• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مشارکت مردم ورامین و استان‌های کرمانشاه و مرکزی در توسعه اعتاب مقدسه
  کد خبر : 2016116

  مشارکت مردم ورامین و استان‌های کرمانشاه و مرکزی در توسعه اعتاب مقدسه

  مشارکت مردم ورامین و استان‌های کرمانشاه و مرکزی در توسعه اعتاب مقدسهReviewed by on Mar 2Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، هم اکنون ۲ پروژه ساخت در صحن سرداب امام زمان (عج) در سامرا و نیم ضریح خیمه حضرت زینب(س) در کربلا در دستور کار است و مردم…

  مشارکت مردم ورامین و استان‌های کرمانشاه و مرکزی در توسعه اعتاب مقدسهReviewed by on Mar 2Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، هم اکنون ۲ پروژه ساخت در صحن سرداب امام زمان (عج) در سامرا و نیم ضریح خیمه حضرت زینب(س) در کربلا در دستور کار است و مردم استان مرکزی هم از ابتدای امسال تاکنون ۴۷ میلیارد ریال برای بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه کمک کرده‌اند. 

  نقش کمک‌های مردمی شهرستان ورامین در ساخت صحن مطهر حضرت زهرا(س) و حرم امام حسین(ع) و دیگر اماکن زیارتی عراق بر کسی پوشیده نیست و بارها اشتیاق مردم این منطقه به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) مورد تجلیل مسئولان کشوری قرار گرفته است. 

  ساخت ۲ در اعتاب مقدسه با همت کرمانشاهی‌ها

  حجت السلام سیدمحمد حسین ضیغمیان در جلسه شورای اسلامی شهر کرمانشاه اظهار داشت: برای حفظ حیات دین باید به شعائر دین توجه کنیم و هر یک از مسلمین در هر جایی که باشند باید شعائر دین را زنده نگه دارند.

  وی با اشاره به پروژه‌های ستاد عتبات عالیات گفت: هم اکنون پروژه ساخت درب صحن سرداب امام زمان (عج) در سامرا را در دستور کار داریم و برای اتمام این پروژه نیاز به حمایت عاشقان اهل بیت(ع) داریم.

  رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه بیان کرد: پروژه ساخت نیم ضریح خیمه حضرت زینب(س) در کربلا  در دست اقدام است و برای اتمام کار نیاز به مساعدت و حمایت داریم.

  حجت السلام ضیغمیان افزود: افراد مختلف از ائمه مساجد و…  آنچه در توان داشتند برای اتمام دو پروژه در صحن سرداب امام زمان (عج) در سامرا و پروژه ساخت نیم ضریح خیمه حضرت زینب(س) در کربلا کمک کردند و از اعضای شورا خواستاریم در حد وسع خود برای اتمام این پروژه ها کمک و مساعدت کنند.

  وی ابراز امیدواری کرد: استان کرمانشاه پس از اتمام دو پروژه در صحن سرداب امام زمان (عج) در سامرا و پروژه ساخت نیم ضریح خیمه حضرت زینب(س) در کربلا، پروژه‌های بزرگتری را بگیریم.

  مشارکت خیران استان مرکزی در بازسازی و توسعه حرم‌ها

  عزیز فیلی افزود: بیش از ۳۲ میلیارد ریال از کمک‌های مردمی استان مرکزی در قالب تامین سنگ برای طرح توسعه حرم مطهر علوی مزین به نام صحن حضرت زهرا(س) در شهر نجف هزینه شده است.

  وی ادامه داد: ۱۴ میلیارد ریال از این کمک‌ها نیز در قالب نقدی و یک کیلو و ۵۰۰ گرم، طلا و زیورآلات مردم استان بوده است که برای بازسازی حرمین شریفین در کربلای معلی فرستاده شد.

  رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی افزود: تعهد ستاد بازسازی عتبات عالیات این استان در سال جاری ۵۷ میلیارد ریال است که تا کنون ۴۷ میلیارد ریال آن محقق شده و با توجه به فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، انتظار می رود بقیه آن نیز تا پایان سال محقق شود.

  وی ادامه داد: ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی در ۲ بخش جمع‌آوری و جذب کمک های مردمی و امور فنی و مهندسی در عراق فعالیت می‌کند.

  رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی با بیان اینکه مردم خیر استان مرکزی تا کنون در بیش از ۱۶۰ طرح در عراق مشارکت گسترده داشته اند، اظهار کرد: ساخت باب الراس حضرت عباس(ع)، ضریح مطهر ابراهیم مجاب و سقاخانه‌های متعدد در کاظمین، سامرا، کربلا و نجف و تأمین سنگ صحن حضرت زهرا(س) در مجاورت مرقد مطهر حضرت علی(ع) مهم‌ترین آن بوده است.

  وی گفت: شماری از فعالان ساختمانی از قبیل جوشکار، بنا، معمار، گچ‌کار، سنگ کار و برق‌کار از استان مرکزی به صورت داوطلبانه به عتبات عالیات اعزام شده اند و هم اکنون در شهر سامرا برای توسعه حرمین امامین عسکریین(ع) و صحن حضرت زهرا(س) در شهر نجف مشغول به کار هستند.

  ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی از سال ۱۳۸۴، فعالیت خود را آغاز کرد و تا کنون در ۱۶۰ طرح مختلف از قبیل ساخت سقاخانه های حرم های امام موسی کاظم(ع)در شهر کاظمین، امام علی(ع) در شهر نجف و امام حسین(ع) در کربلا و ساخت صحن حضرت زهرا(س) در شهر نجف مشارکت داشته و ساخت ضریح ابراهیم مجاب(ع) و باب الرأس حضرت عباس (ع) نیز مهمترین فعالیت های این ستاد است.

  مشارکت ورامینی‌ها در بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه

  آیت الله سیدمرتضی محمودی گلپایگانی امام جمعه و رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان ورامین اظهار داشت: تاکنون کمک های مردمی شهرستان ورامین برای بازسازی عتبات عالیات در چندین مرحله به عراق ارسال شده است.

  وی افزود: کمک به بازسازی اعتاب مقدسه یک افتخار و سعادت بزرگ محسوب می شود که نصیب ملت ایران شده و در این میان هر عاشق و ارادتمند به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) باید از این فرصت تاریخی استفاده کند.

  محمودی ادامه داد: در زمان حکومت رژیم بعث عراق و صدام، زیارت اماکن زیارتی در نجف، کربلا، سامرا و کاظمین به آرزوی بسیاری از مشتاقان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) تبدیل شده بود اما امروز مشاهده می کنیم که بیش از ۲۰ میلیون نفر در اربعین حسینی در کربلای معلی حاضر ‌ی شوند و این امر عظمت شیعه را به همگان نشان می دهد.

  رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان ورامین عنوان کرد: مردم شهرستان ورامین در حماسه اربعین حسینی نیز با برپایی ایستگاه های صلواتی و پذیرایی، بار دیگر ارادت خود را به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نشان دادند و هم اکنون نیز در کمک به بازسازی اعتاب مقدسه پیشگام هستند.

  حسین مولف، مدیر اجرایی ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان ورامین با اشاره به این نکته که مردم این شهرستان همچنان در کمک به اعتاب مقدسه پیشگام هستند، اظهار داشت: طی ماه های اخیر کمک‌های خوبی از سوی مردم شهرستان ورامین برای کمک به ساخت و بازسازی اعتاب مقدسه در عراق جمع آوری شده است.

  وی افزود: مبلغ ۳۲۰ میلیون ریال از سوی مردم شهرستان ورامین طی ماه های اخیر به صورت نقدی برای کمک به بازسازی حرم مطهر امام حسین(ع) اهدا شده و همچنان هدایای عاشقان و ارادتمندان به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در حال جمع آوری است.

  مولف ادامه داد: زنان ورامینی نیز در کمک به عتبات عالیات پیشگام بوده اند، به طوری که طی ماه های اخیر کمک های مناسبی را برای استفاده در اماکن مذهبی عراق نظیر حرم امام حسین(ع)، حرم حضرت ابوالفضل العباس(ع)، حرم امام حسن عسکری و صحن مطهر حضرت زهرا(س) در نجف اشرف اهدا کردند.

  مدیر اجرایی ستاد بازسازی عتبات عالیات ورامین اضافه کرد: اهدای ۱۰ النگو و یک گردنبند طلا به حرم امام حسین(ع)، سه انگشتر، ۱۰ النگو، سه گوشواره، ۲ گردنبد و سکه طلا به صحن مطهر حضرت زهرا(س)، یک انگشتر طلا به حرم حضرت ابوالفضل(ع)، یک النگو و یک گردنبد به حرم مطهر امام حسن عسکری(ع) بخش کوچکی از کمک های زنان ورامینی به عتبات عالیات طی ماه های اخیر بوده است.

  وی عنوان کرد: اهدای اقلام غیر نقدی نظیر قالیچه دست بافت و وسایل مورد نیاز برای بازسازی عتبات عالیات نظیر موتور جوش و کابل از دیگر اقداماتی بوده که توسط مردم متدین و همیشه در صحنه ورامین مورد توجه قرار گرفته است.

  مولف با اشاره به این نکته که مردم شهرستان ورامین در ساخت و بازسازی خشت های طلای گنبد حرم مطهر امام حسین(ع) سهیم هستند، بیان داشت: با کمک ۳۲۰ ملیون ریالی مردم ورامین طی ماه های اخیر، مردم دیار ۱۵ خرداد در ساخت و بازسازی ۱۴ خشت طلای گنبد حرم مطهر امام حسین(ع) سهیم هستند.

  وی گفت: در سال گذشته نیز مردم شهرستان ورامین با کمک های خود، در ساخت و بازسازی ۱۸ خشت طلای گنبد حرم امام حسین(ع) مشارکت داشتند.

  مدیر اجرایی ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان ورامین، مجموع کمک های اهدایی مردم این شهرستان در ماه های اخیر را بیش از ۶۲۵ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: مجموع کمک های نقدی و طلاهای اهدایی مردم ورامین برای استفاده در اعتاب مقدسه، طی ماه های اخیر بالغ بر ۶۲۵ میلیون و ۱۰۰ هزار ریال بوده است.

  وی با تقدیر از همکاری مردم ورامین با ستاد بازسازی عتبات عالیات ادامه داد: مردم شهرستان ورامین همواره در بازسازی عتبات عالیات در میان شهرستان های استان تهران و کشور خوش درخشیده اند و همچنان عشق و ارادت خود را به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به نمایش خواهند گذاشت.

  گفتنی است خرید ۲۸ تریلر میلگرد، ۲۰ عدد ورق آجدار فلزی،  پنج تن الکتروآما، خرید کف پوش حرم حضرت علی(ع)، ۴۸ خشت طلا برای گنبد امام کاظم(ع) در کاظمین و اعزام ۱۱۹ نفر نیروی متخصص برای کار در اماکن مقدس عراق در هفت مرحله بخشی از کمک های مردم ورامین طی سال های اخیر بوده است.

  تعداد دو تخته فرش برای حرم امام حسین(ع) و بیش از دو کیلوگرم نقره‌جات برای اماکن مقدس عراق و ۲۹ تریلر بنای سبک برای صحن حضرت زهرا(س) نیز در سال گذشته توسط مردم شهرستان ورامین برای اعتاب مقدسه اهدا شد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.