• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تروریست‌ها در حومه درعا و إدلب به جان هم افتادند/ ارتش به مرزهای ترکیه می‌رسد
  کد خبر : 2016314

  تروریست‌ها در حومه درعا و إدلب به جان هم افتادند/ ارتش به مرزهای ترکیه می‌رسد

  تروریست‌ها در حومه درعا و إدلب به جان هم افتادند/ ارتش به مرزهای ترکیه می‌رسدReviewed by on Mar 4Rating: منابع ویژه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوریه خبر دادند، «ابوعمر الحلبی»، یکی از سرکرده های داعش به همراه ۱۳ نفر دیگر از عناصر این گروهک تروریستی در کمین شبه نظامیان طرفدار اتاق…

  تروریست‌ها در حومه درعا و إدلب به جان هم افتادند/ ارتش به مرزهای ترکیه می‌رسدReviewed by on Mar 4Rating:

  منابع ویژه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوریه خبر دادند، «ابوعمر الحلبی»، یکی از سرکرده های داعش به همراه ۱۳ نفر دیگر از عناصر این گروهک تروریستی در کمین شبه نظامیان طرفدار اتاق عملیات الموک در مسیر مواصلاتی بین «نوی» و «مزیریب» در حومه غربی درعا به هلاکت رسیدند.

  این منابع گفتند، این کمین با مجموعه ای از بمب های دستی کاشته توسط شبه نظامیان در مسیر مواصلاتی بین ۲ منطقه مذکور ساخته شده بود که در هنگام عبور کاروان عناصر داعش در این منطقه که عازم شهرک نوی بود منفجر شد.

  منابع سوری گفتند، داعش که در منطقه جنوب نیز حضور دارد از طریق تروریست های خالد بن الولید توانست تجهیزات را به پیرامون تل الجموع منتقل کند تا زمینه عملیات نظامی علیه هم نوعان خود در شهر راهبردی نوی در حومه غربی درعا را فراهم کند.

  این منابع افزودند: درگیری بین داعش و رقبایش از بین تروریست ها از بیست ماه پیش هنگامی که داعش شماری از روستاها را از تروریست های الموک گرفت، ادامه دارد.

  از سوی دیگر تروریست ها مواضعی در شهرک جلین که تحت سیطره داعش است هدف شلیک آتش توپخانه سنگین خود گرفتند که در نتیجه انفجار بمب های و مین های انبار شده در داخل مقر شرکت لیبی در جلین دست‌کم ۱۰ نفر از داعشی ها کشته شدند.

  تروریست ها همچنین منبع آب در شهرک جلین را که مرتفع ترین ساختمان در این منطقه  است و تک تیراندازهای داعش در آنجا مستقر می شوند هدف گرفتند.

  داعش بیست ماه پیش چندین روستا از جمله تسیل، سحم الجولان، عدوان و تل الجموع در حومه غربی درعا را در حمله ای غافلگیرانه تصرف کرده و بیش از یکصد و بیست نفر از تروریست های جبهه النصره در آنجا را به هلاکت رساند.

  بزرگ ترین گروه های تروریستی در إدلب بار دیگر به جان هم افتادند

  یک منبع امنیتی سوریه در گفت وگو با خبرنگار فارس از تنش شدید در شهر إدلب در پی درگیری بین تروریست های جنبش «احرار الشام» با گروه «تحریر الشام» خبر داد که در پی تسلط تحریر الشام بر مقر ساخت سلاح احرار الشام صورت گرفت.

  وی افزود:  نیروهای کارگاه ساخت اسلحه احرار الشام در سلقین در حومه إدلب درباره اعلام جداییشان از این گروه و پیوستن به تحریر الشام در پی یورش عناصر تحریر الشام به این مقر و بازداشت نیروهای کارگاه و شکنجه شدن شدید آنها بیانیه ای صادر کردند و در مقابل نیروهای احرار الشام با اعزام شمار زیادی نیرو با عناصر تحریر الشام درگیر شده و کارگاه را از آنها پس گرفت.

  منبع امنیتی سوریه گفت: گروه تحریر الشام که در خصوص این حادثه به طور رسمی توضیحی نداده عصر دیروز جمعه خواستار برگزاری نشستی بین سران هر ۲ گروه به منظور بررسی موضوع و اجتناب از وخامت اوضاع شد.

  وی افزود: عناصری که تحریر الشام برای حمله به مقر احرار الشام در سلقین بکارگرفته بود از وابستگان به جند الاقصی بودند که اخیرا به رقه تبعید شدند و تحریر الشام  به دنبال ادامه جنگ با تروریست های فعال در إدلب است و الحاق به آنها در گروه واحدی را نمی پذیرد.

  اخبار رسیده از حومه جنوبی حلب نیز حاکی از درگیری گروهی از احرار الشام با گروهی از تحریر الشام در نزدیکی کشتزارهای ایکارداست که به دنبال اختلاف بین ۲ طرف در اعزام نیروها و تجهیزات پشتیبانی به مناطق حومه غربی حلب صورت گرفته است.

  منبع سوری گفت: اختلاف بین بزرگ ترین گروه های تروریستی در إدلب بار دیگر این استان را در معرض جدیدترین جنگ داخلی بین آنها در سطحی بزرگ تر قرار داده است.

  گروه تحریر الشام در ۲۸ مارس گذشته و از طریق ادغام گروه های جبهه فتح الشام (النصره سابق) – حرکه نور الدین الزنکی – لواء الحق – جبهه أنصار الدین – جیش السنه تشکیل شد و فرماندهی آن را هاشم الشیخ معروف به ابوجابر، فرمانده کل سابق گروه احرار الشام برعهده دارد و ابومحمد الجولانی، سرکرده جبهه النصره منصب فرماندهی کل نظامی تحریر الشام را برعهده دارد.

  ارتش سوریه برای اولین بار طی ۴ سال اخیر خود را به مرزهای ترکیه می رساند

  در همین حال ارتش سوریه و متحدانش با نیروهای سپر فرات که تحت حمایت ترکیه هستند در امتداد جبهه غرب شهر منبج در حومه حلب از شمال تادف تا شمال منبج درگیر شدند.

  منبع نظامی سوریه گفت: نیروهای سپر فرات پس از پیشروی در جنوب این منطقه با یگان های ارتش سوریه و متحدانش درگیر شدند اما با پاسخ محکم ارتش سوریه روبرو شده و یورش خود را متوقف کردند.

  این منبع تاکید کرد: نظامیان ترکیه اهداف مشخصی را از این حمله خود دنبال می کنند که از جمله آن تسلط بر شهر منبج و افزایش دامنه تسلط خود به سمت تل رفعت است اما نیروهای سوریه دموکراتیک که خود را در جنگ مقابل نیروهای تحت حمایت ترکیه ناتوان دیدند، طی توافقی با میانجیگری روسیه، منبج را تحویل ارتش سوریه کردند.

  منبع سوری با تاکید بر اینکه ارتش سوریه و نیروهای سوریه دموکراتیک طی این سال ها هیچ درگیری با یکدیگر نداشته اند، گفت: همکاری و تماس بین ۲ طرف از طریق میانجیگر روسیه ادامه دارد.

  وی افزود: ارتش سوریه و متحدانش قبل از تحویل شهر منبج به حومه شهر رسیده و همه جبهه ها را تحت تسلط خود داشتند و بدین طریق ارتش به خطوط ارتباطی و رویارویی مستقیم با نیروهای سپر فرات رسیده است.

  منبع سوری تصریح کرد: قوانین بین المللی به ارتش سوریه حق دفاع از خاک خود و مبارزه با هر نیروی بیگانه ای را داده است.

  این منبع گفت: ارتش سوریه و نیروهای پشتیبان آن راه را بر نیروهای سپر فرات و تحت حمایت ترکیه برای پیشروی به سمت جنوب یعنی شهر الطبقه  و رقه گرفتند.

  وی عملیات ارتش سوریه در جنوب شهر اعزاز به منظور تسلط بر شهرک های حریبل، تل رفعت و منغ در حومه شمالی حلب را در آستانه کامل شدن خواند و گفت: بدین طریق نیروهای سوریه برای اولین بار طی چهار سال اخیر به مرزهای شمال با ترکیه خواهند رسید که تحول راهبردی مهمی شمرده می شود.

  منبع سوری گفت: ادامه عملیات نظامی بزرگ ارتش سوریه و متحدانش در حومه حلب و رسیدن به منبج آنها را به شهر رقه نزدیک کرد و جبهه شمالی کاملا بسته شده و نیروهای ترکیه و گروه های همپیمان آن نمی توانند وارد رقه شوند.

  وی تاکید کرد: ترکیه پس از تلفات سنگینی که در حمله به شهر الباب متحمل شده از لحاظ نظامی قادر به نبرد سنگین در رقه نیست و طی روزهای آتی به دنبال راه برون رفت سیاسی و دستیابی به تفاهمی با آمریکاست.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.