• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » موشک‌های ویژه انهدام ناو و جنگنده‌های متجاوز بزودی رونمایی می‌شود
  کد خبر : 2015269

  موشک‌های ویژه انهدام ناو و جنگنده‌های متجاوز بزودی رونمایی می‌شود

  موشک‌های ویژه انهدام ناو و جنگنده‌های متجاوز بزودی رونمایی می‌شودReviewed by on Feb 28Rating: «صمد المدفی»، یک نظامی یمنی و رئیس حوزه صنایع نظامی وزارت دفاع یمن در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا با تاکید بر قدرت ارتش یمن برای ساخت صنایع نظامی پیشرفته اظهار داشت: امروز ما از هواپیماهای پیشرفته بدون…

  موشک‌های ویژه انهدام ناو و جنگنده‌های متجاوز بزودی رونمایی می‌شودReviewed by on Feb 28Rating:

  «صمد المدفی»، یک نظامی یمنی و رئیس حوزه صنایع نظامی وزارت دفاع یمن در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا با تاکید بر قدرت ارتش یمن برای ساخت صنایع نظامی پیشرفته اظهار داشت: امروز ما از هواپیماهای پیشرفته بدون سرنشین یمنی رونمایی کرده ایم.

  المدفی ضمن هشدار به کشورهای عضو ائتلاف متجاوزان عرب علیه یمن در خصوص عملیات ویژه این نوع هواپیماها در خاک کشورشان گفت: ما با رونمایی از این هواپیماها می خواهیم قدرت نظامی و پیشرفت های خاص خود را به رخ دشمنانمان بکشیم.

  این نظامی یمنی با اشاره به ورود این نوع هواپیماهای بدون سرنشین یمنی به جنگ علیه ائتلاف سعودی برای دفاع از خاک و حاکمیت یمن گفت: حوزه صنایع نظامی وزارت دفاع یمن پس از آزمایش میدانی از چهار هواپیمای بدون سرنشین رونمایی کردند.

  وی افزود: این هواپیماها شامل هواپیمای هجومی قاصف ۱ و سه هواپیمای بدون سرنشین راصد، رقیب و هدهد ۱ است و حوزه صنایع نظامی وزارت دفاع هم اینک هم در حال توسعه برنامه هواپیماهای بدون سرنشین برای پوشش مسافت های طولانی تر است.

  این مسئول نظامی یمن تاکید کرد: دستاوردهای یگان موشکی و یگان ساخت هواپیماهای بدون سرنشین محصول همبستگی، ظرفیت و توانمندی ملت یمن برای مقاومت در برابر دشمنان است.

  المدفی با بیان اینکه هواپیماهای بدون سرنشین راهبرد جنگ و مسیر آن را عوض کرده اند، گفت: جبهه های جنگ شاهد تغییر منحصر به فردی در مدیریت جنگ خواهد بود و صفوف ائتلاف سعودی و اماراتی و نیروهای مزدور آنها تلفات سنگینی خواهند دید.

  وی اظهار داشت: صنایع نظامی وزارت دفاع یمن به زودی موشک هایی را در زمینه پدافند هوایی برای هدف گیری جنگنده های دشمن سعودی و همچنین موشک های ویژه ای برای حمله به ناوهای دشمن در دریای سرخ رونمایی می کند.

  مسئول نظامی یمن نیاز و احتیاج، غیرممکن را ممکن می سازد، گفت: صنایع یمنی در حالی وارد سومین سال تجاوز ائتلاف سعودی می شوند که در ساخت تجهیزات و تسلیحات برای مقابله با دشمن سعودی پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته اند.

  المدفی در خصوص مشخصات هواپیماهای بدون سرنشین جدید یمنی گفت: طول بدنه قاصف۱ حدود ۲۵۰ سانتی متر و بلندی بال آن نیز ۳۰۰ سانتی متر و  زمان پرواز آن نیز ۱۲۰ دقیقه و برد آن یکصد و پنجاه کیلومتر است که قابلیت حمل کلاهک ۳۰ کیلوگرمی را دارد و ماموریت آن شناسایی هدف و تعیین و هدف گیری آن است و با چندین نوع کلاهک جنگی مجهز شده است.

  مسئول یمنی گفت: هواپیمای هدهد ۱ نیز طول ۱۲۰ سانتی متری طول و بال ۱۹۰ سانتی متری دارد که ۹۰ دقیقه قابلیت پرواز تا مسافت ۳۰ کیلومتری از محل برخاستن دارد و ماموریت آن نیز شناسایی هدف و محل تجمع نیروهای دشمن است.

  وی افزود: رقیب ۳ سومین هواپیمای بدون سرنشین یمنی است که ۱۴۰ سانتی متر طول و ۹۰ دقیقه قابلیت پرواز تا مسافت ۱۵ کیلومتری دارد که ماموریت آن رهگیری مستقیم اهداف و میدان نبرد و تعیین محل تجمع نیروها و تجهیزات دشمن است.

  مسئول یمنی گفت: هواپیمای راصد نیز ۱۰۰ سانتی متر طول و ۲۲۰ سانتی متر هم بلندی بال آن است که قابلیت ۱۲۰ دقیقه پرواز تا مسافت ۲۵ کیلومتری را دارد و ماموریت آن نیز رهگیری اهداف و اشراف لحظه به لحظه بر میدان نبرد است.

  المدفی با تاکید بر اینکه تحریم های عربستان مانع توسعه قدرت نظامی ارتش و کمیته های مردمی یمن نشده گفت: فرماندهان جنگ یمن متناسب با زمان و مکان مطلوب برای اداره نبردها بخشی از توانمندی صنایع نظامی خود را رونمایی می کنند و البته دستاوردهایی که هنوز مخفی و محرمانه مانده بزرگ تر از همه آن چیزهایی است که تاکنون فاش شده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.