• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بین الملل , سیاسی » جزئیات طرح «دی میستورا» برای تسهیل مذاکرات صلح سوریه
  کد خبر : 2015293

  جزئیات طرح «دی میستورا» برای تسهیل مذاکرات صلح سوریه

  منابع خبری اعلام کردند فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه طرح برای تسهیل در مذاکرات صلح سوریه به طرف‌های این مذاکره ارائه. استفان دی میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه طرحی در اختیار هیأت سوری حاضر در مذاکرات ژنو ۴ داده است. این طرح که یک نسخه از آن به دست شبکه…

  منابع خبری اعلام کردند فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه طرح برای تسهیل در مذاکرات صلح سوریه به طرف‌های این مذاکره ارائه.

  ۱۳۹۵۱۱۱۳۰۰۰۱۷۳_PhotoA

  استفان دی میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه طرحی در اختیار هیأت سوری حاضر در مذاکرات ژنو ۴ داده است.

  این طرح که یک نسخه از آن به دست شبکه خبری «المیادین» رسیده دارای ۴ صفحه است و محتوای آن پیرامون تسهیل مذاکرات در دوره‌های آتی است که چند هفته یا چند ماه به طول خواهد انجامید.

  طرح مذکور سه مسئله را برای بحث، مطرح می‌کند؛ مسائلی که بر اساس محتوای قطعنامه بین المللی ۲۲۵۴ است.

  این سه مسأله عبارت است از:

  مسأله نخست مربوط به امور حکومت است: قطعنامه ۲۲۵۴ بر حکومت دارای اعتبار تأکید دارد که شامل همه مردم سوریه است و فرقه‌ای نیست.

  مسأله دوم درباره موضوعات مربوط به قانون اساسی است: قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت بر ایجاد یک جدول زمانی و فرآیند نگارش قانون اساسی جدید است.

  مسأله سوم مربوط به انتخابات است: قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت بر برگزاری انتخابات آزاد و شفاف در راستای عمل به قانون اساسی جدید است. این انتخابات تحت نظارت سازمان ملل و با توافق با حکومت و طبق بالاترین معیارهای بین الملل از لحاظ شفافیت است.

  در این طرح همچنین آمده است که سه مسأله مذکور در موازات هم با اشاره به امکان تشکیل یک کمیته کاری در مذاکرات بررسی خواهد شد.

  از سایر نکات موجود در این طرح می‌توان به این مسئله اشاره کرد که توافق‌های احتمالی یک بسته کامل خواهد بود و پیش از توافق بر همه چیز، چیزی مورد توافق قرار نمی‌گیرد.

  در این طرح همچنین به چگونگی حضور در مذاکرات اشاره و تأکید شده است که تلفن همراه به داخل سالن مذاکرات آورده نشود.

  منبع: فارس نیوز
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.