• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاست داخلی , سیاسی » واکنش سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم به اظهارات تند جهانگیری کشور که بدون برنامه اداره نمی‌شود/آقای جهانگیری واضح نقد کند تا جواب دهیم
  کد خبر : 2015311

  واکنش سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم به اظهارات تند جهانگیری کشور که بدون برنامه اداره نمی‌شود/آقای جهانگیری واضح نقد کند تا جواب دهیم

  محمد خدابخشی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در واکنش به انتقاد شدید جهانگیری از برنامه ششم و اظهارات وی مبنی بر اینکه «مجلس کشور را دچار مشکل می‌کند» گفت: اولین بار بود که دولت به جای ارائه برنامه به مجلس، لایحه ای داد که شامل احکامی کلی بود. برنامه ای از سوی…

  xcv

  محمد خدابخشی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در واکنش به انتقاد شدید جهانگیری از برنامه ششم و اظهارات وی مبنی بر اینکه «مجلس کشور را دچار مشکل می‌کند» گفت: اولین بار بود که دولت به جای ارائه برنامه به مجلس، لایحه ای داد که شامل احکامی کلی بود. برنامه ای از سوی دولت به مجلس ارائه نشد.

  سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه « کشور نمی تواند بدون برنامه باشد» افزود: در راستای فرمایشات رهبر انقلاب برای اولین بار مجلس با استفاده از نظرات کارشناسان و مرکز پژوهش های مجلس با حدود ۶ماه زحمت فراوان این برنامه را تهیه کرد.

  خدابخشی با بیان اینکه مجلس به جای دولت با مشورت و تعامل با سازمان برنامه و بودجه کشور برنامه نوشت گفت: برنامه ششم برای بخش های مختلف حرف های مشخصی دارد، دولت محورهای اصلی و راهبردی کشور را در احکام خود فراموش کرده بود.

  وی با بیان اینکه مواردی که مورد توجه مقام معظم رهبری بوده است در برنامه ششم مورد توجه قرار گرفته است گفت:برنامه ششمی که نوشتیم، یک برنامه کاملاً مردمی و یک برنامه نظارت پذیر و بر اساس نیاز کشور تدوین شده است. وظیفه ای که بر دوش دولت بود، به ناچار بر گردن مجلس افتاد. وظیفه کمیسیون تلفیق بررسی برنامه بود نه تدوین برنامه . کدام موارد از برنامه مورد نقد آقای جهانگیری است بیان کنند تا درباره آن صحبت کنیم.

  خدابخشی درباره مغایرت‌های بودجه ۹۶ با مصوبات برنامه ششم توسعه، گفت: در تبصره یک بند «هـ» که موضوع این بند وکیوم باتوم یا ماده اولیه قیر رایگان به شرکت ملی نفت است، مشخص نشده که رقم واریز شده توسط وزارت نفت از طریق شرکت تابعه قرار است از چه محلی تسویه شود. این موضوع باید شفاف شود که منابع قیر قبل از کسر از سهم صندوق توسعه است یا بعد از آن. در صورتی که قبل از کسر از سهم صندوق باشد این امر مغایر سیاست‌های کلی برنامه ششم است. اگرچه هدف نهایی خوب است ولی باید حکم به صورت شفاف بیان شود.

  سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم در بیان مغایرت های بودجه ۹۶ با مصوبات برنامه ششم افزود: در بند الحاقی یک تبصره ۱۰ که درباره صادرات گاز طبیعی است، افزایش تولید گاز مغایر ماده ۷ برنامه ششم توسعه و همین‌طور سیاست‌های کلی برنامه ششم است و مغایر سازوکاری است که برای توزیع منابع حاصل از فروش نفت خام و میعانات گازی تعریف شده اگرچه این حکم هدف خوبی را دنبال می‌کند اما باید سازوکار قانونی هم رعایت و به آن توجه شود.

  وی ادامه داد:برخی موارد باید در بودجه سنواتی لحاظ شود چرا که در برنامه ششم وجود دارد اما این موضوع در بودجه لحاظ نشده است. مجلس در حال تلاش است که مغایرت های بودجه ۹۶ با مصوبات برنامه ششم را کاهش  دهد. برخی موارد در برنامه ششم لحاظ شده بود که دولت باید در بودجه لحاظ می کرد اما مورد توجه قرار نگرفته است.

  منبع: تسنیم
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.