• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ترکیه در جبهه‌ی بحران‌آفرین وظیفه‌ی آموزش و تجهیز تروریست‌ها را بر عهده دارد/ آنان به دنبال انتقال بحران به ایران هستند
  کد خبر : 2015703

  ترکیه در جبهه‌ی بحران‌آفرین وظیفه‌ی آموزش و تجهیز تروریست‌ها را بر عهده دارد/ آنان به دنبال انتقال بحران به ایران هستند

  ترکیه در جبهه‌ی بحران‌آفرین وظیفه‌ی آموزش و تجهیز تروریست‌ها را بر عهده دارد/ آنان به دنبال انتقال بحران به ایران هستندReviewed by on Mar 1Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از آناج،احمد سادات در همایش بزرگ مدافعان حرم که در دانشگاه علامه طباطبایی بناب برگزار شد، ابراز…

  ترکیه در جبهه‌ی بحران‌آفرین وظیفه‌ی آموزش و تجهیز تروریست‌ها را بر عهده دارد/ آنان به دنبال انتقال بحران به ایران هستندReviewed by on Mar 1Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از آناج،احمد سادات در همایش بزرگ مدافعان حرم که در دانشگاه علامه طباطبایی بناب برگزار شد، ابراز داشت: چرا در یک مدت کوتاه ده‌ها هزار نفر در قالب گروه‌های تکفیری و تروریستی از کشورهای مختلف به سوریه و عراق سرازیر شدند و به بحران‌آفرینی و بی‌ثبات‌سازی اقدام کردند؟ آن‌ها توانستند مناطقی را تحت سلطه خود درآورند و حاکمیت مرکزی را با چالش جدی مواجه سازند؛ پاسخ به این سوال اصلی می‌تواند ارتباط مقوله تهدید در منطقه را با امنیت ملی جمهوری اسلامی مشخص کند.

  وی تصریح کرد: جریانی که در سوریه ایجاد بحران و ناامنی کرد و به جنگ با دولت و ارتش سوریه برخاست یک جریان صرفات داخلی نبود بلکه شامل گروه‌های تروریستی از کشورهای مختلف بود و در این میان برخی کشورهای منطقه و فرامنطقه نیز نقش اساسی در ایجاد و حمایت از این گروه‌ها داشتند.

  رئیس شبکه العالم با بیان اینکه جبهه بحران‌آفرین در سوریه یک جبهه غربی ـ عربی ـ عبری ـ  ترکی است که پشت سر گسترش تروریسم در سوریه هستند، توضیح داد: کشورهایی چون عربستان و قطر با هزینه‌های بسیار بالا گروه‌های تروریستی را حمایت و پشتیبانی می‌کنند؛ هزینه‌های بالای تبلیغاتی و رسانه‌ای این کشورها در حمایت از تروریسم گویای این مسئله است و آمریکایی‌ها نقش محوری و هماهنگ‌کننده را ایفا می‌کنند و صهیونیست‌ها نیز به طور مؤثری آموزش و تجهیز این گروه‌ها را در کنار ترکیه انجام می‌دهند.

  وی با اعلام اینکه اهدافی که از سوی این جبهه در سوریه با چنین هزینه‌ای دنبال می‌شود قطعا به قلمرو سرزمینی سوریه محدود نخواهد بود، عنوان کرد: سوریه نقطه آغاز تغییرات در منطقه از منظر این جبهه است؛ به همین دلیل است که اشتراکات زیادی میان بحران در عراق و سوریه وجود دارد و تلاش براین بود که دامنه این بحران به لبنان هم کشیده شود.

  احمد سادات تأکید کرد: وقتی بحران سوریه و عراق از این منظر ریشه‌یابی می‌شود می‌توان متوجه شد کسانی که در اتاق‌های فکر خودشان به این نتیجه رسیدند که باید جنگ نیابتی را در منطقه از طریق گروه‌های تروریستی دنبال کنند در پی شکل‌گیری نظم جدید وترتیبات تازه‌ای در غرب آسیا هستند به مانند ترتیباتی که در قبل با عنوان خاورمیانه جدید از آن یاد می‌شد.

  وی خاطرنشان ساخت: مشخص است در این طرح‌ها که آمریکایی‌ها نقش اساسی در آن ایفا می‌کنند جمهوری اسلامی هدف کانونی است؛ جمهوری اسلامی ایران امروز قدرت برتر منطقه است و با تحولاتی که در منطقه در حال رقم خوردن می‌باشد و پیدایی بیداری اسلامی و گسترش جبهه مقاومت، روند نزولی سلطه قدرت‌های فرامنطقه در غرب آسیا و پایان عمر قدرت‌ها و حکومت‌های مرتجع، مستبد و وابسته فرا رسیده است.

  این تحلیل‌گر مسایل بین‌الملل با بیان اینکه منطقه در حال تجربه تحولات مردم‌پایه است و این تحولات آینده منطقه را به آینده‌ای با محوریت اسلام بدل خواهد کرد و جمهوری اسلامی ایران در بروز این تحولات نقش اساسی و محوری ایفا کرده است.

  وی اظهار کرد: براین مبنا جریان بحران‌آفرین منطقه می‌خواهد با این تحولات و روند آنها مقابله کند و طبیعی است در نقشه‌ای که طراحی کرده‌اند جمهوری اسلامی ایران‌ یک نقطه کانونی است و آنها به دنبال انتقال بحران از سوریه، عراق و لبنان به ایران هستند.

  سادات اذعان داشت: معنای این سخن آن است که گروه‌های تروریستی که امروز در سوریه و عراق در حال بحران‌آفرینی هستند اگر در این کشورها متوقف نشوند دامنه این بحران را به ایران خواهند کشاند.

  وی ابراز کرد: بنابراین عزیزان شهید مدافع حرم علاوه براینکه از حریم اهل بیت(ع) در عراق و سوریه دفاع می‌کنند در خطوط مقدم تأمین امنیت ملی کشورمان نیز مبارزه می‌کنند و از تمامیت ارضی ایران دفاع می‌نمایند؛ باید قدر این افراد را دانست و به ارواح پاک و نورانی آنها درود فرستاد و ملت ایران هم باید به خوبی به این موضوع توجه داشته باشد.

  رئیس شبکه العالم در پایان بیان داشت: این عزیزان امروز با فداکاری و نثار خون خود هم توطئه‌ها علیه ملت و دولت سوریه و عراق را خنثی می‌کنند، هم از حرم اهل بیت(ع) دفاع می‌کنند و هم از امنیت ملی و منافع ملی پاسداری می‌‌نمایند، زیرا دشمنی که چنین برنامه‌ای را طراحی کرده است ایران را هم نشانه رفته است و اگر ما در دوردست‌ها به نبرد برخیزیم پیامدهای مثبتی را برای کشور خواهد داشت تا اینکه بخواهیم دست روی دست بگذاریم و در خانه با دشمن نبرد کنیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.