• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » رزمایش نیروی دریایی ارتش خط و نشانی برای دشمنان نظام بود/فرهنگ فاطمی همان دفاع از ارزش‌های دینی و ولایت است/حقوق های ۲۴ میلیونی تشدید کننده شکاف طبقاتی و روحیه اشرافی گری
  کد خبر : 2016277

  رزمایش نیروی دریایی ارتش خط و نشانی برای دشمنان نظام بود/فرهنگ فاطمی همان دفاع از ارزش‌های دینی و ولایت است/حقوق های ۲۴ میلیونی تشدید کننده شکاف طبقاتی و روحیه اشرافی گری

  رزمایش نیروی دریایی ارتش خط و نشانی برای دشمنان نظام بود/فرهنگ فاطمی همان دفاع از ارزش‌های دینی و ولایت است/حقوق های ۲۴ میلیونی تشدید کننده شکاف طبقاتی و روحیه اشرافی گریReviewed by on Mar 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان؛ ظهر…

  رزمایش نیروی دریایی ارتش خط و نشانی برای دشمنان نظام بود/فرهنگ فاطمی همان دفاع از ارزش‌های دینی و ولایت است/حقوق های ۲۴ میلیونی تشدید کننده شکاف طبقاتی و روحیه اشرافی گریReviewed by on Mar 3Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان؛ ظهر امروز نماز عبادی سیاسی جمعه با حضور پرشور مردم مومن و ولایتمدار در سراسر شهرستان های استان کرمان برگزار شد که مشروح خطبه ها را در زیر میخوانید.

      امام جمعه موقت کرمان:رزمایش نیروی دریایی ارتش خط و نشانی برای دشمنان نظام بود  

  حجت‌الاسلام محمد قاسمی‌زاده ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه کرمان در مصلی امام علی‌(ع) این شهر با تبیین زندگی سراسر درس حضرت زهرا‌(س) گفت: زندگی حضرت زهرا‌(س) یک زندگی مومنانه، مسئولانه و عاشقانه است.

   وی با اشاره به اینکه ایمان به خدا و تعالیم دینی، ایمان به نظام خانواده و زندگی مشترک از ارکان زندگی حضرت زهرا‌(س) بود، اظهار داشت: ایشان در زندگی مومنانه و عاشقانه خود در سود و زیان شریک زندگی خود سهیم بود و در سختی و آسایش در کنار همسرش زندگی کرد.

  امام جمعه موقت کرمان با بیان اینکه زندگی سیاسی حضرت فاطمه‌(س) نیز سراسر درس و بصیرت است، عنوان کرد: با الگوگیری از مسیر زندگی سیاسی آن حضرت مشاهده می‌شود که در مقابل حق نباید سکوت کرد.

  وی با اشاره به اینکه حضرت زهرا‌(س) در دفاع از اسلام و ولایت جان خود را نیز تقدیم کرد، افزود: در دوران معاصر نیز ما باید این‌گونه باشیم که در مقابل نظام اسلامی که خون هزاران هزار شهید برای آن ریخته شده است، نباید بی‌تفاوت بود و یا در مسائلی که پای ارزشهای اسلام در میان است، سکوت کرد.

  قاسمی‌زاده با بیان اینکه انقلابی‌گری و نفوذ مسائلی است که رهبر معظم انقلاب جدای از سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در سخنان خود به آنها اشاره دارند، بیان کرد: باید با گراهایی که رهبر معظم انقلاب در مطالب خود می‌دهند، آشنا بوده و بدانیم که دشمن در حال انجام چه توطئه‌هایی است.

  وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در مسئله مذاکرات بارها فرمودند که آمریکا دست از شیطنت‌های خود برنمی‌دارد، یادآور شد: امروز به عینه مشخص است که آمریکا روز به روز تحریم‌های جدید وضع می‌کند و هر روز هم کشور را به تحریم‌های جدید تهدید می‌کند.

  امام جمعه موقت کرمان با بیان اینکه یکی از افسران آمریکا به نام ” اسکات مدل” طرح هفت ماده‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرده است، ابراز کرد: این آقا گفته است که با اجرای این طرح ایران را یا مهار می‌کنیم و یا از پای در می‌آوریم.

  وی با اشاره به اینکه جنگ تبلیغاتی علیه نظام در این طرح راه‌اندازی شده است، عنوان کرد: موضوع ایران‌هراسی و ایجاد شایعات کذب برای ناامیدی مردم و تخریب نهادهای ارزشی مثل سپاه پاسداران از اهداف اجرای این طرح است.

  قاسمی‌زاده با بیان اینکه به بهانه حقوق بشر بر ایران فشار آورده‌اند، تصریح کرد: عربستانی که علیه کشور مسلمان یمن جنگ را شروع کرده است امروز ادعای حقوق بشر در ایران را دارد.

  وی با اشاره به حضور شهدای گمنام در استان کرمان همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا‌(س) گفت: حضور شهدا به مسئولان یادآوری می‌کند که انقلاب اسلامی ایران به سادگی به دست نیامده و بدانند که برای این پست‌ها چه خون‌هایی ریخته شده است.

  امام جمعه موقت کرمان با بیان اینکه ۱۴ اسفند سالروز تشکیل کمیته امداد امام(ره) در کشور است، تشریح کرد: این هفته، هفته احسان و نیکوکاری نامگذاری شده و بهتر است از آنچه که قرار است در شب عید هزینه کنیم، بخشی را به فقرا و نیازمندان در جامعه اختصاص دهیم و آنها را هم شاد کنیم.

  وی با اشاره به ۱۵ اسفند روز درختکاری ادامه داد: وجود فضای سبز در جامعه یک امر حیاتی است که متاسفانه امروز مشاهده می‌شود منابع طبیعی در حال تخریب است و این موضوع ادامه حیات انسان را دچار مشکل می‌کند.

  قاسمی‌زاده با اشاره به اینکه رزمایش ولایت ۹۵ توسط نیروی دریایی ارتش در وسعت حدود ۲ میلیون کیلومتر مربع از آبهای خلیج فارس برگزار شد، خاطر نشان کرد: رزمایش ولایت ۹۵ نیروی دریایی ارتش، خط‌ ‌ و نشانی برای دشمنان نظام اسلامی بود.

        امام جمعه کهنوج: مقابله با نفوذ دشمن و حرکت به سوی اقتصاد مقاومتی از مطالبات مهم رهبری است    

  ؛حجت‌الاسلام اکبر افشارمنش ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه کهنوج   با عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) و ایام فاطمیه و با توصیه و سفارش به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: ۱۴ اسفند سالروز تأسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) است و روز احسان و نیکو کاری نام دارد امام جمعه محترم این نهاد را یک نهاد ارزشمند دانست و از همه مردم و مسئولین خواست که این نهاد را بیش از گذشته در جهت فقر زدایی و محروم زدایی حمایت کنند.

  وی با اشاره به  از خدمات کارکنان خدوم و زحمت کش کمیته امداد بیان داشت:طی یک آمار که کمیته امداد شهرستان کهنوج ۵۵۰۰خانوار که قریب به ۱۳۰۰۰۰۰نفر است یعنی ۱۵ درصد از جمعبت شهرستان راتحت  پوشش دارد .و فرمودند که از این ۵۵۰۰نفر ۸۵۰ خانوار سرپرست دارند و ۹۵۰ نفر دانش آموز تحت پوشش امداد که ۷۵۰ نفر حامی دارند و ۲۰۰نفر فاقد حامی اند.

  امام جمعه کهنوج افزود: با توجه به آمار بهزیستی و بیماریهای خاص افراد تحت پوشش نهاد های حمایتی حدود ۲۰درصد جمعیت شهرستان می شود که باید مسئولین محترم درجهت توانمند سازی گام بردارند.

  وی ابراز داشت:۱۵ اسفند ماه که روز درخت کاری است یادآور شد که دین مبین اسلام قرنها پیش از از جهان غرب به مسئله درخت کاری اهمیت قائل بود و تخریب جنگل و از بین بردن مراتع را یکی از مشکلات اساسی دانست که امروزه متأسفانه با آن روبرو هستیم.

  افشارمنش گفت:یکی از مطالبات مهم رهبری را  در کنار بصیرت و مقابله با نفوذ دشمن و حرکت به سوی اقتصاد مقاومتی مطالبه انقلابی گری و انقلابی ماندن است .

  امام جمعه خاطرنشان کرد: دولتمردان امروزه برای رفع رکود ،بیکاری ،و گرانی باید چاره اندیشی کنند و برای حل این مشکلات مردم باید تدبیر جدی بیاندیشند.

  وی باتوجه به سخن مسئولین  بگذاریم مردم در ایام عید نشاط داشته باشند انتقاد کرد و فرمود :مسئولین محترم ، آیا با شکم گرسنه ، بیکاری ، رکود ، و مردمی که بعضاً چندین ماه حقوق دریافت نکرده اند و شرمنده زن وبچه خود هستند خصوصاً در ایام عید جایی برای نشاط باقی می گذارد .و خاطر نشان کردند که آنچه که دل مردم را شاد می کند در مرحله اول سلامتی و در مرحله دوم تأمین نیازهای اولیه زندگی مثل خوراک و پوشاک خصوصاً برای بچه هاست .

   خاطر نشان کرد: کشاورزانی که می بینند پرتقال از مصر و سیب زمینی از هند وارد می شود آیا می توانند نشاط داشته باشند.

  امام جمعه کهنوج از کلیه کسانیکه در تشییع و تدفین دو شهید گمنام شرکت کرده بودند تشکر و قدردانی کردند.

   امام جمعه کهنوج در پایان سلامتی و تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج) و سلامتی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را از خداوند متعال مسئلت داشت .

      امام جمعه بم: نمایش اقتدار و رزمایش نیروهای مسلح سایه جنگ را از کشور برداشت نه لبخند های دروغین دشمن  

  حجت الاسلام قاسم دانشی امام جمعه بم در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این شهرستان اظهار داشت: آنچه حضرت آقا بر آن تاکید داشتند و دارند موضوع انقلابی گری و انقلابی ماندن است و نباید برداشت غلطی شود چراکه انقلابی گری به معنای خشن بودن نیست و ترجمه انقلابی گری به عنوان افراطی گری یک دوگانگی است که سوغات بیگانگان بوده نباید وارد فرهنگ سیاسی کشور شود.وی افزود: در این ایام به تعبیری امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) یک انقلابی به تمام معنا است و خروش انقلابی حضرت زهرا علی رغم همه ناملایمات روحی که بر حضرت وارد شده است بشکلی بوده است که ایشان انزوا را نمی پذیرند و سخنرانی بسیار مهم و خروش انقلابی حضرت زهرا (ص ) با پرهیز از هرگونه مصلحت اندیشی صورت گرفت.

  امام جمعه بم با اشاره به ایام پیش رو بیان داشت: در روایات شکستن شاخه درخت به شکستن بال فرشتگان تشبیه شده است. کمیته امداد شکل گرفته اندیشه امام خمینی است که تاکید ایشان دستگیری از محرومین بود و باید بدانیم افرادی هستند که مشکلات مالی آنها بیشتر است.

  خطیب جمعه بم با اشاره به اظهارات اخیر ریاست جمهوری تصریح کرد: بعضی از اظهارات رئیس جمهور جای نقد و بررسی دارد، چراکه مردم وعده ها را فراموش نکردند اما اینکه بگوئیم دولت هیچ خدمتی نکرده است دور از انصاف است ولی فکر می کنیم شاید ریاست محترم جمهوری قول هایی که داده اند را فراموش کردند چراکه نمی توانیم خودمان به خودمان نمره بیست بدهیم و همانطور که حضرت آقا فرمودند خدماتی که شما انجام می دهید باید ملموس باشد.

  وی تاکید داشت: اکنون در شرایطی قرار داریم که بیش از ۳ سال و نیم از عمر دولت گذشته و دیگر زنگ انشا نیست بلکه زنگ حساب هست لذا باید بگوئید چکار کردید و در جایی که خدماتی انجام شده است تشکر می کنیم اما جایی که کوتاهی شده است صادقانه بگویید اشتباه فکر کردید و از انتقاد برآشفته نشوید.

  حجت الاسلام دانشی گفت: از جمله صحبت های رئیس جمهور تعامل سازنده با دیگر کشور هاست و طوری وانمود می کنند که گویی دیگر دولت های پس از انقلاب و سایر افراد با تعامل سازنده با سایر کشور ها مخالف هستند، اما اینکه گفتگویی با دیگر کشور ها داشته باشید و امتیازات نقد بدهید اما دیگران تعهدات خود را نقض کنند همانند مسئله برجام هنر نیست.

  وی با خطاب قرار دادن رئیس جمهور گفت: اینکه قول های شما عمل شده است یا خیر را باید مردم بگویند و از جمله قولهای شما این بود که ما کاری می کنیم که هم چرخ صنعت بچرخد و هم چرخ زندگی مردم و هم چرخ سانتریفیوژ بچرخد اما اکنون چه شد؟ یا اینکه گفته اید توافق هسته ای مانع از بروز جنگ شده است در حالی که پیروی از راه امام و رهبری و شهدا برای ما عزت به ارمغان آورده است و سایه جنگ را رزمایش های غرور آفرین نیروهای مسلح از سر کشور برداشته است.

  امام جمعه بم در پایان گفت: فراموش نکردیم که مقامات کشورمان اخیرا قراردادی را منعقد کردند و در منزل سفیر یک کشور خارجی در ایران حضور یافته و با بانویی که با پوشش کشور خودش بود گفتگو کردند، شما چه حقی داشتید به عنوان مسئول جمهوری اسلامی با بانویی که با پوشش کشور خودش بود نشست داشته و قرارداد منعقد کنید و همانها هنوز پایشان را در کشورشان نگذاشته بودند که تلاش کردند و بیانیه ای تحت عنوان نقض حقوق بشر علیه کشورمان صادر کردند.

   

  امام جمعه سیرجان: فرهنگ فاطمی همان دفاع از ارزش‌های دینی و ولایت است/ ملت ایران با هوشیاری کامل در مقابل توطئه‌ها استقامت می کنند  

  حجت‌الاسلام سید محمود حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه با قدردانی از مردم شهرستان سیرجان در برگزاری خوب و گسترده عزاداری ایام فاطمیه اظهار داشت: امید است، فرهنگ فاطمی که همان دفاع از ارزش‌های دینی و ولایت است در جامعه ما حاکم شود.

  وی بیان داشت: ائمه اطهار (ع) هم برای استمرار اسلام با نفاق و کفر مبارزه می‌کردند و حرکت سیاسی انجام می‌دادند، دخت نبی اکرم (ص) هم در دفاع از ولایت و امامت کار سیاسی انجام دادند، بنابراین ما نیز باید با پیروی از آنان این راه را پیش بگیریم.

  حسینی با ذکر القاب مختلف حضرت زهرا (ص) در مورد لقب ام ابیها تصریح کرد: این لقب به معنای اصل و منشأ نبوت و ولایت است، ولایت ثمره نبوت بوده و نبوت بدون ولایت معنایی ندارد بر همین اساس ایام فاطمیه هم یادآور درس ولایت و نبوت برای همه ما است.

  وی به رزمایش نیروی دریایی اشاره کرد و افزود: این رزمایش که با موفقیت کامل به پایان رسید برای استمرار امنیت در منطقه برگزار شد و پیام آن به استکبار این بود که ما به دنبال امنیت کامل در منطقه هستیم و شما تلاش برای ناامنی دارید تا بتوانید به مقاصد شوم خود برسید.

  حسینی توطئه‌های آمریکا علیه نظام اسلامی را همیشگی و به دلیل دشمنی آن‌ها با اسلام ذکر و عنوان کرد: سازمان سیا اخیراً راهکارهای متعددی برای مقابله با ثبات ایران اسلامی طراحی کرده که تبلیغات گسترده علیه جمهوری اسلامی، هجمه علیه نیروی مقتدر سپاه، بهانه‌جویی و ترفند تبلیغاتی نقض حقوق بشر در ایران و ایجاد تفرقه بین علما از جمله آن‌ها است که باید ملت ایران با هوشیاری کامل در مقابل این توطئه‌ها استقامت و ایستادگی کند تا این دشمنان مستکبر همانند گذشته شکست بخورند.

   

  امام جمعه سیرجان ادامه داد: پدیده شوم داعش و تروریست‌ها در منطقه خاورمیانه و عراق یک پیروزی بزرگ برای اسلام ناب محمدی و روسیاهی برای سردمداران عربستان و حامیان تروریست است و وزیر خارجه عربستان به سفر منطقه‌ای روی آورده و به عراق سفر کرده تا بتواند، کشور خود را از این همه جنایتی که داعش در این کشور انجام داده است، تطهیر کند، اما باید گفت، گور دسته‌جمعی ۴ هزار نفری در موصل یکی از جنایت‌هایی است که با حمایت شما انجام شده است و هرگز جرم و جنایت حامیان داعش توسط مردم عراق و سوریه و حتی منطقه فراموش نمی‌شود.

   

  وی اذعان داشت: از مردم و خیران درخواست می‎شود تا در راستای رفع مشکلات اقشار آسیب‌پذیر جامعه کمیته امداد را یاری کنند و در سال نو در راستای تأمین مایحتاج محرومان همکاری داشته باشند.

   

  حسینی در پایان اظهار داشت: همچنین مردم می‌توانند با کاشت درختان بر اساس برنامه‌ اداره‌های منابع طبیعی و آبخیزداری یا جهاد کشاورزی در ایجاد طبیعت زیبای شهری و روستایی و مراتع طبیعی سهیم باشند.

   

  امام جمعه بردسیر: ضرورت خرید کالاهای ایرانی در سال اقتصاد مقاومتی

   

  حجه الاسلام میثم تارم امام جمعه بردسیر در جمع نمازگزاران جمعه این هفته ضمن توصیه به تقوای الهی و  پرهیز گاری و دوری از گناه و معصیت به خود و نمازگزاران در همه مراحل زندگی به اصناف و بازاریان توصیه کردند: رعایت انصاف و رعایت مسایل اسلامی در فروش اجناس خصوصا مایحتاج ضروری مردم در شب سال نو باید در نظر باشد تا خدای نکرده دچار وسوسه شیطان برای سواستفاده از موقعیت پیش آمده نشوند.

   

  وی در ادامه افزود : به مردم توصیه می کنم رعایت صرفه جویی را داشته باشند وبا توجه به سال اقتصاد مقاومتی حتما از کالاهای ایرانی خرید کنند و همچنین انفاق و کمک به دیگران در حد وسع و توان باید انجام شود که باعث برکت در زندگی می شود هرچند اندک و کم باشد.

   

  حجت الاسلام تارم ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت زهرا (س) تاکید کرد: الگو قرادادن زندگی خانوادگی ،سیاسی،اجتماعی و فرهنگی این بانوی بزرگ اسلام در زندگی خصوصا در حمایت از  ولایت و امامت و پیروی در همه جنبه ها از ولی زمان باید مد نظر مردم باشد.

   

  تارم در ادامه سالروز تشکیل کمیته امداد امام خمینی به فرمان امام امت جهت کمک به قشر محروم و آسیب پذیر جامعه را تبریک گفت و از خدمات این نهاد خصوصا خدمات فرهنگی و خودکفایی خانواده ها تحت حمایت و ایجاد اشتغال به کمک دیگر نهادها تشکر کرد.

   

  امام جمعه بردسیر به برگزاری جشن نیکوکاری توسط این نهاد اشاره کرد و از مردم  درخواست داشت: متمکنین جهت اهدا کمک هایشان در پایان سال با توجه به تاکیدات اسلام در این زمینه و شاد و خوشحال کردن دل خانواده های فقیر و محروم که توان خرید مایحتاج زندگیشان را ندارند به پایگاه های جشن نیکوکاری در سطح شهر مراجعه کنند

   

  وی به برگزاری رزمایش بزرگ و هوشمندانه نیروی دریایی ایران در هفته ای که گذشت اشاره کرد و اظهار داشت:  مورد آزمایش قرادادن سلاح های پیشرفته ساخت داخل  به منظور جلوگیری از تهدیدات دشمنان وپیشگیری از تهاجمات دشمن و ایجاد امنیت در منطقه کار بسیار بزرگی بود که جای تقدیر وتشکر از دست اندرکاران این برنامه دارد.

  و در پایان یاد و خاطره مرحوم آیت الله فاضل لنکرانی که ارادت خاصی به خضرت زهرا داشتند را گرامی داشت و برای آن بزرگ از دست رفته طلب مغفرت و آمرزش کرد.

    خطیب جمعه زرند: برای خرید عید غیرت ملی داشته باشیم/ دنیای ما نیازمند تفکر و سبک زندگی علوی و زهرایی است    

  حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه زرند در ابتدای خطبه های نماز جمعه امروز به سختی ها و مشکلاتی که پس از رحلت پیامبر بر حضرت علی و حضرت زهرا تحمیل کردند اشاره کرد و گفت: امروز جهان و دنیای ما نیازمند و محتاج اینست که به سبک زندگی اسلامی و علوی روی آورد.وی افزود: دنیای غرب بر اساس فلسفه سرمایه داری و هواپرستی پیش میرود و هدف جامعه غرب اینست که همه کار کنند و زنان خودنمایی کنند تا نظام سرمایه داری برای عده‌ای خاص بچرخد و سرمایه داران پولدارتر و هوسران‌تر شوند.

   

  وی اظهار داشت: امروز دنیا تشنه تفکر علوی و زهرایی است تا از این باتلاق خارج شود و امروزه فضای مجازی جای مناسبی برای گسترش این معارف و سبک زندگی علی و زهرا است.

   

  امام جمعه زرند گفت: پیامبر در حدیثی می فرمایند هر زنی این شرایط را نگه دارد قطعا به شفاعت حضرت زهرا میرسد و آن شرایط اینست: خواندن نمازهای پنجگانه، روزه گرفتن در ماه رمضان، انجام دادن حج درصورت استطاعت مالی، انفاق مال، اطاعت از همسر و پیروی کردن از علی (ع) . و این برای مردان نیز صدق می کند.

   

   

  ابراهیمی در ادامه خطبه ها گفت: نظام جمهوری اسلامی همیشه دشمن داشته است و هیچگاه دست از دشمنی با ما بر نمی دارند.
  وی تصریح کرد: یکی از جاسوسان برجسته آمریکا در نظری اعلامم کرده است که جمهوری اسلامی هیچگاه از هم نمی‌پاشد مگر اینکه حمایت مردمش را از نظام قطع کنیم.

   

  وی ادامه داد: این جاسوس گفته در هفت بند باید از طریق رسانه های ضدانقلاب مردم را از نظام جدا کنیم، اول اختلافات را زیاد کنیم، دوم تقویت اصلاح‌طلبان، سوم تضعیف حمایت بین المللی از ایران، چهارم آبادانی هایی که توسط سپاه انجام میشود را مورد هجمه منفی قرار دهیم، پنجم موج جنگی از لحاظ خبری ایجاد کنیم و وجهه ایران را خراب کنیم، ششم نخبگان را از ایران خارج کنیم و هفتم در دنیا ایران هراسی ایجاد کنیم.

   

  خطیب جمعه زرند در ادامه به مناسبت‌های هفته اشاره کرد و گفت: روز ۱۴ اسفند سالروز تاسیس کمیته امداد به دست امام (ره) است و کمک های نقدی که امروز در نماز جمعه جمع آوری می شود به نیازمندان داده می‌شود.

  وی ابراز کرد: ۱۵ اسفند نیز روز درختکاری است، چه خوب است هر کس داخل و درب خانه خود یک درخت بکارد و طبیعت شهر و روستاها را حفظ نماید تا این میراث به دست آیندگان برسد.

  حجت الاسلام ابراهیمی در پایان خطبه ها تاکید کرد: طبق خواست رهبری، اگر می خواهید جنسی برای عید خرید کنید حتما تولید داخلی باشد و غیرت ملی داشته باشید تا کارگران ما بیکار نشوند و صنعت کشور تعطیل نگردد.

   

  امام جمعه رودبار جنوب:انقلابی گری ایرانی ها در دنیا راهکار مقاومت برعلیه سلطه گران است   حجت الاسلام والمسلمین عباس گروهی امام جمعه رودبارجنوب درخطبه های نمازجمعه این هفته بعدازحمدوثنای الهی بیان داشت: مهمترین  هدف حضرت فاطمه زهرا(س) درخطبه فدکیه  بیان این مسئله به مردم بودکه تنها راه رسیدن به سعادت، تمسک به اهل بیت است وباید مواظب باشید که مسیر را اشتباه نروید.وی ادامه داد: درواقع خطبه فدک جلسه محاکمه خلیفه بود که درآن حضرت زهرا(س)انحرافات جامعه رابیان نمود وبا این کاربه مردم آموخت که درهرشرایطی بایستی ازامام ولی خودحمایت کرد.   امام جمعه رودبارتصریح کرد: مردم ما باید ازحضرت زهرا(س)درس بگیرندچرا که حضرت در راه ولایت حتی فرزندش را ازدست داد.   گروهی درادامه به بیانات رهبر معظم انقلاب درجمع مداحان اشاره کردوگفت: رهبر عزیزدردیدارمداحان مسئله تشیع سکولار را بیان نمود.تشیع سکولاریعنی آن شیعه ای که معتقد است دین وسیاست باهم سازگار نیستندکه به آن تشیع انگلیسی هم میگویند.حضرت آقا فرمودند،متاسفانه برخی تصور میکنند که میشود نوعی تشیع سکولارو جدای ازسیاست ایجاد کرد،درواقع منظورآنها این است که یک عده بروند درحوزه علمیه درس بخوانند ودر مساجد نماز بخوانند ودیگر کاری به مسائل سیاسی نداشته باشندکه این برخلاف موازین قرآن واعمال اهل بیت است.   خطیب نمازجمعه رودبار ادامه داد: شهید مدرس فرمود،سیاست ما عین دیانت ماست،لذا شیعه بدون سیاست معنا ندارد.ایشان افزودند، فتنه ۸۸که به وجود آمدرهبر معظم از واژه بصیرت استفاده نمود ومردم فهیم ایران با بصیرت خود سیلی محکمی به صورت دشمنان نظام زدند.

  وی اظهار داشت: مردم کشور ما بایستی تذکرات رهبری را جدی بگیرند وبه واژه هایی که حضرت آقا در سخنرانیهای خود به کار می برند توجه نمود،یکی ازاین واژه ها واژه انقلابی بودن وانقلابی گری است.

  امام جمعه رودبارجنوب گفت: آمریکائیها به این مسئله اذعان میکنند که انقلابی گری ایرانیها باعث این شده که در دنیا مقاومت هایی برعلیه سلطه گران صورت بگیرد.مخالفتهای مستقیم جمهوری اسلامی ایران با سلطه گری آمریکا درسی است که مردم ایران از قرآن واهل بیت گرفته اند.

  وی بیان داشت:  سومین مسئله ای که دال برروحیه انقلابی گری است الگوشدن نظام جمهوری اسلامی برای منطقه وجهان است.
  خطیب جمعه رودباردر ادامه به سالروز تاسیس کمیته امدادامام خمینی(ره)اشاره و افزود: فلسفه تاسیس کمیته امداد،محرومیت زدایی وتوانمند کردن مردم است.

  امام جمعه رودبارجنوب در ادامه به روز نیکوکاری اشاره و بیان داشت:  حضرت رسول اکرم(ص)فرمود:” هرکس دل مومنی راشادکند دل مرا شاد کرده وهر کس دل من را شاد کند خداراشاد کرده است” لذا در ایام نزدیکی به سال نو،اغنیا باید به فکر فقرا باشند.

   

  گروهی درپایان، بخشودگی جرائم دیرکرد وامهای بانک کشاورزی ومسکن را یادآور شد و افزود: از مسئولین این بانک ها می خواهیم که مردم را بیش از این معطل ننمایندکه خداوند شاهد اعمال ماست وسنگ اندازی جلو مردم باعث میشود که روز قیامت هم سنگ اندازی شود.

   

   

  امام جمعه ریگان:شکوفایی اقتصادی تقاضای مردم از مسئولان/حقوق های ۲۴ میلیونی تشدید کننده شکاف طبقاتی و روحیه اشرافی گری   حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی در خطبه های این هفته نماز جمعه ریگان با اشاره به سالروز تاسیس کمیته امداد در سال ۵۷ اظهار داشت:حضرت امام (ره)فرمود، خدا نیاورد آن روزی را که سیاست ما و سیاست مسئولین کشور ما پشت کردن به دفاع از محرومین و روی آوردن به اغنیا و ثروتمندان باشد. معاذلله که این با سیره و روش انبیا و امیرالمومنین و ائمه معصومین(ع) سازگار نیست از اهالی خیرخواه ملت ایران و متمکنین تقاضا داریم در هر استان و شهرستانی در فکر مستمندان محل خود باشند و راضی نشوند فقرای بی پناه از سختی معاش رنج ببرند.امام جمعه ریگان در ادامه با بیان اینکه از خدمات و تلاش‌های ارزنده کمیته امداد تقدیر و تشکر میکنم،افزود: کمیته امداد جزو نهادهایی است که در اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل به ندای رهبر عظیم‌الشان لبیک گفته است و همچنین در رفع محرومیت خدمات شایسته‌ای را به خانواده‌های فقرا و مستمندان و ایتام ایفا نموده است از همه آنها خصوصا کمیته امداد شهرستان تقدیر و تشکر می‌کنیم.

   

  وی تصریح کرد: حق فقرا را ادا کنید منتظر نباشید کمیته امداد خدماتی داشته باشد دست تنها نمی شود با امکاناتی کم همه فقرا را پوشش داد برخی افراد مستمند هستند که آن شرایط لازمی که باید تحت پوشش باشند ندارند اینها را رسیدگی کنیم. در آستانه سال نو هستیم در جشن نیکوکاری ما هم سهیم باشیم که خداوند متعال چندین برابر آن در زندگی و رزق و روزی ما عنایت و تفضل خواهد کرد.

  خطیب جمعه ریگان با بیان اینکه روزدرختکاری و هفته منابع طبیعی را در پیش داریم ،بیان داشت: پیامبر اسلام (ص)می‌فرمایند،هر کس درخت بکارد و میوه بدهد به اندازه میوه آن درخت به این شخص ثواب می‌دهند. در طول زندگی ۲۵ ساله که امیرالمومنین در آن دوران خانه نشین شد.در تاریخ نوشته شده است که تعداد ۶۰ هزار نخل درخت آقا امیرالمومنین احیا کرد این سنت درختکاری است انشاءلله ما این سنت را احیا کنیم و به جهت اینکه در کاهش ریزگردها و طوفان‌های شن هم مسئولین و هم مردم، مسئولین مربوطه انشاءلله درختکاری را در کویر ریگان احیا کنیم که تا حدودی می‌تواند جلوی بعضی از طوفان‌های شدید را بگیرد.

  رنجبر ماهانی با اشاره به اینکه در هفته‌های پایانی سال هستیم سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را داریم پشت سر می‌گذاریم،افزود: امیدواریم مسئولان پاسخ بدهند، گزارش بدهند در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل چه کردند وقت کارنامه عمل فرا رسیده است همه مسئولان باید به مردم کارنامه عمل را نشان بدهند.

  وی ادامه داد:هدف دشمن از تحریم‌ها این بود مردم را از نظام جدا کند فاصله بیندازد امروز بیکاری، تورم و اشتغال جزو مشکلات سری اول و اولویت کشور است که ما باید این مشکلات صرف آمار دادن دردی دوا نمی کند همه مردم به چشم شاهد شکوفایی اقتصادی باشند .

  رنجبر ماهانی خاطر نشان کرد: برخی هم به جای اینکه مشکلات مردم را حل کردند همه هم و غمشان شده برجامی که این همه تاکید و سفارشی که رهبر عظیم‌الشان بارها و بارها داشتند برخی هنوز دست بردار برجام نیستند دنبال این مذاکره هستند و بجای خودباوری هنوز چشمشان به آمریکای بی‌تعهد دوخته شده است.

  خطیب جمعه ریگان عنوان کرد:۴۳ ماه گذشته است و نشسته اند و در و دیوار را تماشا می‌کنند آمریکایی‌ها بیایند یک تسلطی به ما بدهند. انشاءلله خداوند به همه ما توفیق دهد که در جهت شعار سال که اقتصاد مقاومتی، و اقدام و عمل بوده است بتوانیم شرمنده ملت ایران نباشیم.

  وی تصریح کرد: امروز شکاف طبقاتی آنقدر در جامعه زیاد شده است که عده‌ای آنقدر دارند نمی دانند چه بکنند و عده‌ای هم باید با سیلی صورت خود را سرخ نگه دارند.

  رنجبر ماهانی گفت:حقوق‌های ۲۴ میلیونی شکاف طبقاتی و روحیه اشرافی‌گری را در جامعه تشدید می‌کند نمایندگان مجلس امروز بدانند در مکانی نشسته اند که شهید مدرس هم در آن مکان نشسته بود مدرسی که فقیر به درخانه اش آمد چیزی نداشت، دیگ منزل را آورد به فقر داد. این مدرس همان مدرسی است که در مجلس رضاخان قلدر را به ستوه درآورده بود.

  امام جمعه ریگان در پایان خاطر نشان کرد:امروز نمایندگان مجلس بدانند در جایی نشسته‌اند که شهید مدرس نشسته بود مردم امروز حرفشان این است می‌گویند نکند مجلس با مصوبه حقوق ۲۴ میلیونی می‌خواهد نانی برای خودش بپزد لذا نمایندگان مراقب باشند با این روحیه اشرافی‌گری و شکاف طبقاتی که در جامعه با این مصوبه تشکیل می‌شود تجدید نظر کند.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.