• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصاد خارجی , اقتصادی » صندوق بین‌المللی پول: تحریم انگیزه سرمایه‌گذاری در ایران را کاهش می‌دهد
  کد خبر : 2015376

  صندوق بین‌المللی پول: تحریم انگیزه سرمایه‌گذاری در ایران را کاهش می‌دهد

  صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که ابهام در تحریم‌های ایران و روابط این کشور با آمریکا باعث ایجاد ریسک برای اقتصاد مبتنی بر نفت ایران خواهد شد. به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فرانسه، این اظهارات با توجه به تحریم‌های جدید دولت ترامپ در ماه جاری میلادی بر شخصیت‌ها و شرکت‌های مرتبط با…

  nbv

  صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که ابهام در تحریم‌های ایران و روابط این کشور با آمریکا باعث ایجاد ریسک برای اقتصاد مبتنی بر نفت ایران خواهد شد.

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فرانسه، این اظهارات با توجه به تحریم‌های جدید دولت ترامپ در ماه جاری میلادی بر شخصیت‌ها و شرکت‌های مرتبط با برنامه بالستیک ایران و همچنین سپاه مطرح شد.

  در اوایل ماه جاری مایکل فلین، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا پیش از آنکه مجبور به استعفا شود گفته بود: دولت ترامپ بیش از این اقدامات تحریک‌آمیز ایران را که تهدیدی برای منافع متحدان ما به شمار می‌رود تحمل نخواهد کرد.

  صندوق بین‌المللی پول در گزارش سالیانه خود درباره اقتصاد ایران نوشت: ابهام دوباره درباره تحریم‌ها باعث  کاهش تمایلات اقتصادی خواهد شد.

  به گزارش این صندوق ایران از افزایش تولید نفت منتفع شده و انتظار رشد ۶.۶ درصدی برای این کشور در بازه زمانی سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷ را می‌توان متصور شد. البته طبق برآوردهای صندوق بین‌المللی پول رشد اقتصادی ایران در سال بعد به ۳.۳ درصد کاهش خواهد یافت.

  بااینحال عدم اطمینان از توافق هسته‌ای و بویژه روابط با آمریکا می‌تواند باعث کاهش سرمایه‌گذاری و تجارت با ایران و بهبود اقتصاد طبق پیش‌بینی‌ها شود.

  این گزارش در ادامه هشدار می‌دهد که لغو توافق هسته‌ای می‌تواند باعث رکود در اقتصاد ایران شود. طبق این گزارش اعمال دوباره تحریم‌ها نیز می‌تواند باعث کاهش سرمایه‌گذاری مستقیم در ایران شده و ارتباط این کشور از سیستم مالی جهانی را قطع خواهد خواهد.

  منبع: تسنیم
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.