• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » راه اندازی صندوق کشمش ؛ راهکار اساسی حل مشکل تاکداران است
  کد خبر : 2015789

  راه اندازی صندوق کشمش ؛ راهکار اساسی حل مشکل تاکداران است

  راه اندازی صندوق کشمش ؛ راهکار اساسی حل مشکل تاکداران استReviewed by on Mar 1Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، منوچهر حبیبی صبح چهارشنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات و تنظیم بازار محصولات کشاورزی که با حضور علی اکبر متقی فرد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، سیاوش طاهرخانی فرماندار شهرستان تاکستان …

  راه اندازی صندوق کشمش ؛ راهکار اساسی حل مشکل تاکداران استReviewed by on Mar 1Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، منوچهر حبیبی صبح چهارشنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات و تنظیم بازار محصولات کشاورزی که با حضور علی اکبر متقی فرد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، سیاوش طاهرخانی فرماندار شهرستان تاکستان  برگزار شد اظهار کرد: کشمش مهمترین محصول صادراتی کشاورزی استان است که اگر خوب برنامه ریزی کنیم درکنار آن تحولی در بخش کشاورزی و اشتغال ایجاد خواهد شد.

  وی افزود: برنامه ریزی مناسب برای تولید و عرضه  این محصول می تواند در اقتصاد، اشتغال و تولید استان نقش بسزایی داشته باشد.

  حبیبی ادامه داد: محصول کشمش یک کالای استراتژیک و ارز آور برای کشور محسوب می شود و باغداران نیز برای فروش این کالای مهم نباید دغدغه ای داشته باشند و تلاش ما نیز حمایت از تولیدات بخش کشاورزی است که محصول کشمش یکی از این موارد است.

  معاون امور اقتصادی استانداری قزوین با اشاره به دغدغه و مشکل تاک داران در فروش محصول کشمش گفت : با راهکارهای مناسب باید دغدغه تولید کنندگان انگور را حل کرد تا بتوان بستر مناسبی را برای تولید کمی و کیفی این محصول در استان فراهم کرد.

  حبیبی اضافه کرد :  قزوین یکی از استان های مهم در تولید و صادرات کشمش است که با کمک اتحادیه و بخش خصوصی باید مشکل  باغداران انگور را حل کرد.

  معاون امور اقتصادی استانداری قزوین گفت: دستورالعمل جدید دولت، برای پرداخت به ازای هر کیلو کشمش ۵۰۰ تومان یارانه  است که از  اوایل هفته آینده شیوه خرید کشمش اعلام می شود و باغداران می توانند کشمش های خود را به مراکز خرید حمایتی در شهرستان های استان تحویل دهند.

  وی یاد آور شد: میزان برداشت کشمش وسطح زیر کشت باغات انگور را ملاک پرداخت یارانه در استان قرار خواهیم داد و تلاش بر این است این یارانه برای راه اندازی  صندوق کشمش استان باشد.

  حبیبی تأکید کرد: اخیراً دولت  دستورالعملی برای نحوه ی خرید کشمش به استان ها ارسال کرد که اجرای آن با مشکلاتی همراه بود و با مکاتبه ای که استاندار محترم با وزارت جهاد کشاورزی به عمل آورد این موضوع مرتفع شده و دستورالعمل جدید که مشکلات را تا حدود زیادی کاهش داده به استان ابلاغ شده است.

  معاون استاندار تصریح کرد : طبق برنامه ریزی های به عمل آمده، یارانه خرید کشمش به سمت راه اندازی  صندوق کشمش هدایت می شود.

  وی تصریح کرد: با هماهنگی وبرنامه ریزی مناسب  باید  بقیه شهرستانها نیز به عضویت این صندوق در آورده شوند تا با همدلی و همفکری مشکل کشاورزان و تولید کنندگان کشمش حل شود.

  حبیبی تاکید کرد: بخش خصوصی را باید ترغیب به  خرید کشمش کرد تا مشکل تاک داران مرتفع شود و با توجه به اینکه کشمش تولید کنندگان آماده است باید هر چه سریعتر خرید محصول توسط بخش خصوصی و پرداخت یارانه انجام شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.