• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » شعارهای مسئولان برای حل مشکلات کشور محقق نشده است
  کد خبر : 2016241

  شعارهای مسئولان برای حل مشکلات کشور محقق نشده است

  شعارهای مسئولان برای حل مشکلات کشور محقق نشده استReviewed by on Mar 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی امروز در خطبه های نماز جمعه این شهر در مصلی ایلام اظهار داشت: تکرار شعار اینکه برجام مانع از جنگ شد یک ادعای خلاف واقع  و توجیه  شکست…

  شعارهای مسئولان برای حل مشکلات کشور محقق نشده استReviewed by on Mar 3Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی امروز در خطبه های نماز جمعه این شهر در مصلی ایلام اظهار داشت: تکرار شعار اینکه برجام مانع از جنگ شد یک ادعای خلاف واقع  و توجیه  شکست برجام است .

  وی افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند به مسئولان ما می گویند اگر برجام نبود حتما جنگ بود  این دروغ محض است. هدف آنها از  مطرح کردن جنگ برای این است که ذهن ما برود به جنگ اما جنگ واقعی چیز دیگری است. جنگ واقعی جنگ اقتصادی است  جنگ واقعی تحریم است.

  امام جمعه ایلام ادامه داد: جنگ واقعی گرفتن عرصه های کار و فعالیت و فناوری در داخل کشور است. جنگ واقعی جنگ فرهنگی است. حالا سوال این است چرا برخی برخلاف مواضع رهبری اظهارات سوال برانگیز و گاها در تضاد با فرمایشات  رهبر معظم انقلاب  از خود نشان می دهند.

  حجت الاسلام والمسلمین لطفی تاکید کرد: علاوه بر اینها  بجای پاسخگویی به منتقدان دلسوز و خیرخواه  از ادبیات موهن و خلاف اخلاق هم چون بیسواد، بی دین، بی قانون، حسود، افراطی، کاسب تحریم، بی شناسنامه، مستضعف فکری، تخریبگر و اخیرا هم  با کلمه آلزایمر سیاسی استفاده می کنند.

  وی تصریح کرد: این گونه اظهارات، تمسخر به مردم و نادیده گرفتن واقعیات جامعه است. مسئولان عزیز باید حرمت منتقدان  منصف که از آنها برای نظام و انقلاب اسلامی دلسوزترند، رعایت کنند.

  خطیب جمعه ایلام با بیان اینکه حالا که در تحقق شعارها و وعده های آنچنانی آنهم پس از شکست برجام ناکام شده اند، گفت:  بجای عذرخواهی از مردم و اذعان به رکود اقتصادی، بیکاری جوانان جویای کار و تعطیل شدن بنگاه های تولیدات داخلی می گویند ما از مردم شرمنده نیستیم  و به همه وعده های  خود به مردم عمل کرده ایم.

  حجت الاسلام والمسلمین لطفی ابراز داشت: البته قضاوت نسبت به  این اظهارات  خلاف واقع  بر عهده افکار عمومی  جامعه است. البته میزان تحقق وعده های دولت به تشخیص  مردم است  نه اعلام تریبونی مسئولان ارشد دولتی.

  وی افزود: البته با نگاهی گذرا و در عین حال منصفانه  به وعده های داده شده  به چند نمونه اشاره می کنیم که وعده برچیده  شدن تمامی تحریم ها پس از توافق هسته ای و اجرای برجام  با توجه به اظهارات  برخی از اعضای  تیم مذاکره کننده  هسته ای که کرارا می گفته اند با کار شکنی آمریکایی ها  نه تنها تحریم لغو نگردید  بلکه تحریم های جدید  نیز اعمال شده است.

  امام جمعه ایلام عنوان کرد: ایجاد اشتغال و حل معضل بیکاری که این هم وعده داده شده دولت که نه تنها برطرف نشد  بلکه خیل عظیمی از  جوانان تحصیل کرده به لشکر بیکاران کشور اضافه شد.

  وی ادامه داد: آقایان گفتند آنچنان جیب مردم  را از پول و درآمد حاصل از کار و فعالیت پر می کنیم که آنها از گرفتن یارانه ۴۵ هزار تومانی  بی نیاز می کنیم  در این مسئله نیز قضاوت با مردم است.

  حجت الاسلام والمسلمین لطفی در ادامه به بحث احداث راه آهن و اختصاص میلیاردها تومان  برای احداث راه آهن بین دو استان شمالی و میانی کشور پرداخت و گفت: احداث راه آهن یکی از استان های شمالی به یکی از استان های میانی کشور ضروری تر است  یا تخصیص بودجه  برای احداث راه آهن تهران– ایلام  که یکی از وعده های  داده  شده دولت  در سه سال اخیر است؟

  وی تصریح کرد: این یک نوع بی عدالتی و تبعیض در اختصاص بودجه به پروژه های بسیار ضروری مثل استان محروم ایلام  که هر سال در ایام اربعین میزبان  میلیونها زائر اربعین حسینی است. مسئولان ارشد استان سه سال است پیگیر  احداث خط راه آهن  می باشند که البته از مطالبات بحق مردم است.

  هشتم اسفند روز امور تربیتی و تربیت اسلامی

  خطیب جمعه ایلام با اشاره به روز هشتم اسفند که روز امور تربیتی  و تربیت اسلامی است، گفت: اصولا  یکی از ارکان اصلی در نظام آموزش، تعلیم و تربیت است. البته تحقق آموزش صحیح و تاثیر گذار در عرصه تعلیم و تربیت، معلمان عالم و دانشمند انقلابی و مومن است.

   وی ادامه داد: وجود معلمان انقلابی و عالم در میان همه مولفه های آموزشی تنها عنصری است که هیچ بدیل و شبیهی  برای آن وجود ندارد و به عبارت روشن تر هیچ چیز نمی تواند جای معلم را در نظام آموزشی را بگیرد.

  نماینده ولی فقیه در ایلام تاکید کرد: سند تحول بنیادین یکی از مهمترین برنامه های بلند مدت نظام آموزشی نظام مقدس جمهوری اسلامی بعد از پیروزی انقلاب است که تمام فعالیت ها  و اقدامات آموزش  و پرورش را  درتمام حوزه ها  و ابعاد شامل می شود.

  حفاظت از طبیعت و جنگلهای منابع طبیعی  وظیفه ملی  اسلامی و انقلابی

  حجت الاسلام والمسلمین لطفی در پایان با اشاره به حفاظت  از طبیعت و جنگلها ی منابع طبیعی، عنوان داشت: حفاظت از طبیعت   وظیفه ملی اسلامی و انقلابی ماست. با توجه به این  مساله که استان  عزیزمان  ایلام دارای وسیع ترین و زیباترین جنگل های کشور  بلکه عروس زاگرس است همه شهروندان  عزیز ایلامی باید احساس وظیفه دینی  و انقلابی در حفاظت و حراست  جنگلها به ویژه  در فصل تابستان  نهایت کوشش کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.