• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ورود ارتش لبنان به اردگاه «عین‌حلوه» نیازمند تصمیم سیاسی است
  کد خبر : 2015765

  ورود ارتش لبنان به اردگاه «عین‌حلوه» نیازمند تصمیم سیاسی است

  ورود ارتش لبنان به اردگاه «عین‌حلوه» نیازمند تصمیم سیاسی استReviewed by on Mar 1Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ژنرال «عباس ابراهیم» مدیرکل امنیت عمومی لبنان در گفت‌وگویی با «دیلی استار» بر ضرورت نیاز به یک موضع واحد ندر قبال اتفاقات داخل اردوگاه فلسطینیان مقیم لبنان در «عین‌حلوه» در…

  ورود ارتش لبنان به اردگاه «عین‌حلوه» نیازمند تصمیم سیاسی استReviewed by on Mar 1Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ژنرال «عباس ابراهیم» مدیرکل امنیت عمومی لبنان در گفت‌وگویی با «دیلی استار» بر ضرورت نیاز به یک موضع واحد ندر قبال اتفاقات داخل اردوگاه فلسطینیان مقیم لبنان در «عین‌حلوه» در صیدا تأکید کرد و گفت ورود ارتش به این اردوگاه به اراده و تصمیم سیاسی نیاز دارد.  

  ابراهیم بر ضرورت حمایت دولت از فلسطینی‌های این اردوگاه با هدف کنترل اوضاع تأکید کرد و گفت وضعیت عین‌حلوه «شکننده» است زیرا پس از هر حادثه امنیتی هیچ ضوابطی دیده نمی‌شود، این اردوگاه در هر لحظه شاهد تنش‌های امنیتی و عملیات ترور می‌باشد و اینها همگی در راستای تلاش برخی از طرف‌ها خصوصا طرف‌های افراطگرا برای متشنج کردن بیشتر این اردوگاه و وارد کردن فلسطینی‌ها در درگیری‌های کنونی است ؛ گروه‌هایی که این اردوگاه را به پناهگاه خود تبدیل کرده‌اند دائما برای تقویت جایگاه خود تلاش می‌کنند.

  وی افزود کسانی که امنیت این اردوگاه را دچار اختلال می‌کنند نهایتا ۵۰ نفر هستند و ورود ارتش به اردوگاه برای کنترل اوضاع، یک تصمیم سیاسی را می‌طلبد.

  داعش

  ابراهیم در ادامه به داعش پرداخت و گفت: گروهک داعش بزرگترین خطر برای لبنان است و احتیاط و هوشیاری در این مرحله واجب و ضروری است زیرا عرصه بر این گروهک‌های تروریستی در سوریه یا عراق تنگ شده و تلاش خواهند کرد اقدامات تروریستی خود را (در کشورهای دیگر) توسعه دهند.

  به گفته این مقام امنیتی بلندپایه لبنان، امنیت عمومی لبنان اقدامات پیشگیرانه خود برای مقابله علیه گروهک‌های تروریستی را ادامه خواهد داد و دستگاه‌های اطلاعاتی برخی روش‌های جدید این گروهک‌ها را کشف کرده‌اند.

  همکاری دستگاه‌های امنیتی سوریه و لبنان

  وی تصریح کرد: همکاری امنیتی میان دستگاه‌های امنیتی سوریه و امنیت عمومی لبنان وجود دارد و واین همکاری در راستای موقعیت جغرافیایی دو کشور است، ما مسئول ورودی‌های قانونی خصوصا ورودی‌ها زمینی هستیم و ما به حکم موقعیت جغرافیایی همیشه با دستگاه‌های امنیتی سوریه در ارتباط هستیم و درباره هر عملیات امنیتی که ممکن است خطری برای ما باشد، هماهنگ می‌کنیم.

  نظامیان ربوده شده لبنانی

  ابراهیم در خصوص نظامیان لبنانی که توسط گروهک‌های تروریستی در سوریه ربوده شده ‌اند،‌ گفت: کار با یک واسطه در حال پیگیری‌ است تا راه‌حلی برای این موضوع پیدا شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.