• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » حمایت مجدد فرانسه از رژیم دیکتاتوری
  کد خبر : 2016213

  حمایت مجدد فرانسه از رژیم دیکتاتوری

  حمایت مجدد فرانسه از رژیم دیکتاتوریReviewed by on Mar 3Rating: رخدادهای ۱۳ اسفند ۶۲ چکیده : چند واحد کماندویی عراق با شروع حملات شدید رزمندگان اسلام در منطقه طلائیه نابود شدند.   ۳۰۰تن از رزمندگان اسلام که بر اثر حملات شیمیایی عراق مصدوم شده بودند پس از بهبودی به جبهه ها بازگشتند.   آیت الله…

  حمایت مجدد فرانسه از رژیم دیکتاتوریReviewed by on Mar 3Rating:

  رخدادهای ۱۳ اسفند ۶۲

  چکیده :

  چند واحد کماندویی عراق با شروع حملات شدید رزمندگان اسلام در منطقه طلائیه نابود شدند.

   

  ۳۰۰تن از رزمندگان اسلام که بر اثر حملات شیمیایی عراق مصدوم شده بودند پس از بهبودی به جبهه ها بازگشتند.

   

  آیت الله منتظری : ایران به یک وجب از خاک عراق نیز چشم طمع ندارد.

   

  آیت الله موسوی اردبیلی :قوه قضائیه با محتکرین با شدیدترین وجهی مقابله خواهد کرد.

   

  دولت میتران : فرانسه عراق را تنها نخواهد گذاشت .

   

  دفع۵ پاتک سنگین دشمن در منطقه طلائیه

  نیروهای اسلام با پشت سر گذاشتن ۵ پاتک سنگین عراق در منطقه طلائیه در مواضع جدیدی مستقر شدند و  بقایای نیروهای عراقی نیز پس از حملات شدیدی ایران جمع آوری شدند.

  شمار نفراتی نیز که عراق در این منطقه از اسیر و کشته از دست داده به مرز ۲ هزار تن رسید.نابودی ۳ فروند هواپیما و هلیکوپتر و ۴۰ تانک و نفر بر از دیگر دستاوردهای این یورش سنگین به مواضع دشمن بعثی در منطقه طلائیه بود.گزارش های رسیده از منطقه عملیاتی خیبر همچنین حاکیست چندین واحد کماندویی عراق در این حملات نابود شده و جنازه های بر جای مانده افسران و سربازان عراقی در گوشه و کنار منطقه به چشم می خورد. بر اساس همین گزارش در نخستین ساعات شروع عملیات گروه های ایرانی شکار تانک با حمایت وسیع نیروهای پیاده به قلب مواضع دشمن در منطقه طلائیه نفوذ کرده و شمار قابل توجهی از واحدهای زرهی سپاه سوم عراق را نابود کردند.در این عملیات ۱۵۰۰ تن از قوای دشمن بعثی نیز به هلاکت رسیدند.گزارش ها همچنین حاکیست حدود ۳۰۰ تن از رزمندگان جان برکف سپاه اسلام که که بر اثر حملات شیمیایی  رژیم بعثی عراق  به مناطق عملیاتی خیبر مصدوم شده بودند پس از بهبودی نسبی  به جبهه ها بازگشتند.(۱)

  دیدار مجاهدین عراقی با آیت الله منتظری

  گروهی از مجاهدین عراقی که عازم جبهه های جنگ تحمیلی بودند به همراه  عده ای از طلاب و فضلای عراقی و همچنین خانواده های شهدای سازمان صدا و سیما در قم با آیت الله منتظری دیدار کردند.

  آیت الله منتظری در این دیدار با اشاره به رمز پیروی انقلاب اسلامی گفت: پس از وحدت کلمه تمام اقشار و طبقات آنچه نقش اساسی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت مسئاله رهبری و دخالت روحانیت در سیاست و در راس همه حضرت امام امت بود.

  آیت الله منتظری افزود : امروز نیز در عراق مظلوم باید وضع اینگونه باشد باید روحانیت متعهد و مبارز عراق جلو بیفتد و پرچم نهضت را به دست بگیرد و ملت مسلمان و مظلوم عراق را در مبارزه خود هدایت نماید

  آیت الله منتظری افزود : روحانیون مبارز عراقی باید به ملت زجر کشیده عراق بفهمانند که رزمندگان اسلام حتی به یک وجب از خاک عراق نیز نه طمعی دارند و نه نیازی. هدف رزمندگان اسلام دفع ظلم و ستم و تجاوز صدام است.(۲)

  هشدار آیت الله موسوی اردبیلی به محتکران

  آیت الله موسوی اردبیلی رئیس دیوان عالی کشور دیروز در دیدار با نمایندگان انجمن های اسلامی اصناف و معتمدین بازارهای سرار کشور گفت : در نظام جمهوری اسلامی اقتصاد آزاد به معنای غربی آن و اقتصاد دولتی به معنای شرقی آن جائی ندارد چرا که اسلام خود تدوین کننده تکامل یافته ترین شیوه اقتصادی است.

  آیت الله موسوی اردبیلی در این دیدار با تاکید به این که اصناف و بازاریان متعهد بازوی توانمند انقلاب اسلامی هستند گفت : امروز شما باید با شناسائی و معرفی آن عده اندکی که در اصناف و بازار نفوذ کرده  و با احتکار و گرانفروشی دست به چپاول می زنند دامن بازار را از لوث وجودشان تطهیر کنید و من نیز قول می دهم در قوه قضائیه با شدیدترین وجهی با آنان مقابله خواهیم کرد.(۳)

  حمایت مجدد فرانسه از رژیم عراق

  روزنام لزکو فرانسه در شماره اخیر خود نوشت :ادیت کرسون وزیر بازرگانی فرانسه ضمن تائید مجدد این مطلب که فرانسه یک اعتبار ۴ میلیارد فرانکی دیگر در اختیار عراق خواهد گذشت گفت : فرانسه هرگز عراق را که در مقابل مشکلات بازپرداخت بدهی هایش قرار گرفته  تنها نخواهد گذاشت

  لزکو نوشت : قاعدتا فرانسه در ازاء تحویل تجهیزات نظامی به ارزش تقریبی ۹ میلیارد فرانک به عراق از این کشور نفت تحویل خواهد گرفت. بر اساس این گزارش همچنین سررسیدهای بازپرداخت قروض عراق در سال ۱۹۸۵ که مربوط به وام های قبلی این کشور به عراق است از هم اکنون باید به گفته مقامات فرانسوی مورد مذاکره طرفین قرار بگیرد.(۴)

  منابع :

  ۱- کیهان، ۱۳ اسفند ۶۲ ، ص ۲
  ۲- اطلاعات،۱۳ اسفند ۶۲ ، ص ۳
  ۳- اطلاعات، ۱۳ اسفند ۶۲ ، ص ۳
  ۴- کیهان، ۱۳ اسفند  62 ، ص ۲۸

  انتهای متن/

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.