• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » گردان‌های خراسانی عراق: ایران کشور آزادی، سازندگی و پیشرفت است؛می‌خواهیم حکومتی اسلامی به سبک ایران داشته باشیم
  کد خبر : 2014830

  گردان‌های خراسانی عراق: ایران کشور آزادی، سازندگی و پیشرفت است؛می‌خواهیم حکومتی اسلامی به سبک ایران داشته باشیم

  گردان‌های خراسانی عراق: ایران کشور آزادی، سازندگی و پیشرفت است؛می‌خواهیم حکومتی اسلامی به سبک ایران داشته باشیمReviewed by on Feb 27Rating: دبیرکل تشکل نظامی غیردولتی گردان‌های خراسانی (سرایای خراسانی) در عراق اظهار داشت که حکومت عراق هنوز تشکیل نشده است و ما خواستار تشکیل یک حکومت اسلامی به سبک ایران هستیم. به گزارش ایران ویج…

  گردان‌های خراسانی عراق: ایران کشور آزادی، سازندگی و پیشرفت است؛می‌خواهیم حکومتی اسلامی به سبک ایران داشته باشیمReviewed by on Feb 27Rating:

  دبیرکل تشکل نظامی غیردولتی گردان‌های خراسانی (سرایای خراسانی) در عراق اظهار داشت که حکومت عراق هنوز تشکیل نشده است و ما خواستار تشکیل یک حکومت اسلامی به سبک ایران هستیم.

  به گزارش ایران ویج به نقل از عصرایران، “علی الیاسری” دبیرکل گردان‌های خراسانی در گفتگو با شبکه ماهواره‌ای “دجله”، اعلام کرد که نیروهایش زیرمجموعه حکومت عراق نیستند زیرا توسط دولت شکل نگرفته‌اند.

  وی با اشاره به ورود نیروهایش به جنگ سوریه افزود: نیروهای گردان های خراسانی هر جا نیاز باشد وارد می‌شوند.

  گردان‌های خراسانی عراق: ایران کشور آزادی، سازندگی و پیشرفت است / می‌خواهیم حکومتی اسلامی به سبک ایران داشته باشیم

  الیاسری در پاسخ به سؤال “چه کسی موضع شما نسبت به حضور در سوریه را مشخص می‌کند؟”، گفت: منافع ما، غیرت ما، احساس مسئولیت ما، شیعه بودن ما، پیروی ما از مقاومت و هرجا که مصلحت اقتضا کند.

   “گردان‌های خراسانی عراق” یکی از تشکل‌های نظامی وابسته به “حشد شعبی” (نیروهای داوطلب عراقی جنگ با داعش) وابسته به نوری مالکی، نخست وزیر سابق عراق است.

  دبیر کل گردان های خراسانی در ادامه درباره رابطه این نیروها با حکومت عراق تصریح کرد: تشکل‌های نظامی وابسته به حشد شعبی که به نهادهای حکومت پیوسته اند باید به مقررات حکومتی پایبند باشند اما تشکل‌هایی که زیرمجموعه حکومت نیستند برای منافع مقاومت فعالیت می‌کنند.

  وی در ادامه خواستار تشکیل یک حکومت اسلامی به سبک جمهوری اسلامی ایران شد و ایران را کشور آزادی‌ها، سازندگی و پیشرفت توصیف کرد.

  الیاسری ضمن ابراز علاقمندی به نظام جمهوری اسلامی ایران مدعی شد که “جنبش” وی از ولی فقیه در ایران تبعیت می‌کند و پیرو حکومت عراق نیست.

  گردان‌های خراسانی ابتدا برای مبارزه با داعش به سوریه رفتند اما پس از اشغال چند استان عراق توسط داعش برای مبارزه با این گروه تروریستی به عراق بازگشتند و در چارچوب نیروهای داوطلب مردمی مبارزه با داعش (حشد شعبی) مبارزات خود را از سر گرفتند.

  این نیروها خود را مستقل و وابسته به مقاومت می‌دانند. آنها برای نوری مالکی، نخست وزیر سابق عراق احترام قائلند و به درخواست‌های وی پاسخ می‌دهند. بازگشت آنها از سوریه به عراق برای مبارزه با داعش به گفته الیاسری به درخواست مالکی صورت گرفته است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.