• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » شهیدی که دارالشفاء مردم عراق بود
  کد خبر : 2016237

  شهیدی که دارالشفاء مردم عراق بود

  شهیدی که دارالشفاء مردم عراق بودReviewed by on Mar 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرنگار نیزوا، سردار محمد احمدیان در مراسم ۲ شهید گمنام مهدیشهر، در مسجد امام علی(ع) این شهر، اظهار کرد: قصه شهدای گمنام، قصه جوانمردانی است که جنازشان از مردانگی مانده است. این…

  شهیدی که دارالشفاء مردم عراق بودReviewed by on Mar 3Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرنگار نیزوا، سردار محمد احمدیان در مراسم ۲ شهید گمنام مهدیشهر، در مسجد امام علی(ع) این شهر، اظهار کرد: قصه شهدای گمنام، قصه جوانمردانی است که جنازشان از مردانگی مانده است.

  این رزمنده، بیان کرد: شهیدی بود که در عملیات ترکش پاهایش را قطع کرده بود اما رجز می خواند و استقامت می کرد، شهیدی بود که ترکش به دست و چشمانش خورده بود و هر چه اصرار کردیم عقب برنگشت و می گفت هنوز یک دست و یک چشم دارم و می توانم استقامت کنم، برنگشت تا اینکه بعد از سال ها استخوان هایش برگشت.

  وی با اشاره به کرامات شهدا، با ذکر روایت از شهیدی که در داخل خاک عراق براش حرم ساخته بودند، افزود: برای تفحص شهدا به مناطق عراق رفته بودیم و در دشت زبیدات عراق دیدیم یک شهید ایرانی دفن است و برایش حرم ساخته اند.

  این راوی دفاع مقدس در خصوص ماجرای این شهید، تعریف کرد: اهالی منطقه دشت زبیدات عراق که از عشایر بودند می گفتند ما برق نداریم و شب ها در تاریکی به سر می بریم، مدتی بود که در نقطه ای دیدیم نوری تابیده می شود، وقتی رفتیم آن نقطه ای که نور ساطع می شود را جستجو کردیم پیکر یک بچه بسیجی را پیدا کردیم.

  احمدیان ادامه داد: عشایر آن منطقه همراه با پیکر این شهید کارت شناسایی اش را نیز پیدا می کنند که سید و از اهالی اهواز بود، همان جا قبری برایش حفر و دفنش کردند و به خاطر احترامی که به سادات داشتند برایش حرم می سازند.

  وی تصریح کرد: وقتی دیدیم این شهید ایرانی دور از وطن و در منطقه عراق دفن است، تصمیم گرفته شد که نبش قبر کنیم و پیکر شهید را به کشورمان بازگردانیم ولی وقتی عشایر آن متوجه شدند که چنین تصمیمی داریم اشک ریختند و ما را قسم دادند این شهید را از آنجا نبریم.

  راوی دفاع مقدس، اضافه کرد: وقتی علت را از عشایر آن منطقه از عراق پرسیدیم، گفتند این شهید بیمارستان و دارالشفاء ما است و ما را شفا می دهد.

  احمدیان گفت: شهدا ستاره هایی هستند که می توانند ما را هدایت کنند و دست زمین خورده ها را بگیرند. هر کجا در کوچه پس کوچه های زندگی مسیرمان را گم کردیم بیاییم پیش این شهدای گمنام تا دست ما را بگیرند.

  وی با بیان اینکه شهدا آنقدر کرامت دارند که دشمنان خود را حسینی کردند، افزود: این شهدای گمنام آمدند برای ظهور امام زمان(عج) یار جمع می کنند، بنابراین به امامشان لبیک بگوییم.

  این رزمنده دفاع مقدس تصریح کرد: این شهدای گمنام که آمدند شهر مهدیشهر را نورباران کردند، برای دین خدا کم نگذاشتند شما نیز برایشان کم نگذارید، آنها نگذاشتند حرف رهبرشان امام خمینی روی زمین بماند، مبادا ما حرف رهبرمان امام خامنه ای را روی زمین بگذاریم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.