• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » صحبت های احمدی‌نژاد درباره سفارت انگلیس، پهپاد آمریکایی و گزارش آژانس
  کد خبر : 201501

  صحبت های احمدی‌نژاد درباره سفارت انگلیس، پهپاد آمریکایی و گزارش آژانس

  صحبت های احمدی‌نژاد درباره سفارت انگلیس، پهپاد آمریکایی و گزارش آژانسReviewed by Aryan on Dec 13Rating:  محمود احمدی‌نژاد با بیان این‌که «دشمنان آرزو دارند، بتوانند ایران را بطور کامل تحت فشار قرار داده و از همه امکانات خود برای ضربه زدن به ملت ایران استفاده می‌کنند» گفت: اگر چه دشمنان آرزو دارند به ملت بزرگ ایران…

  صحبت های احمدی‌نژاد درباره سفارت انگلیس، پهپاد آمریکایی و گزارش آژانسReviewed by Aryan on Dec 13Rating:

   محمود احمدی‌نژاد با بیان این‌که «دشمنان آرزو دارند، بتوانند ایران را بطور کامل تحت فشار قرار داده و از همه امکانات خود برای ضربه زدن به ملت ایران استفاده می‌کنند» گفت: اگر چه دشمنان آرزو دارند به ملت بزرگ ایران ضربه بزنند ولی چنین فرصتی در اختیار آنان قرار نخواهد گرفت.

  محمود احمدی‌نژاد صبح امروز (سه‌شنبه) در مصاحبه زنده با شبکه تلویزیونی بین‌المللی ونزوئلا (تله سور) که در کل منطقه آمریکای لاتین پخش می‌شود، در پاسخ به سوالی درباره گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و تلاش اتحادیه اروپا و آمریکا برای متهم کردن ایران به تولید سلاح هسته‌یی اظهار کرد: دشمنی اروپا و آمریکا با ملت ایران موضوع جدیدی نیست؛ آن‌ها معمولا با همه دولت‌ها و ملت‌های مستقل و آزادیخواه مخالف هستند و مخالفت خود را به بهانه‌های گوناگون نشان می‌دهند.

  از تقابل سلطه‌طلبان با ایران خوشحال نیستیم اما نگرانی هم نداریم 

  احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: قدرت‌های زورگو و زیاده خواه ۳۲ سال است که با ملت ایران مخالفت می‌کنند و امروز هم برای همگان روشن است که گزارش آژانس بین‌المللی اتمی یک موضوع سیاسی است چراکه هیچ گونه سند و مدرکی در خصوص ادعای خود ارائه نمی‌دهند و صرفاً اتهامات بی‌اساسی را مطرح می‌سازند؛ البته از این‌که عده‌ای به جای همکاری در نقطه مقابل ملت ایران هستند، خوشحال نیستیم، اما نگران هم نیستیم.

  احمدی‌نژاد با تاکید بر این‌که «ملت ایران نیازی به بمب اتم ندارد» گفت: کسانی ملت ایران را به تولید سلاح هسته‌یی متهم می‌کنند که خودشان این‌گونه سلاح‌ها را در اختیار دارند و بارها از آن علیه دیگران استفاده کرده‌اند.
  احمدی‌نژاد افزود: کسانی ملت ایران را متهم می‌کنند که دوره سیاه استعمار را مدیریت کرده و مردم بومی آمریکا را تحت استعمار قرار داده بودند و امروز هم به طور برنامه‌ریزی شده و سیستماتیک ثروت دنیا را غارت می‌کنند.

  احمدی‌نژاد تصریح کرد: گزارش آژانس بین‌المللی اتمی در خصوص برنامه صلح‌آمیز هسته‌یی ایران یک موضوع سیاسی است و ارزش حقوقی ندارد و خود مدیرکل آژانس هم به خوبی اطلاع دارد که این یک گزارش سیاسی است.

  احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که گزارش آژانس بین‌المللی اتمی به نظر می‌رسد بسترسازی قانونی برای اعمال نوع دیگری از تهاجمات و تحریم‌های یک جانبه آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران و تهدیدی برای صادرات نفت ایران است، اظهار کرد: نظام سلطه بعد از جنگ جهانی دوم مجموعه سیستماتیکی را برای اهداف استعماری خود پایه ریزی کرد و بسیار علاقمند هستند که ایران را تحت فشار قرار دهند و برای این منظور همه امکانات خود را هم بسیج کردند، اما به رغم تمامی تکاپوی‌شان، مدام در حال ضعیف‌تر شدن بوده و ملت ایران قوی‌تر می‌شود. البته در این‌که گزارش اخیر آژانس بین المللی اتمی توجیه‌گر و زمینه‌سازی برای فشارهای بیشتر است، شکی وجود ندارد، اما ملت ایران به خوبی یاد گرفتند که چگونه در مقابل آن‌ها بایستند و در شرایط سخت زندگی کنند.

  احمدی‌نژاد با اظهار تاسف از این‌که سلطه‌گران متوجه نیستند که چگونه با ملت‌ها تعامل کنند و با ملت‌های بزرگ، بی ادبانه و توهین‌آمیز رفتار می‌کنند، اظهار کرد: البته این گونه رفتار آن‌ها نشانه عصبانیتشان است و این عصبانیت از موضع ضعف می‌باشد.

  احمدی‌نژاد تصریح کرد: قدرت‌های سلطه‌گر آرزو دارند که جریان نفت ایران را ببندند و یا آن را در اختیار خود قرار دهند اما هیچ گاه به این آرزو نخواهند رسید.

  هیچ کس جرات صدور فرمان حمله نظامی علیه ایران را ندارد 

  احمدی‌نژاد افزود: آرزوی سلطه‌گران این است که به ایران ضربه بزنند، ولی چنین فرصتی در اختیار آن‌ها قرار نخواهد گرفت و با توجه به اطلاعاتی که از شرایط منطقه و توانمندی‌های ایران دارند، فکر نمی‌کنم که کسی جرات داشته باشد، فرمان حمله نظامی به ایران را صادر کند؛ این گونه تهدیدات بیشتر جنبه فشار سیاسی و روانی دارد.

  احمدی‌نژاد گفت: سلطه گران آرزو دارند که ملت‌ها و دولت‌های مستقل را از جهان حذف کنند، ولی ضعیف‌تر از آن هستند که بتوانند چنین کاری انجام دهند.

  احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی درباره موفقیت ایران در دستیابی به هواپیمای بسیار پیشرفته و سری بدون سرنشین آمریکا و ادعای آمریکاییان مبنی بر این‌که ایران قادر نیست، این هواپیما را مهندسی معکوس کند، اظهار کرد: شاید آمریکایی‌ها خودشان تصمیم گرفتند که این هواپیما را در اختیار ایران قرار دهند! بدون تردید کسانی که توانستند این هواپیما را در اختیار بگیرند، حتماً می‌توانند سایر اقدامات را نیز روی آن انجام دهند، ضمن این‌که ایران در زمینه ساخت هواپیماهای بدون سرنشین و کنترل از راه دور پیشرفت‌های زیادی به دست آورده و دست کمی از آن‌ها ندارد.

  رییس‌جمهور در پاسخ به این‌که آمریکایی‌ها معتقدند فناوری‌های پیچیده این هواپیما برای ایران کاربردی ندارد اما برای روسیه و چین کاربرد دارد، گفت: آمریکایی‌ها حرف‌های زیادی می‌زنند، اگر با بیان این‌گونه حرف‌ها که ایرانی‌ها نمی‌توانند از این هواپیما استفاده کنند، خوشحال می‌شوند، خوب خوشحال باشند، اما بالاخره به زودی با توانمندی‌های جدید ایران آشنا خواهند شد.

  ملت‌های مستقل ادعاهای دفاع از آزادی و دموکراسی را از حامیان دیکتاتورها قبول نمی‌کنند 

  احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی درباره وضعیت کشورهای منطقه بخصوص سوریه اظهار کرد: آزادی، عدالت و احترام حق همه ملت‌های جهان حتی کشورهای آمریکایی و اروپایی است، اما نحوه دستیابی به آن مهم است؛ دولت‌ها و ملت‌ها باید در کنار یکدیگر و با کمک هم در این مسیر گام بردارند.

  احمدی‌نژاد دخالت‌های گسترده بیگانگان بخصوص آمریکا و متحدینش را اصلی‌ترین مشکل منطقه دانست و گفت: بیگانگان به دنبال توسعه سلطه خود بر منطقه و نجات رژیم صهیونیستی هستند، آن‌ها قصد دارند جبهه مقاومت ملت‌های منطقه را مقابل رژیم صهیونیستی در هم بشکنند، به همین دلیل سعی می‌کنند با ایجاد درگیری و فشارهای خارجی اجازه ندهند دولت و ملت سوریه در فضای تفاهم مسایل خود را به پیش ببرند.

  احمدی‌نژاد افزود: بیگانگان به طور گسترده مشغول قاچاق سلاح به سوریه هستند و از بیرون هم فشار وارد می‌کنند و تمام هدف آن‌ها تسلط بر منطقه است.

  احمدی‌نژاد با بیان این‌که «آمریکا و متحدینش به دروغ می‌گویند که طرفدار دموکراسی و آزادی هستند» خاطرنشان کرد: در منطقه ما کشورهایی وجود دارند که در تاریخ خود حتی یک انتخابات آزاد هم نداشته‌اند، اما رابطه خوبی با آمریکا داشته و مورد حمایت این دولت قرار دارند، در چنین شرایطی چطور می‌توان باور داشت، کسانی که کودتاهای مختلفی در آمریکای لاتین انجام داده و در روی کار آوردن دیکتاتورها در کشورهای مختلف جهان موثر بوده‌اند، یک باره به حامی ملت‌ها تبدیل شده باشند؟

  احمدی‌نژاد گفت: کسانی که برای نجات اقتصاد خود جنگ به راه می‌اندازند و بزرگترین صادر کننده سلاح در جهان هستند، چگونه می‌توان پذیرفت که یکباره به حامی صلح و آزادی تبدیل شوند؟

  احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: ملت‌های منطقه بیدار شده‌اند و قصد دارند مقابل اقدامات سلطه گران بایستند و در این شرایط سلطه‌گران نیز تغییر چهره داده و این بار با ماسک آزادی و دموکراسی قصد دارند به سلطه خود ادامه دهند.

  اعمال سیاست‌های سلطه‌طلبانه با تغییر حکومت‌های آمریکا نه تغییر کرده و نه متوقف شده است 

  احمدی‌نژاد افزود: اگر دولت آمریکا واقعا طرفدار آزادی است، ابتدا باید به مردم خود آزادی بدهد، امروز در آمریکا دیکتاتوری بسیار پیچیده‌ای حاکم است و دو حزب ۱۰۰ سال است که بر جمعیت ۳۰۰ میلیونی این کشور حاکم هستند. البته این دو حزب در سیاست‌های جهانی و بین‌المللی کاملاً هماهنگ با یکدیگر عمل می‌کنند و از مرکز واحدی هدایت می‌شوند.

  احمدی‌نژاد اضافه کرد: زمانی که آقای بوش در حمله به خاورمیانه شکست خورد، آقای اوباما برای جبران آن شکست روی کار می‌آید و همان سیاست‌های قبلی را ادامه می‌دهد.

  احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: این‌که دولت آمریکا به یکباره طرفدار آزادی، دموکراسی و حقوق انسان‌ها شده، بیشتر به یک شوخی شبیه است.

  احمدی‌نژاد گفت:‌ قدرت‌های زورگو با حمله نظامی به افغانستان و عراق قصد داشتند تا بر منطقه خاورمیانه مسلط شوند و خاورمیانه را در جهت اهداف خود تنظیم کنند که در این هدف خود با شکست مواجه شدند، در چنین شرایطی که ملت‌های منطقه هم بیدار شده و به شدت مخالف سلطه بیگانگان هستند و تحرکات وسیعی در ملت‌های منطقه برای تغییر ایجاد شده است، سلطه‌گران تلاش دارند تا این تحرکات را به نفع خود مدیریت کنند.

  احمدی‌نژاد با بیان این‌که نشانه‌ای از تغییر در سیاست‌های توسعه طلبانه آمریکا مشاهده نمی‌شود، گفت: سیاست‌های سلطه طلبانه همچنان ادامه دارد و فقط تغییر چهره روی داده و مهره‌ها و شعارها عوض شده است.

  احمدی‌نژاد با بیان این‌که «مستکبران به دنبال سلطه بر تمام جهان هستند» اظهار کرد: آنان ممکن است در کوتاه مدت پیشروی‌هایی در اهداف خود داشته باشند، اما به زودی متوجه خواهند شد که در اشتباه بودند چرا که ملت‌های منطقه هیچ گاه سلطه آمریکا و عناصر وابسته به آن را نمی‌پذیرند.
  احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی غیر منطقی و غیر عاقلانه ایران و ونزوئلا را به تروریسم متهم کرده است، اظهار کرد: صهیونیست‌ها اگر چنین ادعایی را مطرح نکنند جای تعجب دارد. این‌که یک عده اشغالگر آدم کش و جنایتکار که مشغول کشتار و آواره کردن مردم فلسطین و ترور شخصیت‌های فلسطینی هستند و چندین جنگ بزرگ در عرصه جهانی راه انداخته‌اند به دولت‌ها و ملت‌های مستقل اتهام می‌زنند مانند این است که دزدان حرفه‌ای فریاد “آی دزد” سر می‌دهند.

  احمدی‌نژاد با یادآوری داستان ۱۱ سپتامبر و عوامل ایجاد آن گفت: آمریکا مدعی شد که فردی که اخیراً او را کشته‌اند عامل این حادثه بود، در حالی که وی شریک تجاری بوش و پدر بوش بود. آمریکا به بهانه ۱۱ سپتامبر و مبارزه با تروریسم افغانستان و عراق را اشغال کرد اما از روزی که وارد منطقه شده است، تعداد گروه‌ها و حجم عملیات‌های تروریستی صدها برابر شده است.

  احمدی‌نژاد افزود: چندی پیش در جنوب شرقی ایران سردسته یک گروه تروریستی که مردم بی گناه را مورد حمله قرار می‌داد، دستگیر شد و در اعترافات خود صراحتاً اعلام کرد که از طرف گروه‌های آمریکایی مورد حمایت قرار گرفته است.

  رژیم صهیونیستی فلسفه وجودی خود را از دست داده است 

  احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: کسانی به تروریسم متوسل می‌شوند که فاقد منطق بوده و در بین ملت‌ها منفور باشند و در دنیا منفورتر از رژیم صهیونیستی و سران این رژیم وجود ندارد و تاریخ نیز بی منطق‌تر و بی‌فرهنگ‌تر از صهیونیست‌ها به خود ندیده است.

  احمدی‌نژاد با بیان این‌که «رژیم صهیونیستی فلسفه وجودی خود را از دست داده است» گفت: صهیونیست‌ها به همه انسان‌های آزادی خواه اتهام می‌زنند؛ چرا که اگر آزادی حقیقی وجود داشته باشد، جایی برای صهیونیست‌ها نمی‌ماند. اینکه در هر کجای دنیا که انتخابات آزاد برگزار می‌شود، مخالفین آمریکا و رژیم صهیونیستی رای می‌آورند، نشان‌دهنده اوج نفرت ملت‌ها از آنان است.

  احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی درباره حمله به سفارت بریتانیا گفت: مسوولان وزارت خارجه موضع جمهوری اسلامی ایران را در این خصوص اعلام کردند و مسوولان امنیتی کشور نیز مشغول بررسی موضوع هستند.

  وی در پاسخ به سوالی درباره اقدام بشر دوستانه ایران در آزادی سه جوان آمریکایی که به طور غیر قانونی وارد مرزهای جمهوری اسلامی ایران شده بودند، اظهار کرد: ملت ایران ملتی با فرهنگ و متمدن است و ملت ایران با مردم آمریکا مشکلی ندارد، آن‌ها هم با ما مشکلی ندارند، مشکل اصلی صرفا تعدادی از حاکمان آمریکایی هستند.

  احمدی‌نژاد در پاسخ به سوال دیگری درباره این‌که آیا اقدام متقابلی از سوی آمریکا در آزادی شهروندان ایرانی که در آن کشور زندانی هستند، صورت گرفته است؟ گفت: انتظار عمومی این بود که دولت آمریکا هم گامی در این زمینه بردارد، البته هنوز به طور کامل مایوس نیستیم، اما با توجه به فرهنگ دولتمردان آمریکا و سابقه استعماری آن‌ها امیدی هم به این موضوع نداریم. فکر می‌کنیم برای آقای اوباما خیلی سخت است که بتواند اقدامی انسانی انجام دهد، اگر هم بخواهد که بعید است، متاسفانه در محاصره صهیونیست‌های جهانخواری قرار دارد که حیاتشان در جنگ و آدمکشی معنا پیدا می‌کند.

  احمدی‌نژاد افزود: از کسانی که خانه‌های مردم را بر سرشان خراب می‌کنند، نمی‌توان انتظار عمل انسانی داشت؛ دولت آمریکا هم که مدعی دفاع از حقوق انسان‌ها و آزادی است، باید نشانه‌ای از عمل متقابل انجام دهد.

  نظام سرمایه‌داری هر هنری داشته بر بقای خود عرضه کرده است 

  احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت نظام سرمایه داری گفت: مارکسیسم به تاریخ پیوست و نتوانست سعادت بشری را تامین کند، نظام سرمایه‌داری هم در عمل با شکست مواجه شده است، البته نه اینکه تحرکاتی که امروز از آمریکا آغاز شده منجر به فروپاشی کامل نظام سرمایه داری خواهد شد، سلطه‌گران شاید به طور موقت بتوانند اعتراضات مردمی را کنترل کنند، اما این تحرکات نشانه‌هایی از ترک خوردن نظام سرمایه‌داری است و این نظام ناعادلانه در آینده نه چندان دور فرو خواهد ریخت و دیگر جنگ افروزی و متهم کردن ملت‌ها هم نمی‌تواند آن‌ها را نجات دهد.

  احمدی‌نژاد با بیان این‌که «در آمریکا صرفاً معدودی سرمایه‌دار در سیاست تاثیرگذار هستند» گفت: در این کشور مردم عادی حتی اگر ۹۹ درصد هم باشند، تاثیری در امور کشورشان ندارند و فقط اقلیتی تصمیم می‌گیرند و اکثریت مردم مجبور هستند گزینه‌هایی را که اقلیت تعیین می‌کنند، اجرا کنند.

  وی خاطرنشان کرد: نظام سرمایه‌داری در پایان راه است و هر هنری داشته، برای بقای خود عرضه کرده است و دیگر امیدی هم به ارائه اندیشه جدید و نوآوری نیست و جهان نیازمند نظام و اندیشه جدیدی است که در ذات خود عدالت و آزادی داشته باشد و حقوق همه ملت‌ها و انسان‌ها را محترم شمرده و پایه‌اش بر محبت و دوستی استوار باشد و تحقق این موضوع مستلزم مشارکت است؛ همه ملت‌ها باید با همفکری و همکاری در برقراری این نظام مشارکت کنند.

  احمدی‌نژاد افزود: عدالت و آزادی زمانی برپا می‌شود که همه ملت‌ها در ایجاد آن مشارکت داشته باشند.

  احمدی‌نژاد گفت: تمام آزادی خواهان و عدالت طلبان واقعی، عاشق مردم هستند، همان طور که سیمون بولیوار هم در آمریکای لاتین عاشق مردم بود و حاضر بود خودش را برای مردم فدا کند اما سرمایه داران مردم را فدای منافع خود می‌کنند.

  احمدی‌نژاد با بیان این‌که «تمام ملت‌های جهان بدنبال عدالت و آزادی هستند» گفت: نظام سلطه و سرمایه‌داری، مانع تحقق آرمان مشترک ملت‌هاست اما به فضل الهی در حال فروپاشی است.

  احمدی‌نژاد اضافه کرد: آزادی و عدالت از اهداف بسیار بزرگ و متعالی انسانی است و هدف همه پیامبران الهی و مجاهدان در طول تاریخ بوده است و همه باید دست به دست هم برای تحقق آن تلاش کنند.

  ملت ایران و همه مسیحیان و یهودیان واقعی در مقابل اقلیت زورگوی حاکم بر جهان در یک جبهه قرار دارند 

  احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: نظام سرمایه‌داری اگر چه هیاهو و جار و جنجال زیادی دارد، اما سرنوشت محتوم آن رفتن است و سرنوشت محتوم بشریت رسیدن به عدالت، آزادی، عشق و محبت است، البته تحقق آن نیازمند وجود نظام عادلانه بر جهان و حاکمان عادل و آزادی خواه است و این موضوع هم به دست ملت‌ها محقق خواهد شد.

  احمدی‌نژاد با بیان این‌که «روند عمومی جهان به نفع ملت‌ها در حال حرکت است» اظهار کرد: با همت دولت‌ها و ملت‌های مستقل و آزادی خواه نظام سرمایه‌داری برچیده شده و نظام عادلانه و انسانی و مهربان حاکم خواهد شد و خدا یار ملت‌ها و یار عدالت و آزادی است و خدا و ملت‌ها پیروز هستند.

  وی در پاسخ به سخنان مجری این شبکه تلویزیونی مبنی بر این‌که اصول مذهبی و آرمان‌هایی که از طرف جنابعالی مطرح می‌شود مورد قبول ما مسیحیان هم هست، گفت: فطرت انسان‌ها مشترک است، عدالت و آزادی در سایه خداپرستی در دل همه انسان‌ها شکل می‌گیرد و انسان‌ها فارغ از رنگ و نژاد و نام محترم هستند، به همین دلیل همه انسان‌ها اعم از مسیحی و یهودی واقعی را دوست داریم و بر این باوریم که همه در مقابل اقلیت زورگو و زیاده خواه در یک جبهه قرار داریم.

  احمدی‌نژاد گفت: سلطه‌گران سعی دارند بین ملت‌ها با تقسیم بندی‌هایی مانند رنگ، نژاد و حتی مذهب فاصله بیندازند، در حالی که ملت‌ها هیچ مشکلی با یکدیگر ندارند. آن‌هایی که قصد دارند ثروت ملت‌ها را غارت کنند اگر فرصت پیدا کنند حتی داخل خانواده‌ها هم تفرقه و جدایی به وجود می‌آورند زیرا وقتی ملت‌ها از هم فاصله داشته باشند فرصت سلطه برای آن‌ها فراهم می‌شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.