• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » عشایر عرب اجازه فدرالی شدن سوریه را نمی‌دهند
  کد خبر : 2015705

  عشایر عرب اجازه فدرالی شدن سوریه را نمی‌دهند

  عشایر عرب اجازه فدرالی شدن سوریه را نمی‌دهندReviewed by on Mar 1Rating: «فایز الشیخ نامس»، یکی از رهبران مقاومت عشایر عرب در استان حسکه سوریه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در این کشور اظهار داشت: بکارگیری عشایر عرب در طرح های آمریکایی به بهانه مبارزه با تروریسم در سوریه تنها به ایجاد شکاف…

  عشایر عرب اجازه فدرالی شدن سوریه را نمی‌دهندReviewed by on Mar 1Rating:

  «فایز الشیخ نامس»، یکی از رهبران مقاومت عشایر عرب در استان حسکه سوریه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در این کشور اظهار داشت: بکارگیری عشایر عرب در طرح های آمریکایی به بهانه مبارزه با تروریسم در سوریه تنها به ایجاد شکاف های جدید و بیشتر شدن مشکلات بحران سوریه  منجر می شود.

  الشیخ نامس گفت: عشایر عرب از نبردهای نیروهای سوریه دموکراتیک در مناطق رقه و دیر الزور پشتیبانی نمی کنند چون درک کرده اند که این نیروها بیشتر از اینکه مقاصد واقعی برای مبارزه با داعش داشته باشند، در واقع ابزاری برای پیاده کردن طرح آمریکا در شمال سوریه هستند.

  وی گفته ها درباره حمایت عشایر عرب سوریه از طرح آمریکا برای فدرالی شدن شمال سوریه را غیرمنطقی خواند و گفت: عشایر عرب در مناطق شمال سوریه به دو دسته تقسیم می شوند، دسته اول از دولت سوریه در مقام تنها نماینده قانونی در کشور حمایت می کنند و دسته دوم مجبور به ماندن زیر یوغ داعش هستند اما انتظار فراهم شدن شرایط مناسب برای قیام علیه این گروهک تروریستی را می کشند.

  الشیخ نامس ضمن تاکید بر اینکه عشایر عرب بر اساس اصول عربی مخالف ارتباط مستقیم با دولت آمریکا هستند، گفت: شایعات واشنگتن در خصوص اینکه نیروهای سوریه دموکراتیک از عشایر عرب سوریه هستند که با داعش مبارزه می کنند تنها مصرف تبلیغاتی در رسانه ها دارد و چیز بیشتری نیست چون آنها جمعی از جوانانی هستند که برخی هم برای پیوستن به صفوف شبه نظامیان، سربازگیری اجباری شدند.

  وی دولت سوریه را تنها نماینده عشایر عرب پای میز مذاکرات یا میدان نبرد توصیف کرد و گفت: دولت سوریه جنگ با گروه های تروریستی-تکفیری را تکلیفی برای همه سوری ها و عرب ها می داند و بر اساس برداشت های آمریکا از نبرد جاری در سوریه اقدامی نمی کند.

  الشیخ نامس افزود: در حالی که باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا در صفوف عشایر عرب سوریه به دنبال شریک برای مبارزه با داعش بود، عشایر سوریه ضمن تاکید بر هویت خود با داعش در بیش از یک جبهه در کنار ارتش سوریه مبارزه می کردند بدون اینکه به گرایش های مذهبی فکر کنند، بنابراین نبرد داعش ضرورتی برای حفظ میهنی است که دربرگیرنده همه مذاهب و طیف های دینی و نژادی است.

  این چهره عشایر سوری برنامه های برخی احزاب سیاسی معارض دولت سوریه برای فدرالی شدن شمال این کشور را رد کرد و گفت: چنین قضیه ای خط قرمز و غیر قابل بحث است و دولت مشروع سوریه نمی تواند از رای ملت که به آن مشروعیت بخشیدند عبور کند.

  شیخ النامس تاکید کرد: عشایر عرب سوریه با توجه به اینکه اکثریت جمعیت مناطق شمال سوریه را شامل می شوند بر خلاف چیزی که دولت آمریکا می خواهد القا کند، نقشه فدرالی شدن سوریه را از سوی هر طرفی و به هر شکلی ناکام خواهند گذاشت.

  وی ضمن تاکید بر اینکه دولت سوریه گزینه های کاملی را برای مقابله با هر گونه نیروی غیرقانونی در خاک سوریه در اختیار دارد، افزود: عشایر در کانتون الجزیره سوریه بخشی از نیروی زمینی دولت سوریه هستند و نمی توان گفت که دولت آمریکا خواهد توانست نقشه های خود را در خاک سوریه پیش ببرد حتی اگر هر چه در توان داشته باشد، بکار بگیرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.