• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » شکست طرح داعش برای غرق کردن روستاهای شرق حلب/ بازسازی‌‌ها ادامه دارد
  کد خبر : 2014781

  شکست طرح داعش برای غرق کردن روستاهای شرق حلب/ بازسازی‌‌ها ادامه دارد

  شکست طرح داعش برای غرق کردن روستاهای شرق حلب/ بازسازی‌‌ها ادامه داردReviewed by on Feb 27Rating: «حسین دیاب» استاندار حلب سوریه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوریه با اشاره به ادامه کار ساخت و بازسازی حلب اظهار داشت: از زمانی که حلب از چنگ تروریست ها آزاد شده بازسازی ها لحظه ای…

  شکست طرح داعش برای غرق کردن روستاهای شرق حلب/ بازسازی‌‌ها ادامه داردReviewed by on Feb 27Rating:

  «حسین دیاب» استاندار حلب سوریه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوریه با اشاره به ادامه کار ساخت و بازسازی حلب اظهار داشت: از زمانی که حلب از چنگ تروریست ها آزاد شده بازسازی ها لحظه ای متوقف نشده است.

  وی افزود: تمرکز ما بیشتر بر خدمات اساسی و ضروری تر شهروندان مثل بازگشایی خیابان های اصلی و فرعی و بازسازی مدارس و مراکز بهداشتی و تامین منابع آب و دیگر خدمات ضروری است.

  دیاب گفت: طی این مدت ۲۶ قرارداد با مبلغ ۲.۱۷۵ میلیارد لیره سوریه با شرکت های دولتی در بخش تاسیساتی منعقد کرده ایم که بخشی از آنها اجرایی شده برخی در دست اجرا یا در مرحله تایید است که همگی بخشی از کار بازسازی حلب شمرده می شود.

  استاندر حلب میزان خرابی های ناشی از تروریسم در حلب را بسیار بزرگ خواند و گفت: بازسازی همه آنها در مدت کوتاهی امکان پذیر نیست اما استانداری با کمک های دولت و پیگیری های جدی نخست وزیر و کمیته وزارتی به مساله بازسازی و پیشرفت روند امور اهتمام زیادی دارد.

  دیاب با اشاره به اهمیت راه اندازی بخش صنعت در حلب گفت: حلب پایتخت صنعی سوریه بوده است و با وجود حجم بالای خرابی های هدفمند و بزرگی که گروه های تروریستی به همه بخش های صنعت در این شهر وارد کردند اما عزم و اراده صنعتگران حاضر برای به گردش درآوردن چرخ صنعت ملی و غلبه بر همه مشکلات و به راه انداختن دوباره کار و تولید، قوی است.

  وی افزود: ما هر گونه کمکی که از دستمان براید از حیث تامین حامل های انرژی یا ارائه تسهیلات آسان برای صنعت و صنعتگران حلب می کنیم علاوه بر اینکه پروژه های ضروری در شهر صنعتی شیخ نجار یا منطقه صنعتی عرقوب را به منظور رفع حاجات صنعتگران اجرایی می کنیم.

  استاندار حلب گفت: تلاش ها برای رونق گرفتن کار تولید در مناطق صنعتی پاکسازی شده در کلاسه، لیرامون، شقیف و دیگر مناطق صنعتی نیز ادامه دارد.

  دیاب در خصوص اقدام داعش برای غرق کردن روستاهای شرق حلب از آب رود فرات گفت: آنچه تروریست ها مرتکب شدند جنایتی بود که هدف از آن غرق کردن روستاها، مناطق و اراضی کشاورزی و تاسیسات آبرسانی همجوار کانال های رود فرات است.

  وی تاکید کرد: اما همه طرف های ذیربط اعم از استانداری، وزارت منابع آب، نهادهای عمرانی با همکاری یگان هایی از ارتش سوریه نقش فعالی در رفع خطر از سر این مناطق داشتند .

  استاندار حلب گفت: بر اساس دستورالعمل کار کاملی که در این خصوص وضع شده همه سدها و دریچه های آنها باز شده و کانال های بیشتری تامین شده تا ظرفیت آب اضافی پمپاژ شده از نیروگاه البابیری توسط داعش را داشته باشند بدون اینکه به شهروندان، اراضی و تاسیسات ابرسانی خسارتی وارد شود.

  وی افزود: همچنین برنامه ای برای استفاده از این آب در سیراب کردن بیشترین مساحت ممکن از اراضی کشاورزی منطقه تدارک دیده شده است.

  به گزارش ایران ویج به نقل از فارس، پیروزی های متوالی ارتش سوریه در پاکسازی حلب از عناصر داعش، این گروه تروریستی را به توسل به حیله های ناجوانمردانه واداشت.

  تروریست‌های داعش ۲ روز پیش بسیاری از موتورخانه‌های نیروگاه البابیری را برای پمپاژ مقادیر زیادی آب جهت خسارت زدن به ساکنان و تأسیسات آبیاری و غرق کردن منطقه با آب راه‌اندازی کردند.

  تروریست ها کانال های آب رسانی رود فرات را به سمت کشتزارهای روستاهای شرق حلب منحرف کردند تا این روستاها را در آب غرق کنند.

  هدفِ داعش از این کار، نابود کردن محصول کشاورزان، به منظور تحت فشار قرار دادن ارتش سوریه است تا عملیاتِ آزادسازی این مناطق را متوقف کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.