیر می‌پذیرد؛ منابعی که دسترسی به آنها بسیار ساده شده است.

   وی خاطرنشان کرد: با توجه به رشد چشمگیر فناوری‌ها و امکان دسترسی برخط پیام‌های فرهنگی، اینها تغییرات جدی در فضای روانی دانش‌آموزان ایجاد کرده است؛ در حالی که مربیان ما آمادگی کافی و لازم برای نوع مواجهه با اینگونه مسائل را ندارند و آموزش نمی‌بینند.

   احمدی با تأکید بر اینکه برنامه‌ریزی‌ها باید پیوسته مورد تجدیدنظر قرار گیرد، گفت: برای نمونه باید برنامه‌ریزی مراکز تربیت مشاور به روز شده و با توجه به تحولات اجتماعی طراحی شود؛ در حال حاضر هر جا رشته امور تربیتی و مشاوره را ایجاد می‌کنیم، دانش‌آموزمان به روز نیست؛ البته به روز بودن، یعنی متناسب با شرایط جامعه باشد.

   اولین مدیرکل مشاوره و امور تربیتی آموزش و پرورش در خصوص «مهم‌ترین ضعف امور تربیتی آموزش و پرورش»، عنوان کرد: به نظر بنده مهم‌ترین ضعف این است که یک اتاق فکر و هدایت نظری و علمی را در امور تربیتی نداریم، همه چیز به نظر یک مسئول برمی‌گردد و برنامه‌ریزی مبتنی بر تخصص و تفکر نیست.

  وی ابراز داشت: مسائل تربیتی باید به مرکزیتی سپرده شود که این مرکزیت، دائما شرایط موجود را رصد کند و برنامه‌ دهد و این برنامه‌ها مبتنی بر نیازهای روز جامعه باشد، نه اینکه با افکار شخصی و تجارب بخواهیم مسائل را اداره کنیم.

  احمدی با اشاره به اجرای برنامه‌های تربیتی در زمان مسئولیت خود خاطرنشان کرد: نگاه ما نگاهی بود که می‌خواستیم مسائل را واقعی و به روز ببینیم و مبتنی بر شرایط روز بررسی کنیم؛ البته در حال حاضر نیز کسی منکر این نیست که با توجه به شرایط روز، کار کند اما معتقدم در عمل این اتفاق نمی‌افتد.

  منبع: فارس نیوز
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.