• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سرفصلهای پیشنهادی «دی میستورا» به طرفهای مذاکره کننده سوری در ژنو
  کد خبر : 2014688

  سرفصلهای پیشنهادی «دی میستورا» به طرفهای مذاکره کننده سوری در ژنو

  سرفصلهای پیشنهادی «دی میستورا» به طرفهای مذاکره کننده سوری در ژنوReviewed by on Feb 27Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، «استفان دی میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه سه سرفصل را به طرف های سوری شرکت کننده در مذاکرات ژنو ۴ برای بحث و…

  سرفصلهای پیشنهادی «دی میستورا» به طرفهای مذاکره کننده سوری در ژنوReviewed by on Feb 27Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، «استفان دی میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه سه سرفصل را به طرف های سوری شرکت کننده در مذاکرات ژنو ۴ برای بحث و بررسی پیرامون آن طی روزهای آینده ارائه کرده است.

  وی همچنین برگزاری نشست های متعدد برای مذاکرات را خواستار شده است.

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فرانسه، بر اساس سندی که به ترتیب به هیات مذاکره کننده دولت سوریه و معارضان سوری در دو روز اخیر ارائه شده است سرفصل های مذکور شامل حکومت، قانون اساسی جدید و انتخابات می باشد.

  سرفصل های مذکور در قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت صادره در سال ۲۰۱۵ که نقشه راه بین المللی برای دستیابی به راهکار سیاسی در سوریه را ترسیم می کند، ذکر شده است.

  بنا بر سند ارائه شده از سوی دی میستورا این عناوین سه گانه به شکل موازی مورد بحث قرار خواهند گرفت و عدم توافق درباره هر یک از موضوعات فوق به منزله عدم توافق درباره مجموع آنها خواهد بود.

  این سند مذاکرات ژنو را رایزنی های اولیه با هدف زمینه سازی برای مذاکرات عمیق تر پیرامون سرفصل های سه گانه مذکور قلمداد نموده و بر لزوم انجام چندین مرحله مذاکره برای دستیابی به نتیجه تاکید کرده است.

  سند مذکور همچنین می افزاید که موضوعات آتش بس، مبارزه با تروریسم و بعد انسانی در چارچوب سازوکاری دیگر که مذاکرات آستانه است مورد بررسی واقع خواهد شد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.