• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاست داخلی , سیاسی » توضیحات دانشور درباره خبر دستگیری مشاورش به جرم جاسوسی
  کد خبر : 2015365

  توضیحات دانشور درباره خبر دستگیری مشاورش به جرم جاسوسی

  رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران در واکنش به انتشار خبری مبنی بر محکوم شدن مشاورش به جرم جاسوسی، توضیحات مفصلی را ارائه داد. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، فاطمه دانشور در جمع خبرنگاران در واکنش به انتشار خبری مبنی بر محکومیت مشاور وی به جاسوسی با تاکید بر اینکه علیرضا امیدوار هیچگاه به…

  nmnb

  رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران در واکنش به انتشار خبری مبنی بر محکوم شدن مشاورش به جرم جاسوسی، توضیحات مفصلی را ارائه داد.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، فاطمه دانشور در جمع خبرنگاران در واکنش به انتشار خبری مبنی بر محکومیت مشاور وی به جاسوسی با تاکید بر اینکه علیرضا امیدوار هیچگاه به عنوان مشاور وی در شورای شهر تهران فعالیت نکرده است، اظهار داشت: من هیچ قرارداد مشاوره‌ای در شورای شهر با علیرضا امیدوار ندارم و نمی‌دانم بر اساس چه مستنداتی، این موضوع را به من نسبت می‌دهند.

  رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران افزود: من شش سال است در حوزه مسئولیت اجتماعی در اتاق بازرگانی ایران فعالیت می‌کنم و تلاش کرده‌ام یک مفهوم ارزشی را وارد فضای خشک اقتصادی کنم؛ آن زمان در کمیسیونی که برای این فعالیت در نظر گرفته شد، ما سعی کردیم بنگاه‌های اقتصادی را نسبت به مسائل اجتماعی اطرافشان حساس کنیم و در این راه ما از کارشناسان زیادی دعوت کردیم که با توجه به اینکه حوزه مسئولیت اجتماعی، یک مفهوم جدیدی است، تعداد کارشناسانی که در این حوزه کار می‌کنند کمتر از ۱۰ نفر است و علیرضا امیدوار یکی از این افراد بود که به ما معرفی شد و یکی از پررنگ‌ترین اسامی در این حوزه، ایشان بود.

  وی ادامه داد: همکاری ما با علیرضا امیدوار در شرایطی بود که این فرد یک مرکز و NGO تحت عنوان مرکز ترویج مسئولیت پذیری اجتماعی داشت که تنها مرکز ثبت شده در وزارت کشور بود و با مجوز قانونی فعالیت می‌کرد. لذا با توجه به این موضوع، ما با این فرد همکاری کردیم.

  دانشور با بیان اینکه هیچ وظیفه‌ای در خصوص چک کردن وضعیت امنیتی این فرد نداشته و دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی، فعالیت افراد مختلف را نظارت می‌کنند، گفت: قطعاً اگر در این خصوص، موضوعی متوجه من بود تا الان باید حداقل یک بار به مراجع قضایی احضار می‌شدم ولی تا این لحظه هیچ احضاریه‌ای به دست من نرسیده و از سوی دستگاه‌های امنیتی هم هیچ توضیحی از من خواسته نشده است. این درحالی است که این موضوع به یک سال پیش مربوط می‌شود و مهر ماه امسال، آقای امیدوار محکوم شد.

  رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با تاکید مجدد بر اینکه هیچ حکم مشاوره‌ای برای علیرضا امیدوار صادر نکرده است افزود: این فرد تنها به عنوان کارشناس در اتاق بازرگانی و شورای شهر به دلیل حوزه فعالیت‌شان که در آن حوزه صاحب نظر بودند با ما همکاری می‌کردند. زمانی که من موضوع را شنیدم بسیار متعجب شدم چون هیچ وقت حتی یک درصد هم احتمال چنین موضوعی را نمی‌دادم.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا او فشاری برای همکاری با این فرد به شهرداری وارد کرده است یا خیر گفت: با توجه به کمبود کارشناسان در این حوزه، ما چندین نفر را به شهرداری معرفی کردیم ولی ارزیابی و انتخاب به عهده شهرداری بود و هیچگاه ما تحمیل و فشاری در این موضوع نداشتیم.

  دانشور در پایان خاطرنشان کرد: به هر حال افراد زیادی تحت عنوان کارشناس با ما و سایر اعضای شورای شهر همکاری می‌کنند و اعضای شورای شهر تنها می‌توانند یک مشاور داشته باشند که آن هم فردی شناخته شده و مشخص است و علیرضا امیدوار تنها به عنوان کارشناس با ما همکاری می‌کرد.

  منبع: تسنیم
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.