• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » بقایی؛ یعنی احمدی‌نژاد و مشایی /فرمانده عملیات انتخاباتی جریان احمدی‌نژاد آفتابی شد /بازی با یک مهره سوخته
  کد خبر : 2014735

  بقایی؛ یعنی احمدی‌نژاد و مشایی /فرمانده عملیات انتخاباتی جریان احمدی‌نژاد آفتابی شد /بازی با یک مهره سوخته

  احمدی نژاد حتی بعد از ردصلاحیت مشایی تمام تلاش خود را انجام داد او را از سد شورای نگهبان عبور دهد. سد شورای نگهبان به حدی قدرتمند بود که احمدی نژاد نتوانست از آن عبور کند تا مشایی لقب نامزد رد صلاحیت شده انتخابات را به همراه القاب دیگر با خود همراه داشته باشد. نشست…

  احمدی نژاد حتی بعد از ردصلاحیت مشایی تمام تلاش خود را انجام داد او را از سد شورای نگهبان عبور دهد. سد شورای نگهبان به حدی قدرتمند بود که احمدی نژاد نتوانست از آن عبور کند تا مشایی لقب نامزد رد صلاحیت شده انتخابات را به همراه القاب دیگر با خود همراه داشته باشد.

  نشست خبری دیروز اسفندیار رحیم مشایی در حمایت از بقایی حکایت از ورود همه جانبه احمدی نژادی‌ها به انتخابات ریاست جمهوری دوازهم دارد.
  ورود بقایی به صحنه انتخابات بیشتر شبیه به یک شوخی بود. به ویژه اینکه قبل از ورود او احمدی نژاد طی نامه‌ای اعلام کرد از هیچ نامزدی در انتخابات حمایت نخواهد کرد. خود بقایی نیز در نامه اعلام نامزدی خود نوشته بود مستقل وارد صحنه رقابت شده است.

  ورود مشایی بعد از چهار سال سکوت حکایت از برنامه‌ای بزرگ برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ دارد. برنامه‌ای شبیه انتخابات ریاست جمهوری ۹۲. در آن انتخابات احمدی نژاد به صورت تمام قد در حمایت از مشایی وارد صحنه شد. حتی احمدی نژاد در حرکتی غیر معمول به عنوان رییس جمهور با مشایی به وزارت کشور رفت تا او در انتخابات ثبت نام کند.

  احمدی نژاد حتی بعد از ردصلاحیت مشایی تمام تلاش خود را انجام داد او را از سد شورای نگهبان عبور دهد. سد شورای نگهبان به حدی قدرتمند بود که احمدی نژاد نتوانست از آن عبور کند تا مشایی لقب نامزد رد صلاحیت شده انتخابات را به همراه القاب دیگر با خود همراه داشته باشد.

  چهار سال بعد از آن روزها و در شرایطی که بازی کاندیداتوری احمدی نژاد با نهی رهبری روبرو شد، مشایی می‌گوید:« احمدی‌نژاد برای حمایت از افراد محدودیت دارد، افراد منعی ندارند که بگویند ایشان را دوست داریم و از ایشان دست نمی‌کشیم.»

  ۴۷

  اسفندیار دولت دهم از محدودیت احمدی نژاد می‌گوید و شاید این مهم‌ترین دلیلی باشد که باعث شده است مشایی وارد صحنه رقابت شود. مشایی مردی که همیشه در سایه بوده است قرار است در انتخابات پیش رو به فرمانده در میدان احمدی نژادی ها تبدیل شود.

  بخشی از صحبت‌های دیروز او حکایت از این معنا دارد.« من افتخار می‌کنم که شباهتی به احمدی‌نژاد دارم اما اعلام می‌کنم بقایی به احمدی‌نژاد شبیه‌تر است. برخی می‌پرسند آیا بقایی رای می‌آورد؟ بنده می‌گویم بقایی در این انتخابات اصلا رقیبی ندارد. هیچ دلیلی برای رد صلاحیت بقایی وجود ندارد. اگر بقایی ردصلاحیت شود دوقطبی خطرناکی شکل خواهد گرفت. من تمام قد پای کار بقایی آمده ام.»

  بدین ترتیب می‌توان گفت مهدنس انتخابات ریاست جمهوری برای احمدی نژادی ها فردی به جز اسفندیار رحیم مشایی نیست. احتمالا از همین امروز می شود حدس زد او همراه به بقایی به وزارت کشور خواهد رفت و دستان بقایی را بعد از ثبت نام بالا خواهد برد و خواهد گفت: بقایی یعنی مشایی و احمدی نژاد!

  نکته جالب در این میان این است که احمدی نژاد می‌دانست با توجه به سابقه مشایی او قطعا رد صلاحیت خواهد شد اما بازهم از او حمایت کرد. حالا بازهم احمدی نژاد و مشایی می‌دانند بقایی به احتمال زیاد رد صلاحیت خواهد شد اما باز از او حمایت می‌کنند.

  به نظر می رسد این جریان به دنبال بالا بردن هزینه برای نظام است. آنها دوست ندارند این انتخابات برای اصول گرایان و اصلاح طلبان به سادگی به پایان برسد بدون اینکه احمدی نژاد و مشایی در آن نقش داشته باشند.

  تاثیرگذاری در فضای سیاسی کشور برای احمدی نژاد از هر مسئله دیگری مهم تر است. او نمی‌خواهد به همین سادگی‌ها از صحنه سیاسی کشور حذف شود. شاید به خاطر همین است که با مهره بقایی پای به صحنه گذاشته است.

  منبع: نامه
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.